CZ vzor 50 vs CZ vzor 70

inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Bum: áno viem, "Česká zbrojovka národný podnik Strakonice", číslo písať nechcem, ale sedí do tvojej škály :wink:
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Jj tak to si ju ceň, osobne keby som ju mal tak už len na F ani na tlakovku by som ju nedal a o strieľani ani počuť
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Hmm,tak to ma tesi ze som mal cenene prevedenie CZ50. Moja bola tiez zo Strakonic. Ale uderniky asi pochadzali z Uherskeho Brodu. :P Inak,kupil som ju v 90.tych rokoch za 300,- korun,co bolo oproti cez 12 tisic korunovej CZ75 ci CZ85 uplne smiesne.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

bum napísal:...ma však nevýhodu pre toho kto rad veľa -veľa strieľa...
...Ak je zaver nerozklepany je je to absolútne bezpečná zbraň...
Presne tak, ten materiál toho veľa nevydrží v porovnaní s dnešnými pištoľami. Kto veľa strieľa, zvykne aj čo-to nasušiť, a to sa s touto dámou dá len v vybratým úderníkom alebo gumou/papierom vloženým pod kladivo. A ten, kto zvykne dávať ranu istoty, má skoro istotu, že skôr či neskôr úderník odpíše.

K tej druhej vete - rozklepaný záver je jedna vec, ale na tej zbrani sa opotrebovávajú aj iné súčasti. Mne sa napr. po čase vydrali "vnútornosti" natoľko, že prestala spoľahlivo odpaľovať v DA režime. Čo pri obrannej zbrani chápem tiež ako vec bezpečnosti - zvyšuje riziko "náhodného nevýstrelu", čo môže mať rovnako vážne následky ako "náhodný výstrel".

A do tretice - podľa "môjho" puškára vraj súčiastky týchto zbraní vychádzali z hromadnej výroby v prevedení nahrubo a následne boli ručne dopasované do tej ktorej zbrane. Takže nie su všetky voľne zameniteľné bez úprav a doladenia. Úderník asi áno, ale také tiahlo už bez záruky...
Čiže ani krabica náhradných dielov nemusí byť zárukou rýchlej opravy zbrane.
inspiring_visvesvaraya

Príspevok od používateľa inspiring_visvesvaraya »

No myslim si, že vlastniť čz 50/70 je skôr kultová vec alebo zberateľstvo. Ja mám 50 aj 70 z predajne v Prešove, obidve sú funkčné, 50 bola strielaná málo, mala asi hnedy zaver (mám sériové číslo 651 ...), ale dal som novú povrchovku, 70-ka nebola strielaná vôbec. Predávajúci ich predo mnou vyskúšal aj SA aj v DA režime, na ostro vyskúšal vypúšťanie kohúta a tak som ich zobral. Nosím aj jednu aj druhú, dôverujem im a ani raz sa mi nestalo, že by mi zlyhali(myslím na strelnici) aj keď som z každej vystrelil cca po 150 nábojov pochybujem, ze ak ich budem udržiavať u odborníka, že by mia sklamali. Vyhovuje mi ich držanie v ruke (mám malú dlaň), streľba (prekvapivo veľmi presná), rozmer a to, že je to asi jediná zbraň, ktorú mojim "telíčkom" schovám. :D Bol som prekvapený akurát tým, že pocitovo mal Python 357. Mag. menší spätný ráz ako moke 32. auto.
Som spokojný, a kupoval som ich s tým, že až si vyberiem "normálnu" zbraň, ktorú si riadne obchytám, tak sa uspokojím s týmto, ale keď mám pravdu napísať, kým nebudem musieť, tak sa ich nezbavím... .
Spracovanie nie je moc detailné, resp. na vrchu záveru vidieť stopy po továrenskom spracovaní, ale keď som videl iné a nové zbrane, je to asi rovnaké... . To sú moje postrehy
Hari
občasný prispievateľ
Príspevky: 74
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Hari »

Keby dnes vyrobili v CZ retro pistolku co by vyzerala ako CZ 70 len z kvalitnych materialov a modernu,popripade s plastovym telom,urcite by si ju vela ludi kupilo,teda ja urcite.
jafo
občasný prispievateľ
Príspevky: 55
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa jafo »

Zdravim kolegovia.
Zhanam suciastku c. 29 http://www.bvs.cz/soucastky_rozpady_cz_50_765.html ide o pruzinu tiahla. Vie mi niekto pomoct kde by som to mohol kupit, objednat, prip niekto to ma doma?
jafo
inspiring_visvesvaraya

Príspevok od používateľa inspiring_visvesvaraya »

Nazdar,
zavolaj puskarovi p. Norko (Presov) 051 770 2233, alebo 0905 579 301 (neviem, ci mozem dat jeho www.stranku), je vcelku ochotny a chvalil sa, ze do 50/70 ma kopu suciastok, ak ju ma, daj vediet, po Velkej noci tam idem s mojou 50 - kou, zoberem Ti ju a a nejako dorucim. Viac cz sukromnu postu.
inspiring_zhukovsky

Príspevok od používateľa inspiring_zhukovsky »

Zdravím páni, na CZ 50 sa dá bezpečne vypúšťať úderník? Ako sa to robí? Ďakujem :)
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Ak myslíš kladivo, tak páčku poistky zaistíš a potom ešte trocha potlačíš dolu smerom k dnu zásobníka. Odporúčam ale aj tak pridržiavať prstom kladivo a vypustiť ho pomaličky, šetríš tým zbraň. Inak prvýrkát to bezpečné vypúšťanie s nabitou zbraňou vyskúšaj až na strelnici keď bude ústie smerovať k terčom... istota je istota.
Používateľov profilový obrázok
buchar
prispievateľ
Príspevky: 169
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa buchar »

mal som cz70 - ta uspesne vypustala natiahnuty kohut - az na udernik ... :D
spolahlivo to strielalo bez toho, aby som sa dotkol spuste ... skusal som to samozrejme na strelnici ...
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Nedodržal si základné trigger safety - prst mimo poistky! :D
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

buchar napísal:mal som cz70 - ta uspesne vypustala natiahnuty kohut - az na udernik ... :D
spolahlivo to strielalo bez toho, aby som sa dotkol spuste ... skusal som to samozrejme na strelnici ...
To už nebola CZ 70 ale kôpka šrotu
inspiring_hoover

Príspevok od používateľa inspiring_hoover »

jafo
občasný prispievateľ
Príspevky: 55
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa jafo »

To sa stalo aj mne :? nastasie som to poriesil dost rychlo a zohnal som novy. Inak nevie z akej ocele sa vyrabali? Mal som take leskle a tie sa zlomili hned ale momentalne mam udernik z velmi starych zasob prislosnikov VB 8)
ten je nezmar
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"