CZ 92, kal. 6.35 Brow.(25Auto)

friendly_hawking

Príspevok od používateľa friendly_hawking »

Ja som sa bol pytat v Dease v ba a tam pre zmenu nemal ani do 92 ani 45, ale predpokladam, ze cenu by mali podobnu :)
inspiring_diffie

Príspevok od používateľa inspiring_diffie »

prvy krat na strelnici s mojou cz 92 r.v. 1993
vzdialenost 6 - 6,5 metra

Obrázok

6,35 Browing
inspiring_diffie

Príspevok od používateľa inspiring_diffie »

a este skusal som prestrelit asi tak 4 cm hranol to len na to aku silu asi ma ta 6,35 brow
bol som celkom prekvapeny necakal som ze to prejde az do toho pna zo stromu ...
Obrázok

Obrázok

tento projektil som vysekal

Obrázok
inspiring_cannon

Príspevok od používateľa inspiring_cannon »

6,35 brow.Priebojnost smrekoveho dreva.
Koefic.smrekoveho dreva 0.03 tvrdost

vaha str.3,2g x Vo m/s 238 na1,5 deleno raz 6,35 na2 x0,03

=8,74 cm Pb str.minus 20 percent.
Prepac nevedel som to dat do vzorca

Vela ludi podcenuje naboj 6.35 Brow.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

ten vysekaný projektil asi nebude 6,35
inspiring_diffie

Príspevok od používateľa inspiring_diffie »

R napísal:ten vysekaný projektil asi nebude 6,35
no moze byt ...
stirelal som tam aj 22.lr a skor mi to pride ako to uz davnejsie ...
ale pojdem sekat dalej ked to nieje ono ... dajak som sa nazamyslel nad tym
ospravdlnujem sa ... no vysekam aj 6,35 Brow.
cez vikend mozno pojdem dam tam este par supov aby bola vacsia sanca najst ho ...
inspiring_diffie

Príspevok od používateľa inspiring_diffie »

Ivanov napísal:6,35 brow.Priebojnost smrekoveho dreva.
Koefic.smrekoveho dreva 0.03 tvrdost

vaha str.3,2g x Vo m/s 238 na1,5 deleno raz 6,35 na2 x0,03

=8,74 cm Pb str.minus 20 percent.
Prepac nevedel som to dat do vzorca

Vela ludi podcenuje naboj 6.35 Brow.
ako som kupil tu cz 92 tak kamos sa mi smial ze naco mi to je on ma CZ 75 shadow ... ale myslim ze je to v pohode zbran na sebaobranu .... No takeho shadowa by som rad :)
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

6,35 je na sebeobranu prežitá, áno, zabije ale trvá to dlho, v kriminalistickom sborníku z čias čssr, bol prípad sebevraha čo sa capol 6,35 do srdca, projektil prerazil hrudnú kosť, srdce a dokonca aj lopatku, zastavil sa pod kožou, ale nejak nezaberalo tak si dal druhú do hlavy, medzi tým sa stihol poprechádzať po izbe...
medonos
častý prispievateľ
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa medonos »

Mal som dakedy dávno čz 45 6,35 Br priebojnost má slušnu ale viem o prípade , že počas potýčky jeden strelil 6,35 protivníka do brucha a ten postrelený zbil toho strielajúceho ani o tom nevedel až na druhý deň ho operovali ...úprimne je to nebezpečná hračka posledná nádej .
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

po webe koluje aj príhoda o opačnom extréme, us policajt zomrel na následky traumatického šoku po zásahu 6,35 do ruky, proste si to vsugeroval... takže ak bude obránca okrem strelby zároveň sugestívne pôsobiť na postreleného útočníka, možno sa ubráni... :lol: :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Dátum registrácie: 16 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

Samozrejme ze mindset je dolezity, su pripady ked niekto opity si to strelne zranenie ani neuvedomil, a na druhej strane si to niekto vsugeroval ze "toto je moj koniec". Ale asi sa tu zhodneme viaceri ze tento kaliber co sa tyka obrany je vhodny len pre zaloznu pistol, ked primarna (v razi 9mmL a hore) zlyha.
inspiring_diffie

Príspevok od používateľa inspiring_diffie »

pani a nebali by ste sa pouzit 9mm v sebaobrane? Ved to leti ako raketa... Ja mam tu 92 len napr. pre pripad ze je bitka paste uz nestacia a pride na rad zbran(noz,teleskop,pistol atd.) tak pustim dve do oblasti panvovej kosti...ale to je boj na blizko. Viem ze na viac ako 1 az 4 metre sa neoplat4 velmi... Ale ked Boh da aj motyka vystreli!
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

adrenalín dokáže zázraky a s 6,35 na kontaktnú vzdialenosť s odhodlaným útočníkom ozbrojeným nožom, teleskopom alebo niečim iným máš iba jedinú šancu sa ubrániť, ten spôsob sa ale žiadnemu sudcovi páčiť nebude ( a stále je tam nejaká pravdepodobnosť že sa projektil neujme ako to bolo v prípade taxikára ktorému zachránila život stomatoprotetická náhrada) Alebo spomeň si na prípad sbskára v banke, koľko dal do spodnej časti tela 7,65 pachošovi, čo odišiel po vlastných... radšej volím legálny nadupaný poloplášť v 9mm a vyššie.
inspiring_diffie

Príspevok od používateľa inspiring_diffie »

R napísal:adrenalín dokáže zázraky a s 6,35 na kontaktnú vzdialenosť s odhodlaným útočníkom ozbrojeným nožom, teleskopom alebo niečim iným máš iba jedinú šancu sa ubrániť, ten spôsob sa ale žiadnemu sudcovi páčiť nebude ( a stále je tam nejaká pravdepodobnosť že sa projektil neujme ako to bolo v prípade taxikára ktorému zachránila život stomatoprotetická náhrada) Alebo spomeň si na prípad sbskára v banke, koľko dal do spodnej časti tela 7,65 pachošovi, čo odišiel po vlastných... radšej volím legálny nadupaný poloplášť v 9mm a vyššie.
no mas pravdu R budem musiet nieco vymysliet .... a pouvazovat nad niejakou tou 9mm (ale ta 92 sa mi fakt paci a kevina co uz je 9mm nechcem radsej uz v tekej razi nieco poriadne )
inac odbocim od predmetu ale myslis ze obrana strelnou zbranou proti teleskopu alebo nozu by na sude nepresla?
odpis v SS ked nechces tu....
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Vaz22, v pravidlách tohto fóra nájdeš aj:
9.) Necitujte príspevok, ktorý bezprostredne predchádza vášmu.
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"