CZ 75 SP-01 SHADOW vs CZ 75 SP-01 SHADOW USA

riverdo
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Registered for: 15 years 1 month

CZ 75 SP-01 SHADOW vs CZ 75 SP-01 SHADOW USA

Príspevok od používateľa riverdo »

Ahojte neviete mi niekto poradit pripadne ak mate nejake informacie ohladom zbrane predavanej myslim shadow na trh SK CZ a do USA či sú kavlitnejsie tie robené do USA alebo je to len nejaky vymysel.
inspiring_lederberg

Príspevok od používateľa inspiring_lederberg »

Optimista.... veri ze kvalita pre domaci trh je rovnaka ako pre vyvoz...
Realista... sa optimistovi len tisko smeje :D
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Noacoak, ak dovolíš, budem ťa parafrázovať: Optimista verí, že kvalita jednotlivých kusov v rámci jednej (hocijakej) série je rovnaká. :-D
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Moje porovnanie.Mal som Cz 97 však BENO :lol: Ta bola alebo je opracovana priam ukazkovo na CZ,bola v lesklom ciernom prevedeni.Teraz mam Shadowa len ako sportove nacinie,ale kvalitou je o triedu dole.Darmo co kus to original :roll:
Používateľov profilový obrázok
TeErTe
častý prispievateľ
Príspevky: 510
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa TeErTe »

Na stránke CZ-USA som zahliadol pár zaujímavých kúskov, napríklad Shadow SA, alebo nejakú predĺženú verziu 5 či 6 palcový Shadow.
Tie zbrane sa vyrábajú v Čechách alebo má CZ nejakú fabriku priamo v USA.
Je možnosť sa nejako k takýmto zbrania dostať aj v našich kočinách alebo jedine dovoz od Amíkov?
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Vyservitkuj sa na zn. CZ a zaobstaraj si nieco co mozes spolahlivo nazvat zbranou. :wink:
pretorian
prispievateľ
Príspevky: 105
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa pretorian »

Ja mam shadowa a mozem povedat ze zatial spokojnost. Kvalita vyroby? Opracovanie vnutornych ploch ma nezaujima, ci tam vidno stopy po obrabani a podobne. Problem moze nastat ak nie su otvory v rame presne navrtane stava sa ze zachyt zaveru nie je zatazovany rovnomerne a zlomi sa, lepsie mat rezervny. Rozmyslal som nad zmenou znacky ale podla mna z ohladom na servis sa da strielat u nas cz, glock alebo k100. V tomto poradi aj tieto znacky preferujem. Ak mi niecoco na zbrani odide, zatial sa mi to nestalo, a objednam si to v pondelok tak vo stvrtok to mam doma a nemusim kvoli tomu behat cez pol republiky. A na dalsi vikend si mozem ist zas zastrielat a to je podla mna dolezite.
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa Vaquero »

abakan, Tvoj príspevok mi pripomenul presne ten trend "pepíčkovstva", ktorý vidím na českých fórach. Zbraň je skvelá, strieľa s ňou svetová špička, ale treba na to kydať, lebo medveď. Na amerických fórach, kde majú o zbraniach a strelive trocha iný prehľad než my (a sú hlavne nad vecou) by si s takým príspevkom vyzeral ako totálny exot.
Rohypnol
prispievateľ
Príspevky: 183
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Rohypnol »

To Vaqero. Áno, presne si to pomenoval. Zbraň presná a spoľahlivá. Škoda, že ti po 15 - 20 000 ranách začína odchádzať. To nerátam zlomené záchyty záverov, to je pri ČZ normal.
Svetová špička to nerieši, polka sú továrny strelci a zvyšok má, na dve tri zbrane ročne peňazí dosť.
Keby ČZ mala kvalitu materiálu vyššiu, nikdy by som ju neopustil a kopec iných strelcov detto.
Americké fóra to naozaj neriešie, pretože je všeobecne známe, že za more ide kvalitatívne niečo inšie, ako ostáva v Európe a vo východnej obzvlášť.
Môžme sa o tomto donekonečna dohadovať, pre, proti. Čo som napísal, viem z vlastných skúseností, skúseností strelcov, čo majú niečo nastrieľané a nemajú nasraté v hlave.
Preto, neberiem ti tvoj názor a som rád, že ti CZ slúži dobre a k plnej spokojnosti. Prajem ti, aby to bolo, čo najdlhšie.
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

Po prečítaní tvojej reakcie rohypnol mi proste nedá na to nereagovať. Ak Zoberiem do úvahy že niekto ako ty alebo tebe podobný vystriela 60000 rán ročné aby za ten čas mohol vymeniť 3x zbraň tak aj pri cene streliva .10€ sa dostanem na 6000€ len za strelivo a vtom prípade budem brať ceny tej zbrane ako najpodstatnejši artikel. ... a to tých .10€ je podľa mňa už naozaj nízka cena.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

@Vaquero:
Prepac za trosku explicitnej a vulgarnej neobjektivity v mojom predchadzajucom prispevku ale rozviniem a zhrniem to takto najlepsie na svojom priklade:
Svoju 75 som kupoval ako novu, tuto sezonu som z nej zlahka buchol 10tis a vysledok:
unavene pruziny zasobnikov
uletena mucha
zlomeny zapalnik
unavena pruzina zaveru
sklamanie a kopec pokazenych peknych stejdzov.
Podla mojho vnimania ale aj podla vnimania ludi, kt. zbrane zivia nemoze mat zbran tolko vaznych prihod akymi je vseobecne zn. CZ znama.
Ad US fora:
myslim, ze to co napisal Rohypnol vystihuje dany stav uplne. Sam som mal tu moznost mat rukach US kusky a islo o jedinecne spracovane kusky(kvalitu materialu a tep. spracovania vsak hmatom neodskusam) diametralne odlisne od produkcie pre EU.
Ad svetova spicka:
predpokladam, ze zbraniam, ktore stavaju na kluc pre daneho strelca je venovana najvyssia pozornost na rozdiel od seriovej vyroby a tym padom ich uz nie je mozne zrovnavat s beznou produkciou, kde sa tak maximalne spravi nastrelny papier.
Takze "exot"urcite som ale mam na to vlastnu neprenositelnu negativnu skusenost :) S troskou nadsadenia su cezety na tri sezony: 1. sezonu ladis, 2. sezonu strielas a pocas 3. sa sype :cry:
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Abakan to vystihol Cz su na tri sezony. Osobne mam rad zbrane typu Cz, su pre bezneho uzivatela spolahlive. Bezny uzivatel? Strelec ktory si bucha mierenky, sutaze kvz, kondicne ipsc kde streli max. 1000ran do roka, tak mu zbran vydrzi vela. Ale medzi strelacami na sutaziach ipsc sa pokecia vela, preberu su aj ine temy kde si kriticky povieme aj veci mimo roznych for. Pravda je zial taka, tiez som dufam ze ked mi stara 75 vydrzala 25tis s vyslahanou hlavnou a stale slapala, ze bude taky aj shadow, ratal som a utesoval sa vtom ze mi podla medializovanych informacií vydrzi povedzmne 40-50tis ran. Zial nie, zbran sice stale isla ale badatelne opotrebenie sa zacinalo od 10tis ran vyssie, ako ktory kus. Je pravda ze som ho nesetril, pouzival som aj ocelove strely limit, vela celoplastou atd. Vazne zavady ako ulomeny zachyt a zodraty vytahovat, unavene a zodrate zasobniky som nemal :wink: Na shadowe bolo vidno kazdy skrabanec. Preto ked sa tak rozhliadnete na sutaziach kto co pouziva je urcita tendencia vracat sa ku glockom, idu do popredia xcalibury, kto na to ma Tanfoglia, STI atd. Shadow maju vacsinou strelci ktory si myslia ze kupov zbrane ktoru pouziva svetova elita sa niekam posunu a urobi ich to lepsimi, opak je pravdou ked vidim u strelcov shadow a mali priklad glocka absolutne ich vykon nieje lepsí, cest výnimkam, ale to je uz strelec ktory ma nieco za sebou a je mu jedno sčoho striela. Pouzivam Xcal,za podpory GP to ano, ale mam 15tis ran a na zbrani tieje ani tuk! PS-nechcel som sa dotknut kondicných strelcov ktorý strielaju pre zabavu a podobne. :?
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Nedotkol, CZ75 s tuningom /Balistik/ je moja najoblubenejsia a nepredajna. :D
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Jean napísal:... Ak Zoberiem do úvahy že niekto ako ty alebo tebe podobný vystriela 60000 rán ročné aby za ten čas mohol vymeniť 3x zbraň tak aj pri cene streliva .10€ sa dostanem na 6000€ len za strelivo a vtom prípade budem brať ceny tej zbrane ako najpodstatnejši artikel...
Treba trocha čítať aj medzi riadkami.
Rohypnol písal o "dvoch troch" zbraniach a "15 až 20000" ranách. Takže hneď môžeme byť len na hranici 30k rán za rok. Ďalej ak strelec berie súťaženie ozaj vážne, nebude asi čakať po hranicu 15k (Balistik spomína dokonca 10k), keď sa mu zbraň naozaj začne "sypať" a vďaka p. Murphymu mu pokazí nie tréning, ale dôležitý pretek. Takže zbraň vymení skôr - povedzme po 8-12 tisícoch.
A hneď sme na nástrele 16-24k ročne, čo premenené na groše nech je 2000-3000 EUR. Pri tejto sume už mi 1000 EUR navyše za búchačku vôbec nepríde ako nepodstatná položka.

Nehovoriac o tom, že financovanie strelca či iného športovca často nefunguje on/off systémom - buď plne sponzorovaný alebo všetko z vlastného vrecka. Sponzoring sa môže týkať len zbrane alebo len vybavenia či nábojov. Tiež prebíjanie ti môže značne znížiť rozpočet na strelivo.

Len toľko som chcel podotknúť...
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Nevediem si ziadnu statistiku, ale ak vidim niekoho na stagy sa trapit so zbranou, tak z 70% je to Grand Power a z 20% CZ 75 TS ... ale zavadia vsetky zbrane, aj GLocky, Shadowky, TSI-cka, PSP-cka.

K Balistikovmu prispevku - podla mna to, ci niekomu Shadow pomoze k o nieco lepsim vysledkom, zalezi velmi na style akym strelec striela. Ak niekto striela pozicne s rychlymi presunmi medzi jednotlivymi poziciami, tak prechodom z Glocku/GP na Shadow asi velmi neziska, na druhu stranu, ak sa toho co najviac snazi riesit za chodze/cuvania, tam podla mna Shadow/Tanfo nejake tie sekundy usetria.

Ja po 10-11 k ranach nevidim ziadne zmeny na mojej CZ-te. Mozno je to tym, ze mam Orange, mozno mam proste stastie. Prasknuta pruzina spuste nieje relevantna zavada, po 40 k cykloch mi praskla aj na GLocku. Spustova pruzinka je asi najslabsia cast spustoveho ustrojenstva Shadowu, preventivne sme vymenili aj kamaratovu a bola chytena po necelych 5-6 k ranach za rok.

Vratna pruzina je stale na mna prilis tvrda, skor by som ocenil, kebyze uz trosku zmekne (mozno je to tym ze pouzivam buffer).
Zasobniky.... ako som pozeral zasobniky na K100,je to to iste blato ako CZ. Prebi ich treningovo 10 000 krat rocne a budu vyzerat tak ako CZ-tacke.

Zaverom k CZ pre USA - neboli tie kadejake modely Shadowky pre USA nahodou Dan Wesson CZ ? Lebo ak ano, tak je ako porovnavat beznu produkciu s CZ-tou ladenou a upravovanou Zendlom.
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"