CZ 100

inspiring_tu

Príspevok od používateľa inspiring_tu »

Mám CZ 100 asi rok, kupovaná nová "uloženka" zo zahraničia, individuálny dovoz, r.v.96. Buchnuté s nej do dnes asi cca 1000 "knedlíkov" "všeličoho" a zatiaľ iba 1 x zádržka - privretá nábojnica vo vyhadzovacom okienku, bol to "našlapaný" prebíjanec ARES s červenou hlavou. Mám na nej malý tuning, po cca. 500 výstreloch preleštené tiahlo spúšte z vrchnej strany + ozub na jeho konci. Spúšť je síce dlhá, no po "úprave" ide úplne hladučko a viem s tým strieľať celkom presne - na 25m na medzinárodnom "pišťoľáku" všetko v čiernom. Som s ňou spokojný, na nosenie a sem tam na strelnicu ideál. Výborná ergonómia a spoľahlivosť, akurát trošku blbý tvar kohútika spúšte, po dlhšej streľbe dosť otlačený prst, ale dá sa.
Akurát mi jeden zásobník trochu šarapatí, keďže po vystrieľaní posledného náboja zo zásobníka nezostane záver v zadnej polohe. Ale ako som zistil, je na chybe "vymačkaný" podávač, ktorý idem vymeniť a potom sa ešte aj zvýši palebná kapacita zbrane z 13 + 1 na 14 + 1 :roll:

Je to vlastne taká česká paródia na GLOCK, kto mal vedľa seba rozobraté obe zbrane, vie o čom hovorím. :wink: No podľa mňa oveľa bezpečnejšia na nosenie s nábojom v komore...

A ešte perlička na záver, kamarát s ktorým chodím strieľať, mal pri obdobnom počte vystrelených nábojov ako ja na GLOCK-u rovnakých zádržiek (privretá nábojnica) 18 x viac... :wink:
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

bum napísal:BKSL U mna Ruger . Glock som ešte v 357mag -44mag nevidel :lol: .
A čo sa tyka cz100 dnes by som ju už nevyhľadaval ,mal som možnosť puknuť z arminiusovej je fajn ale doba pokročila a su tu už na vyber ine vhodnejšie zbrane za tu cenu napr. Glock :lol:
Spolu sme sa o tom bavili na strelnici ...obaja sme sa zhodli v tom , že na tú dobu , keď bola CZ 100 do výroby zavedená , celom v pohode zbraň .
Nesmieme zabudnúť aj na to , že koľko bolo potrebné za ňu vysoliť v tej dobe a aké platy boli vtedy ...aj to je potrebné vziať do úvahy .
Keď som ja kupoval , cena bola 16.000 Sk.- , dnes sa dá kúpiť GLOCK , ktorý ale v tej dobe stál 26-32.000 Sk.-...myslím si , že dať za kvér takýto obnos bol trochu luxus .
V dnešnej dobe by som si v pohode z výsluhového dovolil kúpiť GLOCK oveľa skôr ako vtedy .

Kto vie a chce , nech ma presvedčí o opaku ...podotýkam , že sa bavím o "normálnych" ľuďoch ...dúfam , že sa chápeme .

Do úvahy by som vzal aj tú skutočnosť , že ponuka zbraní ešte nebola na takej úrovni ako dnes .
BALISTIK
Arminius-pekne uhrate do autu.
Nezahrával som do autu , to vieš , že ja si za svojím stojím ...
Ja proste nikoho nepresvedčujem , len argumentujem , dôvodím ...nehádam sa , nikomu svoj názor nevnucujem ...to nemá význam .
Diskutujeme , či ...? :wink:
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Ano ja som len povedal tvrdu uzivatelsku kritiku preverenu strelbou a nosenim.Presnost- kto vie s nou strielat bola super,opotrebenie nad 8000tis vystrelou primerane.V roku 98,stala v Ziline u Stašikovcou 13000sk+-300sk.Ale za peniaze cca 150-200eur na nosenie super.Dokonca ju maju este moji byvaly kolegovia zeby som jednu na nosenie kupil :roll:
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

toto sa mi páči chlapi- konštruktívne a pragmatické názory.

a o to mi hlavne išlo. Dať sem riadky podložené osobnou skúsenosťou.
A hlavne objektívne a nezaujate popísať o tejto zbrani
rusopp
občasný prispievateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 8 years 11 months

Príspevok od používateľa rusopp »

Neviete mi niekto poradiť, kde by som kúpil zásobník na CZ100? Neviem ho nikde zohnať, ani na stránkach webshopu CZ. Ďakujem za každú radu
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

1. Skús nejaké inzeráty, ale nadávam šancu nejak.
2. Skús zbehnúť do kamenného obchodu (zavolaj do viacerých), možno majú nejaký kus, možno budú vedieť objednať.
3. Skús (a to je asi najlepšia voľba) zahraničné stránky...je ich tam dostatok, viď https://www.google.sk/search?client=ope ... Q&tbm=isch
Problém vidím akurát v tej registrácii a ostatných náležitostí...

Ale za pokus nič nedáš.
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

Celkom dobra zbran .hlavne na nosenie! Mam ju uz niekolko rokov a som uplne spokojny. Presnost pri strelbe (ked s nou vies strielat) nadstandardna, spolahlivost tiez. Samozrejme to ma "prisernu" spust, ale vzhladom na konstrukciu a urcenie tejto pistole je to OK. :D
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"