CZ 85

podes
prispievateľ
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa podes »

Jack, ďakujem za ponúkanú pomoc do budúcna so záchytom. Nevieš ako by som vymenil tú muchu čo som spomínal v predchádzajúcom príspevku? Inak chystám sa strieľať IPSC Divíziu Production, iné sa s tým v IPSC ani strieľať nedá. Teraz len nakúpiť zásobníky, držiaky, púzdro, opasky a hlavne náboje. Samozrejme aj nejaké solídne elektronické sluchátka, nech to viem použiť aj na veľkoražnú pušku.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Ked budes strielat Prd, tak pozor na to co menis za co. Mozes zmenit len za schvalene doplnky do Prdu. Viac ti napovie znamy cezetar cubitko.
Ohladom tej muchy, mozno by pomohlo dat sem par foto uchytenia. Rok vyroby cca?
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Páni, pýtali ste sa, odpovedám: Áno, najlepšie je mať do zásoby. Lepší recept nie je. Aby tu nevznikali zase mýty a legendy, nie je problém kúpiť túto súčiastku. Niekto tu píše, že sa už nevyrába. O tom si teda dovolím pochybovať!
:?
Problém je však v tom, že jak čas plynul, soudruzi z Uherského Brodu zmenili jej rozmery, čiže novší diel nepasuje do staršieho rámu. Riešiť sa to ale dá, stačí menší zásah do rámu. Ja som kvôli tomu musel ísť k fachmanovi do Brodu, lebo naši borci sa zdráhali vŕtať.
:twisted:

EDIT: preklep.
podes
prispievateľ
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa podes »

Presne to som mal na mysli, že priemer čapu je väčší, takže na staršie typy sa už nevyrába. Teraz ku tej muche, rok výroby zbrane je asi 1991. Vychádzam z číselného údaja nad vyťahovačom. Ostatné značenie je asi ďalšia tlaková skúška. Takže, ako je tá mucha osadená je vidieť na fotke (z vnútra záveru vidieť malú bodku),neviem či je to zalisované, alebo zaskrutkované, ako urobiť demontáž starej a dať novú? Nemám s tým žiadnu skúsenosť a nechcem to hneď na začiatku do***ť.
Prílohy
P1040656.JPG
P1040655.JPG
P1040654.JPG
P1040653.JPG
P1040652.JPG
Používateľov profilový obrázok
strelec122
prispievateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa strelec122 »

Jack
ako je to davno,co si bol v Brode a hlavne kolko Ta vysiel zachyt samotny a potom vrtanie ramu.Zachyty su dva,lavy a pravy .Ulomit sa moze len lavy,teda ten s kolikom,na pravom sa nema co ulomit -myslim si .....
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

strelec: dal som ti dva linky, ty mas 85B - nemas co riesit s vrtanim ramu.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Podes ma Pm a odkedy vymysleli silikonove buffery pre CZ 75, lamanie zachytu zaveru prestal byt problem ako kedysi....
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Strelec, bolo to asi v roku 2010. Cenu dielu si už nepamätám, práca bola menej ako 100 CZK a spolu so začistením to trvalo možno 20 minút. V porovnaní s tým, čo vyjde cesta...
:lol:
Optimálne je kúpiť si ten diel a sám uvidíš, či pasuje. Naozaj je fajn mať jeden do zásoby a vymeniť ho (hoci len na skúšku) je hračka aj pre bežného užívateľa, ak nie je úplne ľavý.
Používateľov profilový obrázok
strelec122
prispievateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa strelec122 »

Rozdiel medzi CZ85 a CZ85B je ten,ze CZ85B ma blokaciu zapalnika,to je vlastne to "B". Ak pojdem do Brodu najlepsie bude zobrat povodny a porovnat ,pripadne vrtanie nie je az taky problem .vdaka Jack
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Strelec nic v zlom, ale aj citas co tu piseme?

Mas 85B z roku pana 2004! Vrtanie sa ta netyka! Nikam necestuj! Zachyty z e shopu czub ti pasuju!

Cav :lol:
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

podes: mucha na tvojej 85 je nitovana, tomu prisposob demontaz.
Používateľov profilový obrázok
strelec122
prispievateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa strelec122 »

miro 389
kolega ma CZ85B a ulomil sa mu zachyt zaveru,nejaky zohnal /neviem presne aky a ten mu nepasoval/ ma vraj vacsi priemer,preto sa pytam.Radsej si to overim a necham poradit od niekoho kto tento problem uz riesil. Tot vsjo. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Ak chceš mať istotu, vyber inkriminovanú súčiastku z rámu (veľmi jednoduchý úkon), vezmi rám do puškárstva, vypýtaj si náhradný diel a ak bude sedieť, rovno ho vezmi, aby si mal do rezervy.
:wink:
Hoci fakt je, že tebe by mal vzhľadom na rok výroby zbrane pasovať ten "aktuálny". Navyše, niekto tu už spomenul buffer. To by malo zvýšiť životnosť predmetnej súčiastky. Inak aj samotná zmena mala vraj viesť k zvýšeniu životnosti tým, že sa pridal materiál a preto ten o zlomky mm väčší priemer oproti pôvodnému dielu.
:idea:
Aby sme túto tému vyčerpali, dodávam, že starý/pôvodný ľavý diel záchytu perfektne pasuje do nového dielu pravého záchytu. Aspoň na mojej ČZ85 to tak je, preto predpokladám, že to tak bude na všetkých. Túto domnienku mi potvrdil aj fachman, ktorý mi vtedy vŕtal rám. A tomu ich už asi "pár" prešlo rukami.
podes
prispievateľ
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa podes »

Jack, keď chcem na mmojej 85-ke vymeniť mierila za nastaviteľné, musím frézovať do záveru? CZ má v ponuke dva druhy nastaviteľntých, kde je menšia pracnosť?
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa Vaquero »

Túto otázku by si mal prebrať s puškárom, ktorý Ti bude mieridlá osádzať.
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"