CZ 100

eager_meitner

Príspevok od používateľa eager_meitner »

som rad balisti že si môžem s tebou takto pisať.zo zbranami vyrastáme odmala takže si k nim máme čo povedať
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

síce predošlé príspevky moc túto zbraň nepochválili, ale v dohladnej dobe sa chystám uskutočniť zabehnutie, testovanie a porovnávanie fungl novej CZ100 -inovovanej série C (po stiahnutí CZ110 z predaja kvoli výr.chybe)


Posudzované budú kritériá, ktoré sa kladú na zbraň určenú k sebaobrane.

Totiž výrobca ju skonštruoval predovšetkým na sebaobranné účely bežného občana. Z tohto pohľadu bude orientovaný aj test.
Naposledy upravil/-a peterson v 28 Máj 2010, 13:37, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

CZ 100 -
porovnávanie: použitie zbrane / funkčnosť a úžitkovosť

Počas niekoľkých mesiacov som používal uvedenú zbraň, pričom som sledoval jej vlastnosti a správanie v podmienkach, na ktoré bola konštruovaná.

Nakoľko ide čisto o kompaktnú zbraň určenú k sebaobrane moje kritériá boli nasledovné:
-1) každodenné nosenie a možnosti umiestnenia zbrane na sebe
-2)možnosti použitia v podmienkach NO
-3)spoľahlivosť pri strelbe
-4)streľba
--------------------------------------------

1) zbraň sa výborne a prakticky nosí, či už v púzdre, v ľadvinke alebo zasunutá za pásom v nohaviciach. Vzhľadom na jej ergonómiu a zaoblené hrany- nepoškodzuje odev, rovnako plastové pätky zásobníka nemajú ostrú hranu. Hmotnosť zbrane s plným zásobníkom(13) nepredstavuje enormnú záťaž, ktorá by nositeľa obťažovala počas dňa.

2)systém spúšte DAO predurčuje zbraň nosiť v nabitom stave-teda s nábojom v komore. Výrobca to nazval " Nabij a zapomeň" . Je naozaj veľmi bezpečná!!!
V porovnaní so súčasnými zbraňami ako Glock, HK, či K100 dlhý chod spúšte bráni použitiu zbrane v podmienkach športovej strelby. Na športovú strelbu je zbraň absolútne nevhodná. Pre túto vlastnosť má zbraň zlé meno hlavne u športových strelcov. Ale znovu opakujem- ČZ100 bola konštruovaná ako kompakt na denné nosenie, resp. záložná zbraň.
V podmienkach NO zbraň splňa požiadavky na zbraň určenú k sebaobrane. Zbraň sa dobre a rýchlo tasila z púzdra, z nohavíc i z ľadvinky. Bola taktiež plne funkčná pre prvý pudový výstrel.
Pre strelbu z tejto zbrane sú veľmi dobré správne návyky natláčania spúšte. Nakoľko som v mojich policajných začiatkoch prešiel povinným nácvikom natláčania spúšte- táto činnosť značne znižovala hendikep dlhého chodu spúšte u ČZ 100.
Na krátku vzdialenosť do 5m v podmienkach NO zbraň plne postačuje na zasiahnutie cieľa

3)zbraň spoľahlivo brala strelivo (S/B,Ares, Fiocci, Blazer, brokové-LIBRA). Problém robilo len strelivo S/B training- ale o tomto shite sme už dost popísali a každému je jasné, že tento druh streliva je dobré ignorovať.
Zbraň nemala žiadnu zádržku, spoľahlivo obťahovala a vyhadzovala prázdne nábojnice.

4)samotná streľba je vcelku príjemná, zdvih zbrane je primeraný. Pri správnom úchope je streľba účinná aj na krátky dištanc v podmienkach NO do 5m. Umiestnenia zásahov boli všetky v A zóne. Rovnako mala zbraň dobré umiestnenia zásahov na dlhšiu vzdialenosť 10 až 15m. Samozrejme objektívne musím pripustiť dlhší čas pri dvojstreloch z dôvodu dlhšej spúšte a rovnako tak väčší rozptyl zásahov pri dvojstreloch. V tomto je hendikep zbrane. Avšak pri pudovom prvom zásahu do 5m verím v dostatočnú účinnosť zásahu A zóny. A toto bol aj zámer konštruktérov v ČZ

---------------------------------------

Záverom by som sa vyjadril k niektorým negatívnym názorom k tejto zbrani na tomto fóre.
-boli vyjadrenia typu, že nakoľko sa už zbraň nevyrába- svedčí to jej nekvalite. Ja to vidím ako obchodnú politiku výrobcu- modely CZ 100 a 110 iba neobstáli v konkurencií polymérových zbraní ako Glock, HK či Walther.
Už sa nevyrába ani model ČZ 75. To chce niekto tiež povedať, že to svedčí o nekvalite? Je to len politika výroby. Dopredu idú novšie modely.
-niekto povedal, že ako sa ich ludia zbavujú v inzercií. Ja tvrdím- je zázrak natrafiť na pištol CZ 100 v inzercií- nakoľko bežní držitel zbrane, ktorý ju používa na denné nosenie- nemá dôvod sa jej zbavovať
-pokiaľ sledujem web- inzercia je plná Glockov a rôznych modelov ČZ- čo svedčí len o fluktuácií- nie o kvalite

A nakoniec uvediem len toto. Ak mi chce niekto oponovať, že nemožem zbraň porovnať s inými zbraňami- vlastním Glock 17 a K100 a vlastnil som pár ČZ 75
inspiring_bohr

Príspevok od používateľa inspiring_bohr »

Slušne si to zhrnul. Jasne stručne.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Nuž určenie zbrane si pekne napisal plne suhlasim.S CZ 100 sa da dosiahnut slusny vysledok aj na mierenku.Dokonca novsie verzie mali rovnejsiu spust ktora sa tak hnusne nenatlacala do ukazovaka.Zbran som mal od roku 98,nastrielane okolo 8tis nabojov,vtedy nebolo prebijanie tak rozsirene ako teraz.Pouzival som vacsinou kupovane SB,ZVS-Holding-Technopol,PS,atd.Pri mojej strelbe ked som odstrielal viac ako 100ran a zbran mi nesekla alebo casta zavada neodpalenie naboja-zapalky,cvaklo az na druhy treti pokus-som sa tesil aku mam konecne spolahlivu zbran.Na zbran ktora seka,neodpaluje na prvu ranu som sa nemohol spolahnut :!: Prečo vsetky naboje odpalovala cz75alebo glock :wink: Vtedy mozno som to spominal som pracoval v krachnutej banke ktora nam dane zbrane nakupila na nas vlastny ZP.Ked sme sa uz po nejakom case ako partia dohodli potme si strelit,tak kazdy mal podobne problemy.Dokonca par nasich clenov ju ma a riesia podobne problemy.Bol som aj u puskara kde mi dal silnejsiu biciu pruzinu ale nic nepomohlo.Nechcem tu rozputat debatu,pisem moju uzivatelsku skusenost a myslim ze cez 8000ran o niecom svedci.Ked ju odo mna kupil tu hore forista strelec Mato,porobil par uprav.Stale ju sice vychvaluje ale zial ked vidim zavady neviem co riesil :!: Vyjadrujem sa dost kriticky ,ale take nazory boli aj na prve K-100 ktoru som nakoniec kupil,nakolko cz 100 je podla mna odpad Ceskej zbrojovky.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

peterson

...šak viem , no nie ???? :wink: :lol: :lol:
Veď preto ju ešte furt mám . Už zopár rokov ...

Veľmi správne postrehy !
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Arminius: musel som trochu rehabilitovať tú zbraň.
Rešpektujem názory a skúsenosti ludí, čo ju naozaj vlastnili a používali- ako napr.Balistik

Ale som zato, aby sa objektívne hodnotili jednotlivé zbrane. A nie, že niaky týpek si na strelnici na 10 minút chytí požičanú zbraň, 15x si z nej strelí a potom vypisuje skalopevné názory resp. vie "fundovane" o nej diskutovať

Nie som dlho na tomto fore, ale všimol som si, že niektorí ludia sa tu tvária ako pomazané hlavy, len preto, že tu píšu 4 roky.

Slovo objektivita sa v mnohých témach vôbec nenosí :cry:
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

peterson-myslis mna pomazanu hlavu :?: pisem len prax,viac nemam co dodat,zbrani som mal dost na to aby som mal určite nazory. :wink:
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Balistik- čítaj pozornejšie. Tvoj názor práveže rešpektujem, lebo su ju niaku dobu mal a používal.
Ale narážal som na ludí, ktorí si tú zbraň chytili raz v živote do ruky a hned ju zatratili alebo len počuli niaky negatívny názor a osvojili si ho
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

peterson statistika nepusti :-)

Ludia sa daju nachvilu oslepit, ale potom si aj tak kupia to co je naozaj dobre :-)
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Tak poviem ....niekedy aj tieto počítače dobré boli ... :wink: :lol:

Obrázok

Vývoj ide neskonale dopredu , tiež by som si toto kúpil ...ale načo , keď mi doteraz môj NB k spokojnosti slúži ???
Na frajerinu ??? NA štatistiku sa môžem zvysoka ...
Obrázok

Viem , viem ...dá sa povedať , že ..." prečo by som jazdil na Trabante , keď sa na Mercedese môžem voziť ..."
Mal som aj to aj to ... :lol: poslúžili obe autíčka k spokojnosti mojej ...

A tak isto poslúži hociaký KVÉR ...je jedno s akou guľou fásneš , bolí to kurevsky !!!
A nie je potrebné špekulovať nad tým , koho , kde , kedy a ako trafiť ...skôr by som sa priklonil k názoru ...že nikoho , nikde , za žiadnych okolností / podľa možnosti - samozrejme /....
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Arminius-pekne uhrate do autu.peterson-asi som ta unaveny po sutazit zle pochopil,sorky.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

BKSL: ja skor mam pocit, že mnoho ludí na Slovensku a aj na tomto fore prihliada hlavne na peniaze- teda cenu zbrane
takže by som moc nesúhlasil, že každý si kúpi čo je naozaj dobré. Vzhľadom na finančné možnosti ludia pozerajú hlavne na cenu
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Kazda zbran sa casom "vykristalizuje", bud zostane na trhu, alebo z neho zmizne. A tak je to so vsetkym. Mozno prvu buchacku si ludia kupia lacnu ale pri dalsich uz budu rozumnejsi a nebudu silou mocou pozerat len na cenu. Najlepsi kompromis cena-vykon je u nas jednoznacne Glock.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 17 Jan 2011, 21:27, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"