CZ 110

Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Dátum registrácie: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

JACK napísal:Mal si už tú možnosť osobne? Lebo ja ešte stále nie. A tak mám len referencie z druhej, tretej, ba i štvrtej ruky, čo nie je nič moc. Razz Časť ŽP nimi bola prezbrojovaná, ale tam teraz nemám nikoho, kto by požičal a ani nikoho, kto by aspoň mohol k 100/110 povedať niečo zásadné.
Mal som CZ 100 asi jeden rok a jediné, čo sa mi na nej pozdávalo bola hmotnosť, vďaka ktorej bola super na denné nosenie. Hladký povrch bez výstupkov a záver bez kohúta zase zabezpečoval dobré tasenie spod oblečenia. Rovnako presnosť bola na veľmi dobrej úrovni, samozrejme z pohľadu mojich streleckých schopností. V tom čase som ale začal strieľať IPSC a tam sa ukázalo, že na to sa stovka vôbec nehodí. Dlhý chod spúšte a najmä prieberčivosť na muníciu spôsobili, že zakrátko som ju predal a kúpil ČZ 75D. Továrenské náboje väčšinou brala, ale s prebíjankami mala občas zádržky.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Motto :
Radšej stretnem človeka,ktorý je ozbrojený " prenosným delom " ,ako debila,ktorý sa oháňa len vidličkou s troma hrotmi.

Teraz som objavil toto fórum. Takže Vás všetkých najprv zdravím.

Mám osobne túto zbraň.Po rôznych predchádzajúcich kúskoch som si ju zadovážil pred niekoľkými rokmi.Hodila sa mi ako aj spomienkový predmet pre výsluhového dôchodcu.História mojich vlastných a služobných želiezok :

Revolver : Arminius,Taurus,Grand,ZKR
Pištol : ČZ od 6,35 až 9 mm
Sa : 24,,Špagin,Škorpion
UP : 58,52/53
UK : 59 L,59 T mm, 12,7 mm, 14,5 mm
PLK : 57 mm cs, Jašterka
a všeličo iné

S niektorými názormi súhlasím,s niektorými nie.Je to však VŽDY vecou názoru.
Je potrebné v prvom rade uvážiť,z akého dôvodu si chcem obstarať zbraň.Či na šport,na obranu,alebo nedajbože útok.Lebo na šport stačí 75-ka,na obranu 100-ka,no a na útok by som si vedel predstaviť DESERT EAGLE.
Druhý dôvod je trochu prozaický.Týka sa peňazí.Investícia do zbrane je jednorázová,ale tie včeličky.......
Lebo na dobrého strelca je potrebné stráviť veľa času na strelnici a viď vyššie.
Na údržbu zbraní mám rôzne náčinie,smiešne handričky a olej CONCOR, ktorý sa mi vždy oplatil oproti tým novým sračkám / napr. WD 40/.

Dúfam,že som nikoho neurazil !
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Neboj, určite si nikoho neurazil. :wink: Len skús prihodiť k dobru aj nejaké vlastnosti skúsenosti s CZ 100/110. Nemáš ju "vyšmajdanú"? Lebo plat, ktorý vodí oceľ - to je trochu o hubu kombinácia, nie? :roll:
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Túto zbraň vlastním od roku 2001.
Prvé poznatky na strelnici,čo dokáže,boli rozpačité. Mojim zvykom je si najprv puknúť,ako kope a potom hurá na nástrel. Kopká ako ostatné,ale s nástrelom som bol nespokojný. JA, ku.....považovaný za jedného z najlepších strelcov vojenskej akadémie,som netrafil medzinárodný terč zo vzdialenosti cca do 5 m !!!!!!!!!

No tak som išiel na 3 m. Najhoršie bolo pre mňa zvyknúť si na ten dlhý chod spúšte /viď poznatky aj iných/. Potom som si na to trošku začal dávať pozor, po niekoľkých ranách to už začalo mať zmysel aj účinok. Takže som sa začal vzďaľovať od terča po 3-5 m a zisťovať moje schopnosti. Celé to trvalo asi 2 hodinky pracovnej doby a skončil som na
25 m s tým, že som strieľal na plechy veľkosti A 4. Z troch rán minimálne
2 boli dnu. Počas nástrelu som spotreboval asi 200 nábojov. Potom ešte pár stoviek. Odvtedy som si ju bral pravidelne na povinné streľby, kde som machroval.

Teraz už toľko možností nie je, nakoľko strelnica je fuč, a aby som dával ťažké love za pár minút niekde v tuneli, na to mám iné priority. V podstate súhlasím z názorom, že je to solídna zbraň na denné nosenie pre jej menšiu hmotnosť + nabi a zabudni ! CZ 100 NIE JE URČENÁ na súťažné strieľanie zo známych dôvodov. Dlhá spúšť, tým pádom aj strhávanie zbrane - výsledok nepresná streľba.Skúsil som si na dosť malú vzdialenosť streliť 2-3 rany a bolo to o ničom. Zbraň som si chcel dať upraviť v odbornej org. ešte v záruke, no nič z toho nebolo-nedá sa. Čo sa týka údržby,veľmi jednoduché rozoberanie a skladanie. Inak je to nejaká handrička, mám špeciálny vercajk, šak som bol zbrojár, no ne? No a na olej CONCOR nedám dopustiť.Je to univerzál,čistiaci aj konzervačný.S tým som si svojho času vystriekal aj dutiny na ŠKODOVKE.

AD JACK - Čo sa týka spojenia kov a plast, zatiaľ som problémy nemal /musím poklopkať na drevo/. Mašinka funguje.No myslím si,že je to ako pri výťahoch. Tam je tiež uvedená určitá nosnosť,no každy jeden je dimenzovaný na 1,5 x väčšiu,alebo aj viac /už sa nepamätám /.
AD IGOROS - že pepíco tieto modely nezvládli ? Neprináleží mi to súdiť.Niekdo rád hrušky,niekdo jahody.Súhlasím s ním vo veci,aby som si z nej nepotreboval vystreliť.Chcel by som vedieť jeho názor na CZ 82 + 83.No nie na názor ohľadom streliva,ale len zbrane samotnej.To už je len žúžo skúsenosť !

AD SYNSYTIMAN + ANONYMUS - skús vymeniť pružinu v zásobníku,môže byť silnejšia a tým pádom tlačí náboj zo zásobníka do komory väčším tlakom a stáva sa,že hilzna sa potom zasekne v závere.

Čo sa týka nábojov,či akciové,či neakciové,či také alebo onaké.
Každý z nich má svoj účinok a bolí / viem /,nehovorím o rusoch,čečencoch a iných,na železe chovaných ľuďoch.
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa igoros »

arminius:
Vidim, ze si clovek od fachu, myslim, ze nema zmysel si tu vypisovat, ktora zbran je lepsia, ktora horsia... Co sa tyka mojho prispevku, o menej vydarenom modele CZ UB, samozrejme, zalezi na tom, na co tu zbran budem mat. Moj nazor na CZ 82,83 mozno niekto bude prekvapeny ale ak odhliadnem od druhu streliva, myslim si, ze tieto zbrane su vydarene a na tu dobu, ked sa dostavali do obehu hlavne pre silove zlozky bola nadcasova, kostrouvana aby riziko zavad bolo co najnizsie. Je to sice zbran s dinamickym zaverom, konstruovana na strelovo s nizsou energiou, ale ak by som mal moznost kupit nejaku ulozenku, za rozumnu cenu, urcite by som to zvazoval.
elegant_chaum

Príspevok od používateľa elegant_chaum »

...nie som profesional,z mojej 85ky combat mam cez 2,5tis guliek,neprebíjané,začiatky boli dtto najskor 5 co to robi,potom 250/cely
karton/nástrel,nakoniec totalna"pohodicka...strelbu beriem ako relax,na
ktorý sa chystam kvoli cene strliva a casu stravenému na stralnici rozumej tym mnozstvu ran vzdy niekolko tyzdnov,zacinam rovnako,prvy zasobnik o com to je,potom stovka,ako to je...poslednu dobu uvayujem
nad -38special,to bude velka zmena,skus poradit,po skusenosti s tolkymi
druhmi zbrani nieco na zaciatok,pripadne nazor na zmenu revolver-pistol,raz(na 85ku mam aj adapter na 22LR,ale to je o hovne.../zatial...
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

ADD MILANF : K tejto téme by som sa ja osobne veľmi nerozvádzal, nakoľko som zástancom myšlienky,koľko ľudí,toľko názorov.
Mal som vo vlastníctve aj revolver a aj pištoľ. Jedná sa tiež o to, na čo chceš vlastniť zbraň,t.j. či len na strelnicu,alebo aj na denné nosenie,atď.
To by sme už museli ísť hlbšie do problému :

1. STRELNICA : na terče väčší kaliber / aspoň 357 Mag. /,dlhšia hlaveň

2. NOSENIE : stačí 38 spec. , hlaveň môže byť aj 2 palcová

Nevýhoda revolveru spočíva najmä v malom počte nábojov v bubne, oproti tomu pištoľ ich má v zásobníku viac,nehovoriac o rýchlejšom prebíjaní zbrane.

A dôvodov by bolo do aleluja aj za,aj proti, na zbrani nezáleží.

Vrele doporučujem prejsť si celé fórum / ak si tak ešte neurobil /,
nájdeš tam veľa zaujímavé. Tak isto aj mne / hoci som bývalý
profivojak / dali niektoré veci oveľa viac ako moja prax.

RADA na záver : Urob to ako PANZER - viď fotogalériumiláčikov. Keď sa nebudeš vedieť rozhodnúť,maj obe dve druhy kvérov.
elegant_chaum

Príspevok od používateľa elegant_chaum »

arminius
dakujem za odpoved,pistol mam,odstrielane mam,t.c.myslim skor na nosenie,viem ze revolver vyzaduje znacne vacsi cvik,strelivo je niekolkonasobne drahsie...takze vdaka,naozaj sem chodim este krátko a vsetko som neprecital...aj tak kazda rada dobra!vesele sviatky...
infallible_carver

Príspevok od používateľa infallible_carver »

Zdravim Vas pani a damy. Nejaku chvilu sledujem diskusiu a neda sa mi nezapojit. Nemam zbran dlho (cca nejakeho 1/2 roka) ale vlastnim zrovna CZ100 a som s nou nadmieru spokojny. Mozno je to tym, ze som vela zbrani nevyskusal, ale ... Mam z nej nastrielanych cca 600 ran, kupil som ju uz ako komis, ale nebadal som a ani nebadam na nej vaklanie kovoveho tela zaveru voci plastu. Strielam vzdy na 15, obcas na 25 m na standardny pistolovy terc, zatial je vacsina v ciernom pri obojrucnom drzani zbrane, podla mna presnost je velmi dobra. Zatial sa mi 1x zasekol naboj (pri nabijani do komory). Po kazdej strelbe rozoberem a osetrim konkorom. Len ta dlha spust, ale uz som si zvykol. To co na nej hlavne kvitujem, je bezpecnost (DAO - nemoze sama vystrelit).
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa igoros »

PaKo:
Ziadna zbran nemoze sama vystrelit, DAO znamena - Double Action Only, po lopate povedane, ze pri kazdom vystrele musis prekonat odpor aj natahovania bicieho mechanizmu. Sama ti nevystreli ani obtiahnuta a ńatiahnuta pistol a to ani pri pade na zem. Tie CZ 100 su primarne stavane na nosenie a OBCASNE strielanie. To ze ty vystrelis z nej nejakych 600 fciel, este nic o kvalite nehovori. Samozrejme, ze to niekomu staci, ale keby si strielal napr. IPSC ligu, to by si vydel zivotnost tej zbrane. Ale naozaj nieje mojim zaujmom hanit niekoho milacika, treba si len uvedomit na co je ta zbran stavana a na co ma. Tzn. nosit a obcas vybehnut na strelnicu ju prevetrat.
Drzim palce a nech dobre sluzi... :)
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

blissful_mcnulty

Príspevok od používateľa blissful_mcnulty »

arminius napísal:Doporučujem :

www.czub.cz/navody/cz100_cs.pdf
Celkom fajn navod.
Ja som si kupil CZ 110 v 2003. Vtedy to bola novinka a recenzie neboli este skoro ziadne. Keby boli kupil by som asi nieco ine, no kazdopadne hned na zaciatok treba povedat, ze na nosenie je to fajn zbran. Je relativne lahka, ziadne extra vystupky, ukazovatel naboja v komore na spravnom mieste, padne do ruky, solidny desing a napriek tvrdeniam na svoju kategoriu slusna presnost.
Nevyhod je ale trochu privela. Velmi citliva zbran na spravne mazanie. V lete to chce nieco ine ako v zime. Treba ju cistit naozaj dobre, velmi tuhy chod kohutika a takmer 80% mrtvy chod na zaciatku. Da sa to doladit, ale nie je to oficialna uprava. Chod spustacieho mechanizmu je naozaj velky handicap. Ale na nekryte leziacu figuru na 25 m nie je problem nastrielat jednorucne 85 bodov zo 100.
Cena novej zbrane je okolo 500 eur, ale radsej by som asi investoval viacej a mal menej problemovu prevadzku.
Ked uz sa clovek nauci pistol mazat a doladit ju, ide spolahlivo. Ucil som sa na vlastnych chybach asi pol roka....
:lol:
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

C08R4
C08R4

Zaslal: Ut marec 03, 2009 8:53 pm
Predmet:

Je pravdou, ze som trocha k CZ skepticky, nemam taku zbran a nemôzem to posudzovat. S CZ100 som este nestrielal, ale sa mi na nej nepaci ako je rieseny zaver v tele ramu, porovnaj si to s inym reciklatom, napr: Glockom. Na prvy pohlad sa mi nezda ten system moc bezpecny, to je len moj zaujaty nazor . Jednoducho zelezo, ktore sa pohybuje po plaste, mi berie celkovy dojem z tej zbrane. Ale tu sme OT, odpiste mi do sekcie CZ.
Keď človek niečo odmieta,
musí to najprv vyskúšať,
aby vedel o čom hovorí. :wink:
elegant_jones

Príspevok od používateľa elegant_jones »

Ahoj, ja mam cz 100 a je dobra tak na nosenie a nie na strelbu.tazko sa striela kvoli kohutu,ak niekto chce tak predam
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

mk75
dodger

V podstate súhlasím z názorom, že je to solídna zbraň na denné nosenie pre jej menšiu hmotnosť + nabi a zabudni !
CZ 100 NIE JE URČENÁ na súťažné strieľanie zo známych dôvodov.
Dlhá spúšť, tým pádom aj strhávanie zbrane - výsledok nepresná streľba.
atď ............
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"