CZ-82 polygonalna hlaven

Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

to:peterson
Naboj 9mm Makarov a vz.82 neni to iste. U vz.82 je uvadzana rychlost 400m/s. Je to koli tomu ze ma trocha vyssi vykon ako 9M a ma lahsiu strelu. Ale skreslenie moze nastat aj koli udajom vyrobcu,niektori vyrobcovia udavaju ustovku pri strelbe so standardnej hlavne (myslim ze u kratkych zbrani je to 10 palcov),ini podla konkretnej zbrane 4,5,6 palcov. Treba tie rychlosti brat s rezervou,skor ako orientacny udaj.
Tiez ma zaskocilo tvrdenie ze naboj vz.82 neprestreli koleso auta,lebo ma strelu zo specenych ocelovych pilin,ktora sa vobec nedeformuje,na strelnici dokonca prestrelila zelezny stlpik plota.
Inak CZ 82 je celkom fajn zbran a podla mna pre cloveka ktory hlada lacnu,spolahlivu a trvacnu zbran a nechce nejako vela strielat,je to dobra volba.
Uz som tu davnejsie pisal,keby vedel niekto zohnat naboje 9mm PMM,to su nove Makarovy so zvysenym vykonom,tak nech da kontakt.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

blue- je dobre vím, že náboje Makarov a vz.82 sú iné

a ešte budem citovať z jednej českej recenzie na ČZ vz.82:

-" je to taková univerzální služební pistole, ktorá snese i hrubé zacházení."

a dokonca znesie i celý rok napáskované zásobníky 2x12 a na strelbách ani zádržka. (to je aj moja skúsenosť)
inspiring_bassi

Príspevok od používateľa inspiring_bassi »

Tak toto je pravda ja mam náboje v kuse napáskované vo svojej sluzobnej, a nikdy nemám ziadnu závadu pri strelbe,
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Na pistol vz.82 alebo CZ 82 nadavaju len povedzme amatery,co si strelia raz rocne ,netrafia tak je zla,ale ze robia chyby pri drzani,spustani ich netrapi. :roll:
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Presne tak ....dobre vravíš ...

Je potrebné si na hentú pištolku zvyknúť a strieľal som z viacerých kusov ...hlavne na začiatku , keď boli len ako na ukážku pridelené na našu službu .
Po zavedení do výzbroje armády , keď mal každý tú " svoju " , tak už fakt len zopár exotov netrafilo terč ... :wink:
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

A tak to stale i zostalo.
Ked mas 6 nabojov za rok a nemas zbrojaka, ktory by ti ju opravil ci nastrelil co by si chcel aby trafili :-(
Moja striela vedla laveho ucha figuriny (aby som sa priblizil stredu) na 25m :-)
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

ked sme boli na polic.škole v PK- boli tam niake kusy, ktoré mali za následok šajbu (5) z parkúru.

Chalani to riešili tak, že si bez vedomia učitela vymenili od kolegu inú pištol a tak sa opravovali známky :lol:
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Na strelbach som u naseho Nš trocha znamy ako pistolnik,tak chlapi večne dudrali ze im ide hore 1m,druhy vraj musi heno hore pravo aby trafil. Sefik mi ju dal mi ju do ruky islo mi to cca do 15cm rozptylu na 18m,okolo 9-10 na terci.Darmo zle meno robia neskuseny ludia :!: alebo vraj co ten kaliber ze ma malu priebojnost :shock: vraj nasli strely zapichnute v sololite,ze ho neprebije :!: ch*** ked sa im odrazila strela od zeme bodaj by :roll:
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Rasto napísal:A tak to stale i zostalo.
Ked mas 6 nabojov za rok a nemas zbrojaka, ktory by ti ju opravil ci nastrelil co by si chcel aby trafili :-(
Moja striela vedla laveho ucha figuriny (aby som sa priblizil stredu) na 25m :-)
Nie zbrojáka ....ale zbrojára ....kua ....

Dôjdem :?: :wink: :lol: :lol: :lol: :evil:
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

arminius-vidím ze si uz vo forme :twisted:
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

dovolím si povedať, že poniektorí strelci, čo už roky búchame z CZ 82 by sme s našími služ.búchačkami schovali niektorých mladých nafúkaných Glockárov.

Ja za seba si dovolím tvrdiť, že klasický policajný parkúr odbúcham s CZ82 s lepším koeficientom ako niektorý nemenovaný pištolník s jeho zbranou z tohto fora...
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Arminius len sa nepoondi, chybicka se vloudila, ved ti vravim, ze som ho uz davno nevidel, tak kto si to ma po tych rokoch este pamatat :-)
elegant_lehmann

Príspevok od používateľa elegant_lehmann »

ahoj

zbran sa vyraba v 7,65 mm Browning; 9 mm Browning; 9 mm Makarov ktora je najhodnejsia Browning ci makarov 9mm ???? makarov asi bude silnejsi ? amadne su makarovi nie?
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

hej, makarov su armadne, resp. policajné pod označení náboj 9mm vz. 82. je to to isté ako makarov len je strela zo spekaného železa, má väčšiu úsťovú rýchlosť a strela je lahšia.

najvhodnejšia asi tá 9mm Makarov kedže oproti 7,65 a 9Browning má asi najväčšiu energiu, čiže najvyšší stop-efekt na vyradenie protivníka.
Myslím že aj náboje su najlacnejšie kedže 7,65 a 9brow. sa predávajú zhruba po nejakých 0,20 centov/ks a Makarov (vz. 82) sa dá zohnať cca. za 0,10 centov
Neny
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Neny »

Ahoj všetkým. Práve som zakúpil jednu peknú 82-ku a keďže som k nej dostal aj 3 krabice nábojov vz 82, hneď som ju išiel do Trnavy otestovať. Čakal som hodne rámusu a veľa škubania.Nič z toho sa nekonalo, fakt pohodová strelba. No predsa niečo. Na 15 met. my to šlo pri miereni na presný bod, bez toho aby som počítal zo zdvyhom zbrane cca 10-15 cm dole a doľava. Keď som sa presunul na 10 met, šlo to 7-10 cm tak isto dole a doľava. Nakoniec som strielal na 5 met. a stále cca 5 cm dole a doľava. Dieru na dieru som dal, približne, iba keď som mieril hore a doprava cca 5 až 10cm.

Je to mojimi ľavými ručičkami, alebo treba drasticky prestaviť mieridlá? Čakal som že pištole viac zdvýhajú strelu ako naopak. Ďakujem všetkým vopred za odpoveď .
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"