CZ 27

luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

celá produkcia CZ 27 bola vyrábaná iba v Strakoniciach...
Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa miro8 »

To som nevedel, ale asi toho ešte moc neviem... :D Trochu ma zrejme pomýlili takéto obrázky...
Prílohy
CZ27.jpg
inspiring_beaver

Príspevok od používateľa inspiring_beaver »

Neviete kde by som mohol zohnať zásobník originál 9mm browning?
Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa miro8 »

Zásobník 9 mm Browning do akej zbrane? keďže sme v téme ČZ27 a tá ma ráž 7,65 Browning, môžem si domýšľať, že sa jedná o zásobník do ČZ 24, z ktorej je ČZ 27 odvodená a majú veľa rovnakých dielov. Inak mne pomohol inzerát na e-zbrane a podarilo sa mi do ČZ 27 kúpiť nepoužívaný, originál značený.
inspiring_beaver

Príspevok od používateľa inspiring_beaver »

No zhanam zasobniky pre otca, ktory mi to takto povedal, a ano ospravedlnujem sa je to vzor 24.
Potrebujem dva zasobniky pre 24 a dva pre 27.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Zásobník CZ 24
http://www.beareka.cz/pistole/zasobniky ... t-cenu.htm

ČZ 27- zásobník
http://www.deasarms.sk/index.php?route= ... &limit=100

P.S.:
Na ceny by som fotra pripravil primeraným psychologickým postupom... :wink: 8)
inspiring_beaver

Príspevok od používateľa inspiring_beaver »

1500 Kcs? Fuuuha :D
Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa miro8 »

Zásobníky na tieto zbrane sa zháňajú zle a keď niekde sú, tak za takéto ceny... Dal som si inzerát na e-zbrane.sk, čakal som dosť dlho, ale nakoniec sa mi ozval pán, ktorý mi ponúkol krásny, nový do 27-ičky za 20€. Do 24-ky Ti asi nezostane nič iné ako link, čo Ti poslal arminius ... Keby ma vtedy napadol DeasArms, asi by som ho kúpil aj za tých 35 (určite žiadne nepribudnú, skôr naopak), hoci by to bolo skoro toľko, koľko stála zbraň, ale je to kamarátkina láska...
Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa miro8 »

Malý tuning... Keďže sa z pištolky občas strieľa, hlavne kvôli ušetreniu originálnej pažbičky...
Prílohy
IMG_0003.JPG
Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa miro8 »

Ahojte, mal by som dotaz k závade, ktorá sa mi občas u 27-ičky stáva. Niekedy sa stane, že vo vyhadzovacom okienku zostane zaseknutá nábojnica Niekedy sa to stane po dvoch zásobníkoch, niekedy dvakrát za zásobník. Je jedno s ktorým zásobníkom (ale ten by na to snáď nemal mať vplyv). Taktiež na to nemá vplyv výmena vratnej pružiny záveru. Náboje používam S&B. Nepoužívam ju veľa, ale bol by som rád, keby fungovala. Neviem, či ísť cestou výmeny vyhadzovača, vyťahovača, alebo obidvoch... Niekde som čítal, že to je "choroba 27-ičiek, ale čítal som aj, že boli považované za spoľahlivé zbrane.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Pri zbrani s dynamickým záverom sa vyťahovač uplatní v zmysle svojho mena iba pri vyťahovaní nevystreleného náboja z komory. Nábojnica po výstrele ide dozadu spätným tlakom plynov na dno a tlačí záver dozadu, až kým nenarazí na vyhadzovač, ktorý ju vyrazí doprava a von. V tom okamihu sa vyťahovač na chvíľku uplatní ako os, okolo ktorej sa nábojnica otočí ústím von.
Škripnutá nábojnica - hľadal by som možnú závadu:
a) strelivo - slabšia navážka v náboji, nevyrovnaná kvalita, stará munícia
b) vyhadzovač - kvalita a uhol kontaktného miesta s nábojnicou
c) vratná pružina - ale tú si skúšal meniť
d) pevnosť úchopu, ktorá musí dať zbrani dostatočnú oporu, aby dynamický záver nebol brzdený "poddajným zápästím"

:?:
Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa miro8 »

Ďakujem za odpoveď.
Vyskúšam iné strelivo, hoci používam len nové S&B, ale môže byť niečo aj v tom...
Skúsim dať pozor na úchop, aj keď používam rôzne, aj podstatne silnejšie kalibre, takže čo-to udržím a fungovali mi bez problémov aj zbrane, ktoré iným majiteľom robili podobné problémy. Je však pravda, že na ČZ 27 mám trošku väčšiu ruku, možno niekde robím chybu.
Keďže je to viac ako 70-ročná "babička" poriešim si do zásoby nejaké drobné náhradné diely, aby ešte požila. Vratnú pružinu a hlavňovú spojku mám, pribudne vyhadzovač a bicia pružina. :wink:
Každopádne ešte raz ďakujem za rady.
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Registered for: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

mámCZ 27 s střílel jsem z ní přebíjené, slabší než tovární a závady jsem nepozoroval.
Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa miro8 »

Vyťahovač aj vyhadzovač som vymenil, zdá sa, že pištolka funguje bezchybne. Na niektorom českom fóre som čítal, že (hlavne pri vojnových kusoch) sa objavoval problém, že vo výrobe pri zrážaní hrany niekto "zabral" viac a tým zmenil aj tvar vyťahovača. Toto bol zrejme podobný prípad, alebo ho niekto "ladil". Pri porovnaní s "novým" bol rozdiel zrejmý. Takto vyzerá ten pôvodný:
Prílohy
Vyťahovač2.JPG
Vyťahovač1.JPG
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"