CZ 27

Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Vzhľadom na to, že tieto pištole boli vo výzbroji rôznych závodných stráží, kľudne to môže byť aj Ústredná rada odborov - vrcholný orgán ROH - revolučného odborového hnutia (medzi zjazdmi). :P
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Tak ako píše Igrlik, už sa to riešilo kedysi na českom fóre: http://www.strelectvi.cz/forum/cz-27-t1946-80.html
inspiring_swirles

Príspevok od používateľa inspiring_swirles »

Páni nemáte niekto na predaj pažbyčky, alebo neviete poradiť kde zohnať. Na mojej je odlúpený rožok z pravej strany. Pôvodne som to kupil na zberatelske, ale tak mi sadla do ruky že som si ju napokon nechal napisať na nosenie.
inspiring_swirles

Príspevok od používateľa inspiring_swirles »

A este jedna vec trochu sa mi pridrha zapalnik mozno by pomohlo prelestit poradte postup pri vyberani? Dakujem.
sano2
častý prispievateľ
Príspevky: 673
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa sano2 »

zatlač ho do vnútra až pod poistnú doštičku a tú potom vysuň smerom k cieľniku. Pozor na lietajúce pružiny.

snáď to uvidíš s fotiek 8)

Obrázok

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Také veci sa robia s rukami a záverom vnútri v igelitovom sáčku - pružinky nemusíš hľadať ďaleko... :wink:

(...platí aj pre iné demontáže, kde sa vyskytujú drobné náhodne vypadávajúce diely a pružiny čo rady vyskakujú...)
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Ja som »

Explozivna foto CZ 27

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

pekne foto a rovno nemecky model :-) zberatelska zaujimavost
Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa miro8 »

Ahojte, vždy sa mi páčila ČZ 27, tak som si dnes urobil radosť a už je doma... Pekná, zachovalá (r.v. 1945), s originál koženým púzdrom, zrejme dlho ležala, pretože po rozobratí bol vnútri pozasychaný olej, či iný mazací tuk... Trecie plochy rámu a záveru ešte nie sú zaleštené a černenie je odreté len minimálne... Prekvapilo ma, že na závere nie je logo ČZ a vyrazený nápis ČESKÁ ZBROJOVKA ..., ale "fnh Pistole Modell 27 Kal 7,65" s/n je 486XXX. Na bakelitovej pažbičke je logo ČZ. Viem, že sú tu odborníci, nevie mi niekto povedať niečo o pôvode , alebo aspoň modeli tejto zbrane? Mimochodom, neviete mi niekto poradiť originál pažbičku? Tá moja má 3 cm prasklinu v spodnej časti chrbta... Od Klinského sú krásne (zrejme si ich kúpim) a podľa fotiek sa zdá, že aj tvarovo totožné, ale rád by som mal zbraň v originálnom stave. Tiež by ma potešil druhý zásobník "na vyplnenie prázdneho miesta v púzdre", kúpil som ju bohužiaľ len s jedným...
Ďakujem vopred za Vaše odpovede...
Prikladám foto, ospravedlňujem sa za kvalitu, je to fotené ešte v eufórii a mobilom...
Prílohy
IMAG0145.jpg
Naposledy upravil/-a miro8 v 26 Nov 2015, 22:15, upravené celkom 1 krát.
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

Miro, nieco k tomu nemeckemu nazvu, text z internetu: S príchodom nemeckej okupácie bola táto pištoľ pre svoju kvalitu a spoľahlivosť zavedená aj do nemeckých ozbrojených zborov pod označením M 27 (modell 27). Túto pištoľ používala napr. nemecká polícia, Luftwaffe alebo aj Wehrmacht. S výrobou CZ vz. 27 sa pokračovalo aj po roku 1945. Vzor 27 priniesol i niektoré vývozné úspechy, počas vojny sa pištoľ vyvážala do Bulharska, po vojne sa vyvážala aj do Turecka, Ekvádoru, USA, Mexica, Indie.
Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa miro8 »

Ďakujem za rýchlu odpoveď...
Niekde som kedysi na jednom zahraničnom fóre čítal, že ČZ 27 a a ČZ 75 sú dve najväčšie legendy v histórii pištolí ČZ... Poradie uvádzam podľa doby, kedy "prišli na svet"... Neviem posúdiť pravdivosť tohto tvrdenia, ale 27-mičku už mám (75-ku určite poznáme všetci) ...
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

mas sukromnu spravu. Viem ti tu zbran pozriet, len potrebujem viac info
inspiring_feynman

Príspevok od používateľa inspiring_feynman »

pekny kusok, kolko si za nu dal? ak to nie je tajne :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa miro8 »

Nie, tajné to nie je, bolo to 40€ vrátane koženého púzdra...
Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa miro8 »

Zo zdroja, ktorý hovorí o inej zbrani ( http://valka.stoplusjednicka.cz/pistole ... alther-p38 ), som sa dozvedel: "...bylo zavedeno kódové značení výrobců.....Poznáme je podle kódu fnh, který byl přidělen strakonické zbrojovce..." Teraz už viem, že tá moja bola vyrobená v ČZ Strakonice...
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"