CZ vz. 82 - skúsenosti z PZ a OS SR

Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

sentinel napísal:To može byť, ale ja viem o prípade ked zomreli 2 policajti a pri tom zbraň použili. Chlap mal v sebe 12 dier od 82 nie priestrelov a nožom zabil policajta a policajtku pichol do služobného odznaku, čo jej zachránilo život. Keby bolo strelivo luger, malo by väčšiu priebojnosť a mohol ten človek ešte žiť. A poznám človeka čo vystrielal do pidbula na sídliku celý zásobník a keby nebolo medzi pitbulom a kamošom sedadlo osobného auta, tak by to neustál ten chlap. Pitbul vykrvácal a až potom skapal na "starobu". Ďalšia vec je odrážanie a deformácia striel vz 82. To že nám zbraň strieľa presne do papiera neznamená že by si s ňou bol spokojný aj vstrom strete. Myslím si že východný blok vyvinul toto strelivo ako odpoveď na luger, ale aby to bolo iné tak skrátili nábojnicu o 1mm a dali iný tvar strele. A nezabúdaj že na súťažiach asi málo kto strieľa s fabrickým lugrom, všetci šetria na prachu do tej miery aby bol spätný ráz minimálny, aby fungoval samonabíjací režim a aby sa vmestili do faktoru. Ale keď im klesne teplota, zmení sa horenie a nastávajú problémy. Faktor fuč, rýchlosť fuč, preto že pri niššiej teplote prach horí pomalšie a tým je aj pomalšia strela. Pochybujem že niekto prebíja makarov.

Východný blok predsa vyvinul všetky ráže - vždy boli odlišné z tých oných dôvodov ...

Nejde ani tak o faktory ale o faktúry .... preto sa aj tak málo strieľa na tých strelniciach ...

Vojaci detto ....dva krát do roka ???...3 nástrelné a 6 hodnotených ...???

Je toto normálne ???
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Jasne ze viem ze ma neuzamknuty zaver. Preto som vyber porovnal s podobne konstruovanymi zbranami (CZ83,Walther PPK...)
sentinel
prispievateľ
Príspevky: 178
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa sentinel »

No pokial berieš porovnanie zbraní medzi tými čo tu boli uvedené ako posledné, uznávam že tá 82 je asi nejlepšia varianta. Ja som ale vychádzal z iného výberu ktorý som uviedol. Je jasné že lepší strelec bude úspešnejší aj s horšou zbraňou proti slabému strelcovi s glockom. Bral som ale do úvahy čisto iba hladisko zbrane bez ohľadu na strelca. A čo sa týka výcviku vojakov viem že to určite nieje ideálne, a ani dostačujúce. Naše armádne velenie ešte stále berie vojaka ako kus bez ohľadu pripravenosti na boj. Ešte im asi nikto neukázal efektivitu dobre vycvičeného vojaka so skúsenosťami a tak si myslia že stačí na 2 vojakov jedna mosinka a 5nábojov. U policajtov je to trošku iné a strieľajú viac ako vojaci. Aj keď určite to nieje dosť na to aby boli 100%strelcami. Ale aj tak si myslím že prezbrojenie je nutné. Samotný strelecký výcvik je už menej problematické urobiť, lebo to bude sáť menej peňazí. A čo sa týka peňazí, asi nie je probém násť peniaze na zbane, ale problém je komu nimi zaplatiť, aby niekto /zadávateľ/ dostal dobrú províziu.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Mr.Blue: neviem, či si všímaš v hornom menu "súkromné správy" ?
11.01.2013 som ti napísal PM a stále mi ju ukazuje ako neprečítanú :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"