CZ P-07

inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Mesi to spravne podotkol:nedotlacene zápalky su problem.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3697
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Tak a tu mas problem na 99%. Aj kúsok vytrcajuca zapalka ti v pohode sposobi neodpal. Ja mam sice Dillon, takze ako to ma Leecko netusim. Tusim ma tuto znacku lisu Rasto - skus sa spytat jeho.

Moj pociatocny nedostatok bol sposobeny slabym utiahnutim shlellplate, ktorý musi byt len na taku volu aby sa vedel otacat, ani kus viac a tym padom volou pri tlaceni zapalky vznikaju tieto nepodarky - co mi ako zacinajucenu prebijacovi vobec nedoslo. Nie je to tragedia. Kontrolujem kazdy vyrobeny kus a ak sa nahodou nieco vyskytne nedotlacene, tak to dotlacim este raz.

Este dodam ze dobre zalisovana zapalka je...mozno aj pol milimetra vnorena do lugrovej nabojnice.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Mesi napísal:...
Kontrolujem kazdy vyrobeny kus a ak sa nahodou nieco vyskytne nedotlacene, tak to dotlacim este raz.
...
Toto by som v žiadnom prípade na hotovom nalaborovanom náboji nerobil, mám sa rád, prinajmenšom svoje oči :shock:
Mesi napísal:...
Este dodam ze dobre zalisovana zapalka je...mozno aj pol milimetra vnorena do lugrovej nabojnice.
Správne by mala byť 0.05-0,15mm pod úrovňou dna (viď návod S&B na obale k zápalkám). Pol milimetra je priveľa, takú dieru (lôžko) pre zápalku som ešte na lugrovej nábojnici nevidel. :o
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3697
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Neprebijas s ochrannymi pomockami? :) Nepovazujem nebezpecne dotlacit nabojnicu.

Tu hlbku som strelil, nemam zjavne odhad, je vsak viditelna okom bez problemov, ten pol milimeter to iste nebude :)
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Nábojnicu nie, vyrobený kus ÁNO :evil: To už môže byť nebezpečné!
(pod zápalku sa cez zátravku v pohode môže nasypať doť prachu na to, aby "podoprel" kovadlinku a delaboráciu výbuchom máš na stole raz-dva) :?
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3697
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

nie je nutne pouzivat cerveny text, je to zbytocne agresivne, nemyslis?

Sme sice OT uz dost ale - mate niekto skusenost/poculi ste o odpaleni naboja pri dotlacani zapalky? Prebitych mam len zo 5500, tak ratam, ze sa to bude dat preratat statisticky na statisice 8)
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Pocul som o vybuchu trubice zasobnika na zapalky. Neviem o aky lis sa jednalo.
selag
prispievateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 18 years 6 months

Príspevok od používateľa selag »

Zápalky Federal v nábojnici .45 acp, při ručním zápalkování zápalkovačem RCBS - mi 3x došlo k odpálení zápalky. (U jiného výrobce zatím nic ) A vím o jednom odpáleném zásobníku zápalek - taky Federal - na lisu Dilon. Následky sem viděl na vlastní oči. Tak že rozhodně NEDOPORUČUJI dolisovávat zápalky na hotovém náboji!!
stefan
prispievateľ
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 11 years 8 months

Príspevok od používateľa stefan »

Chcem si tuto zbran kupit, nejake postrehy, plusy minusy, strucne.diki
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Dobry tvar rukovati. Ovladacie prvky - treba skusit, kazdemu to urcite nebude vyhovovat. Vsimni si hrubku plastu na rukovati. Strielat sa z toho da, ale dupat by som po tom neskusal.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 11 years

Príspevok od používateľa scandium »

tiež doporučujem. Ja s ňou dokonca strielam radšej ako so Shadowom, ktoréo som po kúpe P 07 predal. Lepšie sa mi s tým striela aj na gongy. Mierenka uznávam poslabšie, tam mala hmotnosť a dĺžka hlavne Shadowa svoje prednosti ale na bežné železá 5-10 metrov super. Výborná ergonómia držania, opakovaného zacielenia (treba ale vymeniť za svetlovodné mieridlá, vtedy sa to najviac prejaví) pôvodné mieridlá nič moc.
Pred kúpou si ale odskúšaj chod spúšte na predajni. Niekomu (napr. aj mne) tá omega veľmi na prvý krát nesadla. Aj pri SA je to strašne dlhé a spustenie je nejednoznačné, také rozvláčne. Volakde sme to tu rozoberali.
Ja som to vyriešil (u puškára!!!) obrúsením ozubu kladiva. Od vtedy jedna báseň.
Hodím tu večer nejaké foto s tými mieridlami. Alebo si kúp rovno tritiové z fabriky. Ja preferujem svetlovodné.
Strielam hlavne prebíjané a zatial som nemal jednu poruchu a v podstate ju ani nejako extra nečistím.
Niektorí truhlíci vypisujú že je slabšie dielenské opracovanie. Tak toto určite pri P 07 nieje pravda ani náhodou. Perfektne spracovaná, zlícovaná zbraň. Ak ju ešte vieš kúpiť na vojaka alebo policajta niet čo riešiť. V tejto cenovej kategórii dostaneš za svoje prachy maximum. Ak preferuješ klasiku teda SA/DA a kladivo
Načo to chceš? Ak na nosenie tak to tiež nieje zlá voľba len na skryté nosenie je to tiež veľké. Ale dá sa. Občas ju pripnem na opasok ale cítiť to.
Ale aj na šport doporučujem. Chystám sa budúcu nedeľu na Oravu na súťaž, tak si z nej môžeš aj buchnúť. Súťažne už len s P 07 :o
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 11 years

Príspevok od používateľa scandium »

bolo to v tom zahĺbení zápaliek. Odkedy som zošteloval stroj že ich poriadne dotláča tak nieje problém. Ani jeden zlyhač
stefan
prispievateľ
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 11 years 8 months

Príspevok od používateľa stefan »

Ja ju chcem viac menej len na nosenie...ked je na triko mam tasku, ked na mikinu pojdena pas. Ja som nosil P1 GP a v poho, predtym dokonca HK P30L- to bolo maso v elektrickach..aledakujem za rady od niekoho kto ju ma nejaky ten piatok
omega51
prispievateľ
Príspevky: 300
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa omega51 »

Nemám síce P-07, ale P-09, napriek tomu na zbraň zatiaľ nemôžem povedať krivé slovo.
Plusy: opracovanie veľmi slušné, úchop výborný, výmenné chrbty, spúšť, príjemnejší spätný ráz, decocker alebo poistka, nenáročná na strelivo (výnimkou staré Aresy), cena na príslušníka OZ 490,-E (P-07 bude ešte o nejakú kopejku lacnejšia).
Mínusy: snáď pri tej mojej veľkosť, slabý výber púzdier a "tuningových" vecí.
Za seba jednoznačne odporúčam.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 11 years

Príspevok od používateľa scandium »

vo Falcu majú fajn vnútorné púzdro na P 07, keď budeš chcieť viem to nájsť. Len ak si ho objednáš (ak) v objednávke uveď že na novú P 07 a nie na Dutynu. Trocha ti rozšíria vstup lučíku do púzdra. Už som im to aj písal, ja som nevedel, a tak sa ťažko zbraň ťažko vracia do púzdra, lebo P 07 má asi o niečo širší lučík. Keď si chcem dať zbraň nazad do púzdra musím si celkom uvolniť opasok a nohavice čo nieje veľmi praktické. Len tak viem vrátiť zbraň do púzdra
Ešte jedna vec sa mi na 07 páči. Vynikajúco sa čistí. Myslím ľahko. Keď to porovnám s inými zbraňami čo som mal tak asi najlahšie. Nemá žiadne zákutia a komplikované plochy všade ti vojde prst s handričkou s Balistolom - teda okrem hlavne :)
Ja neľutujem kúpu a celkom sa rozrastá aj ponuka športového a iného príslušenstva na czub shope
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"