CZ 75 SP-01 PHANTOM

pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 806
Dátum registrácie: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

Veď nech kľudne napíše sem, ale podľa toho čo píšeš, tak ju predbežne vyraďujem zo zoznamu :?.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Neviem či ešte chodí na toto fórum, ale ak napíšeš, tak mu príde mail notifikácia o pmke :wink:
inspiring_satoshi

Príspevok od používateľa inspiring_satoshi »

Takze k " fantomovi ".
Pacit sa mi stale paci, ale uz by som si ju nekupil. A bohuzial ani nemozem odporucit inym / teda okrem nepriatelov :roll: /
Preco?
...
Toho casu mi mala sluzit ako moja " primarna " zbran. na kazdodenne nosenie v sukromi a aj v robote.
Parkrat som ju mal na strelnici a fungovala bez problemov. Teda s jednym, slabsie prebijance jej moc nechutili. To som jej ale vedel bez problemov prepacit.
Urcite treba povedat, ze je to presna zbran. Mierenku zvlada na vybornu.
Svoju pravu tvar mi odhalila az pri dynamickejsej / akcnejsej strelbe.
Konkretne mam na mysli kurzy v RDA.
Asi po tretom / kurze / som si povedal dost :!:
Zrazu mi zacali vadit veci ako:
1. male hmatniky na zavere
2. podla mna uplne katastrofalne umiestneny decocker
3. uz Nomedom vyssie spominany problem s vypustanim zasobnika
Su to veci, ktore sa len tazko odhaluju v " kludovom stave " mam na mysli mierenkovanie na strelnici. V stresovych situaciach ale vedia cloveka neprijemne prekvapit a riadne nas.at
:!:
Takze otazka je. Naco ju chces.
Ako trezorovka na obcasne pukanie urcite skvelo posluzi.
Ked ale od nej cakas daake " bojovejsie " nasadenie, ako napr. obrana seba a rodiny uz asi Ta sklame. Tak ako aj mna.
LEPSIE POVEDANE: KED CHCES ZBRAN, KUP SI GLOCKA :twisted:
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

elado: preco kupovat nieco co nefunguje, ked na trhu je plno inych spolahlivych ?
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

elado: skús si jedno rýchle odstraňovanie závady, ideálne také, kde ti vyťahovač obíde prázdnu nábojnícu, obtiahne sa záver a nový náboj zo zásobníka ti natlačí na dno pôvodnej nábojnice. Vtedy musíš vybrať zásobník, záver zachytiť vzadu alebo držať vzadu, vytriasť tú nábojnicu (prípadne aj ten jeden náboj ak neostal zachytený v zásobníku), otočiť zbraň naspäť do smeru streľby, zaraziť tam zásobník, otiahnuť v streľbe. Tam sa ti hneď prejavia veci čo písal Madkiller ako debilné hmatníky, či zlé vypustenie zásobníka.
Používateľov profilový obrázok
revino
prispievateľ
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa revino »

elado: madkiller to napisal tak, ze k tomu uz nie je viac co dodat. uvahy o tom,ci je 15-17 ran vela alebo malo a ci niekto kuka vela akcnych filmov, to znie ako reci nejake stryca, co robil este vo VB. zbran ma fungovat a spoliehat sa na to, ze nikdy nebudem potrebovat tolko ran mi pride hlupe. mozno budes mat zavadu po druhej rane a budes ju musiet odstranovat.
inspiring_satoshi

Príspevok od používateľa inspiring_satoshi »

elado napísal:pri obrane seba alebo rodiny používaš v strese decocer a vypúšťanie zásobníka? J asi zvyknem vypustiť kohút v kľude a pochybujem, že v jednej akcii vypustím 15-17 výstrelov. Niekedy mám pocit, že všetci moc pozeráme akčné filmy...
Tak este raz, lebo som sa asi nevyjadril dost presne, aby to kazdy pochopil.
Ten decocker je tak debilne umiestneny, ze sa mi stavalo ( bohuzial dost casto ), ze som si " decockol " palcom pocas strelby.
Samozrejme sa tam da " prstoklad " nadrillovat alebo proste na to davat pozor.
Ale je to zbytocna zataz v podvedomi. A preco by som si neulahcil zivot, ked mozem. Ci :?:
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 806
Dátum registrácie: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

To madkiller: vďaka za informácie a varovania. Ušetril si mi asi veľa éčiek a podľa tvojich skúseností aj mojich nervov, takže ak sa niekedy stretneme, tak... vieš čo :wink:.
Nechcem zbraň len na strelnicu, ale v prípade potreby aj na nosenie/obranu.
Ten vypúšťač kohúta sa mi celkom páčil, ale nejak som sa nezamýšľal nad tým, že môže byť kontraproduktívny.
friendly_mahavira

Príspevok od používateľa friendly_mahavira »

cavte, som teraz nasiel totok vlakno, nejak sem velmi nechodim, a ked uz musim tak nie na dlho, takze sice asi uz neaktualne dianie, podla datumu posledneho prispevku, ja len na margo tej pistole, fantomasa mam nejaky treti rok, kupoval som v martine, tusim sa to vola unisport kovacova abo tak nejak, no, pistol funguje podla ocakavania, vybuchal som nejakych 8 000 nabojov, z coho vacsina boli prebijance,zadrzky som mal tak v pocte prstov na oboch rukach, jedina havaria bola ze sa mi zlomila pruzina, ktora vracia spust, vymena cca 80 centov, inak nemam co vytknut tej zbrani, a to ze sa da teda pridrzat zasobnik silnejsim stlacenim pazbicky som si vsimol az ked som bol na to upozorneny, clovekom ktory ju preto prestal pouzivat, aj ked mi nepride ziadny dovod na um preco pri vymene zasobnika drzat zbran tak krcovito aby nevypadol zasobnik, teda proti gustu ziadny disputat, ale nikdy som sa s tym nestretol, a to teda strielam nejaky piatok aj kurziky mam nejake...prosto aby som zhrnul ja som s bublifukom fantomasovym spoko, teda nieze by som robil nejaku reklamu tej pistoli, mam aj ten rakusky prefabrikat, co ho vsetci ospevuju, ze nad neho niet, aj ked viem ze PM vydrzi mnohonasobne viac, ale to je zase vec vkusu a osobnych skusenosti, ze ano:-)
oci
prispievateľ
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa oci »

Super! Kazdých 800 ran zavada a za 8000 ran len jedna fatalna zavada, ktorá je síce lacna, ale uplne znefunkční zbran. Čo viac si može zákazník za 700e želať?

Kúpte všetci :lol:
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

No, tych 8 zavad taky mohlo byt zpusobeno strelivem, kdyz pise, ze vetsina byla prebijenky. A k te pruzine? Kazda pistol se sere. At je to CZ, Glock, Grand Power a ostatni. Jen se to u nekterych omlouva a u druhych kritizuje.
Kez bych ja mohl o sve Grand Power napsat, ze behem 8000 vystrelu jsem mel jen 10 zadrzek a jednu havarii. Ja mam na ni vystreleno 2200 naboju. Zadrzky jsem prestal pocitat pri cca treti krabicce tovarnich naboju. Vzdy nedovreny zaver. Tady to bylo zpusobeno tim, ze zbran byla nova a zaver se zasekaval o hlaven. Odstraneno behem cca 1500 ran samo. A havarie jedna, vseckym dobre znama vykousany cep zachytu uderniku. Podotykam, ze jsem nesusil na prazdno. Vzdycky jsem tam mel susilku. Dalsi havarie, pokud to tak muzu nazvat byla spoust. Hrbaty chod jak prase a dokonce se to dostalo do takoveho stadia, ze spoust byla oprena o ram, a pistol nevystrelila, protoze dal uz nesla poust zmacknout. O "O" krouzku, ktery mam v hlavni od samotneho zacatku jsem uz psal ve vlakne Grand Power.
Takze pokud u Phantoma za 8000 ran praskla jen jedna pruzinka, tak se to da omluvit.
Zadrzky mohly byt zpusobene strelivem, novou nezabehanou zbrani, necistotou, ci strelcem.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

No ved GP za etalon spolahlivosti nik z nas ani nepovazuje :) ... kazdopadne zavady 1 ku 1000 je stale velmi zly pomer. Na Shadowe mam tuto sezonu pomer zavad nejako cca 1:4000 az 1:5000
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

No vidis. U nas je GP pro vetsinu modla. Ta nejlepsi pistole s nejlepsim servisem. To, ze uz resili nekolik reklamaci nevidi, nebo spis nechteji videt.
Ty mas na to jiny pohled, ja taky jiny. Ja tam vidim pomer zavad 1:8000, protoze zadrzky nepocitam mezi zavady zpusobene zbrani. Je tam vic moznosti, ktere jsem uz vypisoval. Nejlip by to popsal uzivatel Taurus.
oci
prispievateľ
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa oci »

Ja mam pistol za polovicnu cenu a z 15 000 ran som nemal ziadnu tech. zavadu, ktora by tu zbran znefunkcnila a napriek prebijancom mala len jednu zadrsku...
Nie vsetky pistole sa seru... Su aj take co funguju spolahlivo... :o
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

To ti nikdo nebere. Ja mam taky druhou pistol Ruger SR 1911, ktery jeste nemel zavadu, ani zadrzku a zere uplne vsechno, ale nedovolil bych si napsat, ze se jednou neposere. Tak velkohuby nejsem. Treba se posere az za 10000 ran, nebo treba hned dalsim vystrelem. To bohuzel nijak nejde ovlivnit.
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"