CZ vzor 50 vs CZ vzor 70

Neny
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Registered for: 14 years 1 month

CZ vzor 50 vs CZ vzor 70

Príspevok od používateľa Neny »

Ahoj všetkým. Mám možnosť si vybrať jednu zo spomínaných pištolí a chcel by som sa dozvedieť priamo od užívateľov ich výhody a nevýhody. Viem že CZ vzor 70 bola priami následník CZ vzor 50 a teda dá sa predpokladať že je lepšia, novšia a modernejšia ale zopár starších ľudí ktorý 50-ky používali v praxi veľa rokov, nechcú dať na ňu dopustiť. Nechápem prečo, mne sa zdajú úplne rovnaké. Predpokladám že je tu veľa ľudí ktorý s nimi prišlo do styku a sú schopný poradiť. Za odpovede vopred ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Rozdiel medzi cz 50 a cz 70,je prakticky iba kozmeticky.Ine crienky,novsie kladivo atd.Ale cz 50,sm prvych vyrobenych boli podla dostupnych poznatkov kvalitnejsie :!: hlavne typy co mali zaver tak trocha červenkasty.Jediny problem co sa u nich vyskytoval bolo rozklepanie blokacie uderniku,pri castom pouzivani :!: neslo vybrat pri rozklepani poriadne von zapalnik.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

http://forum.valka.cz/viewtopic.php/tit ... 219#158219


Rozhodne odporucam prispevky od Fantan a zistis rozdiely a naco si mas dat pozor.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Mne sa dva krat v priebehu dvoch rokov zlomil udernik. Na sebaobranu rozhodne neodporucam.
jafo
občasný prispievateľ
Príspevky: 55
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa jafo »

Mne sa uderník zlomil na druhý deň po prepise :D nemôžem povedať že by to bola iba chyba zbrane ale cvaknutiu na prázdno teda strelca.(Pri týchto zbraniach sa to stáva často) Pozor nato že súčiastky nie sú už až tak bežné a preto je dobré si urobiť zásoby ak je to možné. Inak moja 70 sa mi veľmi páči aj keď to nieje dobrá výpovedná hodnota o kvalitách zbrane za tú cenu čo sa dá kúpiť to určite stojí.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Jedno obdobie som tuto pistol nosil ako zaloznu zbran v zimnom obdobi. S kamaratmi sme pri treningu prisli na jednu zaujmavu vec,CZ50 sa pri strelbe z vrecka nezasekla,a to ani pri viacnasobnom vystrele. Pri inych pistoliach a revolveroch sa zasekavali nabojnice vo vyhadzovacich okienkach,alebo kohut priskripol material vetrovky a nedoslo k vystrelu. Jedine revolver SW Centennial zvladol to iste ako CZ50. U toho Smitha to bolo pochopitelne,lebo bol presne na to skonstruovany,ale u CZ50 to tak bolo bez nejakej logiky,ale bolo to tak. :D
Bohuzial,dvojnasobna skusenost so zlomenym udernikom ma donutila tuto zbran predat. Ale zalezi na co tuto zbran clovek ma a co od nej ocakava.
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

Jafo...komu som predal CZ70 sa zlomil hned na druhy den udernik, lebo saskoval pred telkou a cvakal na prazdno...dufam ze si to neni ty. Moja isla v tedy do Ruzinova. Si to ty?
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

jo boli casy, ked sa cvakanie "na prazdno" povazovalo za zhovadilost... dneska je to vraj prvok bezpecnosti :lol: :wink:
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Neviem ako Jafo,ale ja som so svojou CZ50 necvakal na prazdno. Pri suseni som pouzival prazdnu nabojnicu. Ten udernik sa zlomil pri beznej strelbe.
jafo
občasný prispievateľ
Príspevky: 55
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa jafo »

kuro159 napísal:Jafo...komu som predal CZ70 sa zlomil hned na druhy den udernik, lebo saskoval pred telkou a cvakal na prazdno...dufam ze si to neni ty. Moja isla v tedy do Ruzinova. Si to ty?
Nie nie mojej sa to stalo na strelnici ked kamarat dal po strelbe ranu istoty na ktoru je zvyknuty z roboty...Ja osobne vyberem zasobnik skontrolujem komoru a prstom spustim kohut.
inspiring_visvesvaraya

Príspevok od používateľa inspiring_visvesvaraya »

Zdravim, som cerstvym majitelom CZ 50, vsimol som si, ze zapalnik pretrca priblizne 2,5 mm z diery na dne nabojovej komory do nabojovej komory, co sa mi zda dost zvlastne, je to normalne? Resp, je to bezpecne? suvisi to nejako so zapalnicovou poistkou, alebo je to chyba?

Dakujem za odpovede
inspiring_visvesvaraya

Príspevok od používateľa inspiring_visvesvaraya »

Resp. poradte mi prosim, ako vybrat zapalnik, mam pocit, ze to je zaschnuty olej, lebo zapalnik ide vtlacit dnu.

Dakujem :-)
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Takze takto, zhodis zaver z ramu. Ked ho obratis dole mieridlami, v tej casti kde je zapalnik uvidis kruhovy otvor. Z toho otvoru vykuka padova poistka v tvare polkruhu. Tu zatlacis do vnutra zaveru cca 2-3 mm. Oproti tvojmu tlaku posobi vinuta pruzinka zastrcena do otvoru na druhom konci padovej poistky. Ked to urobis uz nic nebrani vytiahnutiu zapalnika. Je vsak mozne, ze sa tak jednoducho nevzda a nebude sa mu chciet von. Potom zober kus drotu, napr. vystretu kancelarsku sponku a tu strc do otvoru, cez ktory ti teraz trci hrot zapalnika. Cize cez otvor v lozku v zavere, kde sa opiere dno nabojnice. Ked dostanes von zapalnik, vyberies aj padovu poistku. Mam podozrenie, ze bude problem v pruzine. Ale moze to byt aj spina v komore pre zapalnik, ktoru ta pruzina nemoze pretlacit. V lepsom pripade.
Zborka je snad jasna.

Potom daj vediet ako si pochodil.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Len upresním - "Ked zaver obratis dole cieľnikom", čiže muškou nahor.

Ak zápalník nevypadne na prvý pokus, než použiješ drôt, skús ešte trocha hrkať záverom zdola nahor a pritom stláčať pádovú poistku. Môže to pomôcť.
inspiring_visvesvaraya

Príspevok od používateľa inspiring_visvesvaraya »

Ahoj, dakujem za odpoved, zapalnik som musel vyrazit kladivom, potom som zistil, ze je do znacnej miery zdeformovany narazmi ostrym predmetom (hrot klinca???) takze z oblych miest vystupovali vycnelky kovu. Tak som ich zbrusil pilnikom, vyhladil brusnym papierom (800) a vylestil brusnym molitanom - je to 100 krat lepsie, predtym ked som praskol naprazdno (viem, ze sa to nema) tak, som ho musel z dna komory vratit znacnou silou (imbusovy kluc pomerne znacnou silou), teraz sa schova sam - ale nie je to este dokonale.
Myslim, ze kedze trcal akurat 3 mm na aktivaciu zapalky, tak prvy naboj, ktory by som zastrcil do komory by bol urcite vystreleny... . Vcelku neprijemny pocit, este ze nabijam len na strelnici.
Inak pekny pistolka - malo jazdena (ziadne zodretie kovu, ziadne opotrebovanie a vôla), len asi b ola ulozenka, tak premyslam nad novou povrchovkou, miestami su korozivne jamky, ale za 100€ asi viac clovek nemoze ziadat... .
Naozaj si cenim radu a dakujem.
Pekny den zelam. :P
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"