CZ vz. 82 - skúsenosti z PZ a OS SR

Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

na velo dušu nedám dopustiť! už som to zaviedol aj na 58mičky :D
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Ja už na ňu dám dopustiť :twisted:

Jednak mi po určitom čase opotrebovania začala špiniť ruky aj odev, ale hlavne som zistil, že bez nej ma Glock "kúše" oveľa menej (=vôbec) než s ňou. Tak už Glocka nejakú dobu nosím "ako ho Gaston stvoril" :wink:

Na G22-ke mám síce k plnej spokojnosti Vuko-press návlek, ale tú bežne nenosím, navyše je to fullsize.
Hari
občasný prispievateľ
Príspevky: 74
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Hari »

Dobry,takze tak,pani,CZ vz.82 je pistolka,ktora ma svoje roky atreba sa na nu pozerat ako na zbran ktora ma uz nieco za sebou,mam ju rad,pretoze je to prva pistol s ktorou som zacal strielat,mam glock 17,samozrejme,ze sa to neda porovnavat a ani sa to neda ale co sa tyka 82-vojky,dobre sa mi drzi v ruke a na 25 metrov z 10 ran som mal v klasickom terci c.4 -,7x10,2x9 a ax8,takze pohodicka na taku strelbu mierenku,no v klude,mal som stastie lebo som nemal zavadu,co ale mozem povedat je,ze zavad ma mnoho,nepoda naboj,zasekne sa velmi rada,odchadza dvojcinny mechanizmus,zaver neostane v zadu po poslednom naboji,no nesudme tuto starenku a neporovnavajme stare vsetko ide do predu.Na rekreacnu strelbu v pohode,no na ochranu,nie,proste jej neverim natolko aby som ju nmal na ochranu v state kde sa 2.rany uz nepovazuju ako obrana treba siahnut po lepsom kalibry a do boja je to ako dolnok na blizko,lepsie ako nic,radsej by som siahol po 82-ke ako po nozi.
inspiring_curie

Príspevok od používateľa inspiring_curie »

Takže čo sa týka pi.vz.82, tak môžem napísat len to čo viem. Vdaka novému nariadeniu v OSSR sa nosia tieto zbrane do služieb v 3 násobnom počte ako doteraz , z toho vyplíva že sme si museli všetci prejst praktickou strelbou z tejto zbrane bez ohladu na hodnost. Strielalo sa klasicky ako to pre army chodí t.j. 3 náboje na zoznámenie sa so zbranou a 3 náboje na hodnotenie . Bolo umenie trafit terč pre neskúsených na 25m ale až na vínimky trafili všetci, Ja osobne som nebol na tom lepšie kedže túto zbran som mal druhý krát v ruke. Rozptyl cca 40cm všetkých 6 striel . Ale to hlavné,neriešili sme žiadne závady na zbrani t.j. žiadne poruchy a ani nik predtým ani potom žiadne nespomínal. Takže blbu vzdorne zbrane obstáli.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

3 náboje nástrel a 3 hodnotené??? :shock:
To si robia v OSSR prdel??? Tak funguje naša super profi armáda?
Rohypnol
prispievateľ
Príspevky: 183
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Rohypnol »

peterson napísal:3 náboje nástrel a 3 hodnotené??? :shock:
To si robia v OSSR prdel??? Tak funguje naša super profi armáda?
Toto je ešte "zhýralé plytvanie". Ja som zažil 3 na ostro a keď si nenastrieľal normu, tak až potom ďaľšie 3.Ak si nastrieľal na prvý krát, tak si už búchal akurát tak kanadou o obrubník, aby to už rýchlo skončilo.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Ale noo,ja po rokoch 3 nastrelnych 3 ostrych uz strielam 5 nastrel,10 ostrych :twisted:
inspiring_franklin

Príspevok od používateľa inspiring_franklin »

A vsetci do jedneho terca. Bo niet tolko penazi ze plytvat nimi. :-) Ale ked to spocitate, 6 ran kazdy mesiac (ak vyjde) za tie roky, tak to vychadza dooooobludu streliva.
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

do riti hlavne, ze sa kazdy rok predava strelivo von za babku, jebn... podnik
inspiring_curie

Príspevok od používateľa inspiring_curie »

To boli strelbi na celý rok, Musíme vediet ovládat krátku zbran kedže máme pridelené len samopali, výnimky gulomet ,ešte väčšie výnimky pušku. Pištol v mužstve nemá nik pridelenú a preto tieto strelbi. Do služby nám vydávaju z trezora určené pre služby. Výnimky v OSSR su páni vojaci 5 pluku a im podobný ale tých už je pomenej . Jednoducho povedané je to bieda, šetrí sa kde sa dá ale to už je iná tema .Hlavne že tie pištole fungujú a nik nepovažuje za nutné modernizovat. S touto pištolkou som nič netrafil, a z Kačenou som prví zásobník umiestnil do pekného 15cm kruhu na tu istu vzdialenost. Kde asi bude problém??
friendly_kilby

Príspevok od používateľa friendly_kilby »

Dufam ze tento prispevok je v spravnej kategorií: chcem prerobit svoju 82ku, po rokoch nosenia je vazne osuchana a treba novu povrchovu upravu, neviem sa rozhodnut pre farbu (velky to problem, ja viem :D ) kazdopadne napiste ktora sa vam najviac paci.
Obrázok
1
Obrázok
2
Obrázok
3
Obrázok
4
Obrázok
5
Obrázok
6
Obrázok
7
Naposledy upravil/-a friendly_kilby v 01 Máj 2012, 23:58, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

základná otázka: ide o služobnú zbraň (majetok štátu alebo firmy) alebo ide o tvoju súkromnú zbraň?
-Ak ide o súkromnú zbraň, tak tie čierne a čierno-zelené úpravy vyzerajú ozaj skvele !
friendly_kilby

Príspevok od používateľa friendly_kilby »

sukromna samozrejme :)
jafo
občasný prispievateľ
Príspevky: 55
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa jafo »

Zaujimave su vsetky ale ja som klasik tak asi 1 a 5 8) budes to robit sam homemade alebo to niekde das urobit?
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Súhlas s petersonom - tie čierno-čierne a čierno-zelené úpravy sa mi zdajú veľmi efektné. Ale zase ani tie drevené pažbičky alá Klinsky nevyzerajú zle.
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"