Akú CZ 75-85 si vybrať - poraďte

inspiring_chatterjee

Akú CZ 75-85 si vybrať - poraďte

Príspevok od používateľa inspiring_chatterjee »

Zdravim Vsetkych strelcov znalcov, aby mi poradily s vyberom **velkej** CZ 75-85 9mm luger

Zhanam nieco na strelivo 9 Luger, a asi potrebujem prejst želiezkom zvanym CZ UB, viete mi povedat ktory model je pre mna naj ak som pravak a chcem to naozaj iba na sport ucely? Citam web, pozeram inzeraty len naozaj neviem vybrat co by bolo to naj, na CZ85 sa lamu drziaky zaveru , CZ75 compact ma zase kratku hlaven a mensi zasobnik? Poradte znalci ako Vy.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Celkovo ma CZ problemy po odstrielani cca 10tis ran s lamanim zachytu.Je to Brovning uzamykaci system tak je to namahane.Ale proste vymenis a ides dalej.Moj typ na CZ bud niečo typu SP-01.alebo Shadow,tactikal sport.Ja uz som tiež nejaky nesvoj,dlho som nemal novu zbran :lol:
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Xader »

Nejdem zakladat novu temu, tak to šupnem sem :lol:
Po predaji glocku uvazujem nad novou zbranou.
Financie su niekde okolo 700,-eurami.
Precital som vsetky recenzie na zbrane a najlepsie mi vychadza CZ 75 TS lenze to je mimo moju ligu bohuzial, kvoli cene :(
Tak premyslam dalej a asi padne volba na CZ 75B - tuto konkretne ( http://www.hermes.sk/e-shop/cz/cz-75b-k ... -lakovana/ )... pripadne zvazujem aj CZ 75 SP-01 ( http://www.hermes.sk/e-shop/cz/cz-75-sp-01-kal.-9x19mm/ ) klasiku ... ma vyznam priplacat skoro 2 stovky za to ?
So zbranou chcem skusit IPSC a ci sa mi to zapaci a samozrejme ju zatial nosit, kym nebudu peniaze na nejaky lahsi plasťák :)
U zbrane sa mi jedna o jej stabilitu pri strelbe, aby sa dali dvojstrely rychlejsie riesit a HLAVNE, aby ta zbran bola spolahliva.
Nie som moc na CZty, mam voci nic nejake predsudky, neviem preco :lol: ale mozno budem prijemne prekvapeny.
Za kazdy vas nazor budem rad. dakujem
Používateľov profilový obrázok
rado74
častý prispievateľ
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa rado74 »

CZ 85 bola pred rokmi moja prva zbran z ktorej som sa ucil strielat a ako zaciatocnik som s nou bol spokojny ak bolo kvalitne strelivo ci uz fabricke alebo prebijane zbran fungovala vzdy na 100%.
Od tych cias som pomenil vela zbrani a ked mozem porovnat tak CZ sa spolahlivostou vyrovna ktorejkolvek inej,pri strelbe je koli svojej vahe ak je celokovova samozrejme stabilnejsia
ALE !!! ked ju clovek rozoberie tak to je HNUS !!! vnutorne opracovanie dielov vyzera ako keby to nerobili na sustruhu ale ako keby to hryzol BOBOR! a to nemaju hanbu pytat za svoje zbrane take prachy za ktore sa uz da medzi zbranami vyberat.
ako sa hovori Ceska zbrojovka zaspala na vavrinoch.
Naposledy upravil/-a rado74 v 31 Jan 2010, 18:11, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
spotter
prispievateľ
Príspevky: 190
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa spotter »

Ak klasiku tak bez blokácie(bez B)-pokial to chceš na šport.Lepšie sa dá vyladiť spúšť.Aj pri výmene za SA blokácia robí problémy.
mamaro
prispievateľ
Príspevky: 214
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa mamaro »

Xader bol som pred 2 mesicmi v polovnictve v BB a policajti a vojaci tam maju na cz zlavu.shadov okolo 717e.možna to ešte plati.ak nepatriš do tejto skupiny popros nejakeho kamasa,maju aj nakupko zadarmo a potom to prepiš na seba.
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Xader »

No to je lakave, len BB je daleko ... ja mam registrovane vsetko v Malackach :? aj keby som si tu niekoho zohnal, tak by musel ist tam po to on :cry: a pochybujem, ze bude niekto ochotny... :? :x
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Na policajnu zlavu ako bolo pisane kupis shadowa za 700eur,alebo klasu Sp-01 okolo 600,su urcite viacere predajne kde sa to da urobit.Presne ako pisali predchodci opracovanie vnutorne humus,zivotnost cez 25tis ran mala moja prva a to bolo cez 10tis celoplaste.Pri pouzivani striel EPRX,alebo olovakov by som sa nebal.Spust sa da krasne ladit,ak ma B-blokaciu da sa vybrat.Taku som mal v SA-spusti.Po cca 10tis ranach odchadza zachyt,po 15 som menil vytahovac.Slape to stale,viac ked budem pisat cez Pc.
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Xader »

Ok, takze to zuzujem na CZ 75B a Shadow ... z vaseho pohladu co je lepsie ?
1. Presnost ?
2. Spolahlivost ?
3. Nosenie ?
A co by ste si zvolili vy ? :)
Zajtra si obidve vyskusam v predajni, ktora mi lepsie sadne... :)
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Ked mas na to fond,urcite shadow aj ked nejaku hodinu sa da nosit,ale stale nie.Ale ved na to ani nebol robeny,za cenu 717 na zlavu,mas zbran vo vybave,svetlovodna mucha,cielnik,bez blokaca,ladena spust cca 1.5kg,tri zasobniky,vybrania pod bobrakom a lucikom.Hrubsia hlaven vraj uz kovana za studena,stavana na zivotnost nad 50tis ran.Ci to bude pravda cas ukaze,zatial je len nejake styri roky vo vyrobe!
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Xader »

A kde ho za tu cenu maju ?
Pripadne neviete o nejakej predajni v BA, kde by sa dalo taku zlavu vybavit ? :roll:

Tak urcite Shadowa...zajtra ho pojdem skusit, ci sadne do ruky a ked hej...je to iste :) :wink:
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

v Martine ho maju urcite v unione,aj ochotnych policajtov najdeme,ale tu.
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Xader »

Zajtra vybavujem nakupko :) a snad sa najde niekto ochotny ...
Skusim sa popytat.
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa Vaquero »

Nechcem zakladať nové vlákno, tak dávam žiadosť o radu k príbuznej téme.
Chcem kúpiť staršiu ČZ 75, ešte československého pôvodu. Existuje na internete nejaký zoznam, kde by som zistil podľa výrobného čísla aspoň to, v ktorom roku bola vyrobená? Viem, že takéto zoznamy sú bežne k dispozícii u amerických zbraní.
Čo konkrétne by som mal na staršej 75-ke skontrolovať? Hlaveň je aspoň vizuálne v poriadku, presnosť tiež v pohode.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Nevyznám sa v 75kách, ale všeobecne by som skontroloval stranovú vôľu na ráme, čiže hýbať záverom doprava/doľava - ideálne porovnávať s novým kusom. Potom rozobrať zbraň a skúšať hlavňou pohybovať v závere dopredu-dozadu. Jedná sa o uzamknutý systém, takže by vôľa nemala byť prítomná. Zrejme by som pozrel aj uzamykacie ozuby ako sú na tom. A keďže si skúšal na strelnici, tak si zrejme aj vyskúšal, že zbraň je spoľahlivá, že funguje vyhadzovač, že nezasekáva nábojnice, že spoľahlivo podáva a tak všetko. Skontroloval by som ešte mušku a podobné plochy na ktorých je najlepšie vidieť, či zbraň bola nosená. Natiahni zbraň a párkrát skús cvaknúť naprázdno. Či je chod spúšte rovnomerný, či nikde nedrhne. Pri natiahnutom bicom kladive skús jeho stranovú vôľu. Tiež by mala byť minimálna až žiadna. A ešte si pozri ako je na tom zápalník (úderník), či je oblý a jednoliaty.

Nejaký majiteľ 75ky ti toho ale poradí určite viac.
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"