CZ-75 Shadow 2

Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa Machead »

Prudke dorazenie zasobniku zhodi zaver. Povazujem to za funkciu, nie chybu :)

Co sa neostavania zaveru v zadnej polohe tyka, mozno si si nevedomky pritlacil tlacidlo zachytu zaveru. Minuly vikend mi kamarat hovoril ze som mu urobil slabe strelivo pre G19 (ma len jednooperak), ukazalo sa, ze si sam prstom spustal zaver ani o tom nevedel.
Používateľov profilový obrázok
Johnny
občasný prispievateľ
Príspevky: 82
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Johnny »

"Machead"
Čo sa týka toho držania záchytu záveru... Tuším budeš mať pravdu :D . Skúsim zmeniť štýl držania resp. ukladania prstov. Vďaka zatiaľ.
Dám vedieť ako to šlo plus prihodím nejaké foto.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa Machead »

Urcite to bude tym, Shadow 2 mi v pohode obtahuje a ostava zaver aj pri mojich prebijancoch s faktorom na hranici 128-130 (124 gr. strela s rychlostou 315-320 m/s). Fabricke su daleko naslapanejsie.
Používateľov profilový obrázok
Johnny
občasný prispievateľ
Príspevky: 82
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Johnny »

Z novej Shadow 2 vystrielaných cca vyše 500 rán. Na štandardný pištoľový terč na 25 metrov je všetko v čiernom a na cca 7 metrov to urobí jednu väčšiu dierku z 10 rán.
Nie som žiaden pištolník, no s voľbou CZ Shadow 2 som spokojný.
Obával som sa váhy, ale na tú sa veľmi rýchlo da zvyknúť. Pomáha mi stabilizovať zbraň pri mierenke, spätný raz jemný.
Spúšť v móde SA hladká. Teda aspoň pre mňa.
Double-tap sa mi robí ľahšie než s GP čo pripisujem váhe a spúšti.
Trošku komplikované rozoberanie zbrane ale u CZ je to možno nejaký zaužívaný štandard.
Treba si fakt dávať pozor na zachyt záveru, keďže je väčší tak sa môže stať, že prstom je naň tlačené.
Ako púzdro som zvolil Ghost Stinger do ktorej perfektne sadne.
Nie som skúsený pištolník, sú to moje skromné postrehy, možno pomôžu niekomu pri vybere :-)
Je to krásna a robustná zbraň. Nemyslím si, že by niekto urobil zle s výberom tejto zbrane. Cena-Kvalita-Účel podľa môjho názoru dobrý pomer, hoc niekto skúsenejší mi to môže vyvrátiť.
Prikladám foto
Prílohy
CZ2.jpg
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Rozmyslam, ze vymenim na Shadow 2 plochu poistku, za siroku - s rozsirenym hmatníkom na palec. Menil to niekto z Vas? Je tam nieco, na co si treba dat pozor pri demontazi a montazi?
Radsej sa pytam, kym sa do toho pustim.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa Machead »

Nic tazke to nie je, len pozor na to, aby si nestratil zapadku poistky. A pruzinku treba povytiahnut z vyrezu aby si ju neohol ci nezlomil. Na youtube najdes aj video.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

OK, vdaka.
Používateľov profilový obrázok
unsamuel
prispievateľ
Príspevky: 124
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa unsamuel »

Pridavam foto môjho Shadowa.
Chcem sa opytat ci mi pomoze vymenit pruziny? /viem ze chovanie sa zlepsia ale ci je to az taky rozdiel aby sa oplatilo zainvestovat/ Viete doporucit nejake overene odskusane? idealne link na objednanie.
Strielam prebijane Aresi... Sezonu chcem odkrutit v standarde.

Dalsia otazocka k zasobnikom, idem do standardu a nahodil som tam navadzac na zasobnikovu sachtu. Tym padom som zasobniky omedzil na 17. Potreboval by som ale dokupit este 2 dalsie zasobniky, viem ze tam pasuju z CZ 75 rady ale zaujimaju ma skusenosti, je rozdiel vo funkcnosti? ci radsej original? a zase zhodit petku plus 2?
Prílohy
SHADOW 2.jpg
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Vymeniť minimálne:
SA kladivo, SA spúšť, SA prerušovač ,zväčšená poistka, pružina spúšte, bicia pružina, pružina západky kladiva. K tomu znalého a zručného zbrojára, čo to ešte doladí: Minie tri kilá pasty a zoderie dva filcové kotúče :D
šebowepns.kom
Prečo vlastne ideš s prodakšnovým špeciálom do STD :?: :idea:
Používateľov profilový obrázok
unsamuel
prispievateľ
Príspevky: 124
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa unsamuel »

Ta prva rana je pre mna omedzujuca :-D
Strielam pre radost a v standarde je mi fajn.
Od šeba nakupujem, zubnu pastu zozeniem len toho zbrojara kde zohnat. Kazdopadne dik za radu. Mam este kde investovat.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

1. rany tvz. "pretláčanej" sa dosť ludí "obáva" pritom dobre porobená šedofka či jednotka alebo dvojka ju môže mať tak lahodnú :) a s dobrou technikou spúšťania aj rovnako presnú ako v jednočinnom režime.
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

dobre porobeny shadow uz nebude production legal takze mu ta da rana nebude chybat.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Juraj, moj je SP-01 je "dobre porobeny" a production legal. :D
Sak si ho aj sam skusal. Pruziny origo CZ, vratna 11lb a bicia 13lb. A zalestenie, vyhladenie prelisov ci otrepov je podla pravidiel povolene.
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

shadow orange so svojou ladenou spustou je samozrejme production legal. ale shadow 1/2 so spustou lestenou u puskara ani omylom... maximalne zrazenie otrepov pripadne nevyhnutne upravy aby sa dala suciastka namontovat - lestena spust ktora nie je lestena priamo z fabriky -> standard

Original parts and components offered by the OFM as standard equipment, or as an option, for a specific model
handgun on the IPSC approved handgun list are permitted, subject to the following:
16.1 Modifications to them, other than minor detailing (the removal of burrs and/or adjustments unavoidably
required in order to fit replacement OFM parts or components), are prohibited.

inak oproti shadowu orange je slovenska lupca ako z doby kamennej...
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Ale zasa mas najlepsi servis na svete :-D :-D :-D
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"