CZ 75 SP-01 SHADOW vs CZ 75 SP-01 SHADOW USA

Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

elado napísal:a má niekto aj nejakú štatistiku ako závadia jednotlivé značky na pretekoch
Bola by to asi veľmi zaujímavé, ale neviem si moc predstaviť, ako by v reále počas pretekov taká ozaj seriózna štatistika mohla vzniknúť.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Uz som to kedysi pisal 80% zavad na sutaziach je sposobena strelivom, 15% chybou zbrane a 5% strelcom (zbrzdeny zaver ...)
Ale je pravda, ze ked sa niekto trapi, tak su to K100 co moze byt sposobene i vyssie uvedenym.

To strelivo najcastejsie je podfaktorove oproti tovarenskym, tvrde zapalky, OAL (K100 potrebuje kratsie) , "zodrate" prasknute hilzne,alebo ako mne na jednej sutazi, navrstveny EPRX povrch a nedovretie komory a ani von ani dnu :-)

Raz sme sa v Klastore zamysleli, ze kazda vystrelena rana nas stoji o 1 Sk viac co je priblizne nakupna cena zbrane v pomere k vystrelenym nabojom.
Rohypnol
prispievateľ
Príspevky: 183
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Rohypnol »

Jean napísal:Po prečítaní tvojej reakcie rohypnol mi proste nedá na to nereagovať. Ak Zoberiem do úvahy že niekto ako ty alebo tebe podobný vystriela 60000 rán ročné aby za ten čas mohol vymeniť 3x zbraň tak aj pri cene streliva .10€ sa dostanem na 6000€ len za strelivo a vtom prípade budem brať ceny tej zbrane ako najpodstatnejši artikel. ... a to tých .10€ je podľa mňa už naozaj nízka cena.
Obávam sa, že som mierne natvrdlí, tak som nepochopil iróniu, ale, bohužiaľ nestrieľam 60 000 rán ročne.
Neosieram CZ, lebo som bol a som jej zastáncom - okrem kvality materiálu.
Budem konkrétny. 3,8 sezóny strieľania so SP 01, dve sezóny používaný DMPS systém pružín, alebo aspoň gumový bufer. Strieľané olovo a EPRX, všetko prebíjance, mierne nad vyžadovaný faktor. Čistené zakaždým po streľbe.
Za ten čas odstrieľaných cca 28 000 rán + - . Nasušené 1,5 x toľko /minimálne/.
Črevá menené / to je samozrejme, nerepcem /, vývrt v pohode sa, po hranici 15 000 rán rozširujúce sa vôle záveru, uzamknutia, obdierané rebrá uzamknutia so zrýchlujúcou tendenciou, rozptyl išiel markantne do hája a samozrejme, čoraz častejšie lámanie záchytu záveru.
Zbraň bola a je deklarovaná, ako zbraň, pripravená na vysokú záťaž a na životnosť 40 - 45 000 nábojov / továrenských ? /. Opravte ma, ak sa mýlim, reklamu už nečítam.
Berte, alebo, nechajte tak. Viem, že je veľa ľudí s inou skúsenosťou a úprimne to každému prajem. Nie všetci sme mali také šťastie, to však neznamená, že by sme sa mali tváriť, že to tak nie je.
Kazý sa všetko a nič nie je večné. Nesmie to však byť deklarované, ako niečo trvácnejšie, než je a tváriť sa, že tie zbrane, čo nevydržali, sú len náhoda, alebo štatistická anomália.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

cubitko napísal: Vratna pruzina je stale na mna prilis tvrda, skor by som ocenil, kebyze uz trosku zmekne (mozno je to tym ze pouzivam buffer).
Cube, skus natiahnut zaver dozadu a takto nechaj odlezat, mozno sa unavi.
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

Ja v mojom shadowe pouzivam sprinco a obtahuje to aj naozaj velmi slabe navazky, do istej miery tento system pruzin aj setri zbran.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Ja jaksi nemozem pouzivat DPM,Sprinco a spol, v production to nieje dovolene.
pretorian
prispievateľ
Príspevky: 105
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa pretorian »

Tak si mozes z cz objednat slabsiu vratnu pruzinu plus bufer, da sa kupit priamo na sp 01 a mas to takmer to same, to sa snad moze v production ci?
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Tak v sete k Orange bola dodana aj slabsia a silnejsia pruzina, ale zatial to nechavam na samospad so stredne silnou pruzinou. Ta slabsia sa mi zda prilis slaba, zbran sa sprava pri strelbe trosku inak.

Viete ako to je... ked to funguje, tak do toho nevrtaj. Pri mojom stasti by sa mi nova slabsia pruzina just zlomila na nejakej sutazi.
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"