CZ vz. 82 - skúsenosti z PZ a OS SR

Používateľov profilový obrázok
mykymiki
prispievateľ
Príspevky: 275
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa mykymiki »

cz 82 je spolahlivejsia ako nove zbrane? Preboha to kde ste vzali???

Myslím, že tisíce až desaťtisíce nábojov čo som vystrelil z 52, 82, Glocka, CZ a čo to aj s K100 ma oprávňujú tvrdiť, že je to riadna kravina.

Celý svet prišiel na to, že makarov nemá na luger a vy tu idete tvrdiť opak??...čakam kedy teraz niekto vytiahne, že s takou a takou laboraciou sa makarov vyrovna lugru..ak to sem chcete dať tak to porovnajte s najsilnejšími laboráciami lugeru...
ale sme OT...
M.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

mykymiki: napísal, že vhodnejší do zastavaného priestoru, čiže jemu ide práve o to, že je slabší a teda menej priebojný. Tým netvrdím, že má pravdu, iba že ty si to asi zle pochopil.
Používateľov profilový obrázok
mykymiki
prispievateľ
Príspevky: 275
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa mykymiki »

tak to potom kupujte maloražky... a zandar napisal specificky ze 82 je SPOLAHLIVEJSIA...a to teda rozhodne nie je...

M.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

navrhujem, aby moderátor presunul posledné príspevky do misky "cz.vz.82"

Som za konštruktívnu polemiku.
-Ja radím túto zbraň (okrem iného moju sl.zbraň) medzi spoľahlivé, LEBO:
-NIKDY som nemal zádržku
-VŽDY mi vystrelila, keď som potreboval
-PRAVIDELNE ju udržujem a aj tomu pripisujem jej spoľahlivosť

Je to už druhá za moju kariéru, pričom tú prvú som odovzdával do skladu z personálneho dôvodu -nie z dôvodu zlého stavu.
Samozrejme súhlasím, že strelivo vz.82 nemá tak dobré vlastnosti ako luger. Hlavne strely vz.82 majú dosť nebezpečné správanie pri odraze
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

mykymiki napísal:... a zandar napisal specificky ze 82 je SPOLAHLIVEJSIA...a to teda rozhodne nie je...M.
Vychádzaš z akej metodiky? Strieľal som množstvo nábojov z Pi 82 a netuším, čo je to zádržka. Z čoho vychádzaš, keď tvrdíš, že nie je spoľahlivá. Hovoríme o pištoli.
Používateľov profilový obrázok
onevan
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa onevan »

- nesprávné podání náboje
- nevytažení/nevyhození nábojnice/náboje
- nábojnice skřípnutá svisle ve výhozním okénku
Používateľov profilový obrázok
Kuro
expert
Príspevky: 421
Registered for: 20 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kuro »

Vštky popisované závady su sposobené strelivom.....

onevan napísal:- nesprávné podání náboje
- nevytažení/nevyhození nábojnice/náboje
- nábojnice skřípnutá svisle ve výhozním okénku
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Moze byt aj zly zasobnik, alebo zly vytahovac...
Používateľov profilový obrázok
hlavaXX
prispievateľ
Príspevky: 238
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa hlavaXX »

zbrane musia byt nove. Jedna sa o peknu sumicku s moznostou vacsej provizie. A este sa daju predat tie stare nepotrebne za par centov zase s proviziou.

ved co by si ministerstvo pocalo s tolkymi polygonalnymi hlavnami, ani do zberu by to nemohli dat, este by museli zaplatit za znehodnotenie

a zase kupit len nove hlavne to nie je skoro ziadny biznis, z toho by provizia nebola.
odhliadnuc od toho, ze kopa policajtov by aj v novych hlavniach pouzivala stare strelivo a o chvilu by mali opat polygony

neviete kto ten tender zase napadol a preco? Nebol to nas pan prezident , ktory chce s tym cakat na novu vladu?
Používateľov profilový obrázok
mykymiki
prispievateľ
Príspevky: 275
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa mykymiki »

Panzer napísal:
mykymiki napísal:... a zandar napisal specificky ze 82 je SPOLAHLIVEJSIA...a to teda rozhodne nie je...M.
Vychádzaš z akej metodiky? Strieľal som množstvo nábojov z Pi 82 a netuším, čo je to zádržka. Z čoho vychádzaš, keď tvrdíš, že nie je spoľahlivá. Hovoríme o pištoli.
Co tak niekoľko majstrovstiev OS SR v bojovej streľbe, kde som videl a zažil závady všeho druhu
čo tak zbraň, ktorá sa pri strelbe rozpadla..po výstrele človek hladel na prázdnu hlaveň, záver bol dva metre pred strelcom
čo tak nespočetné množstvo zádržiek pri podávaní nábojov, čo spôsobovali zásobníky, ktoré sa časom vpredu rozklepali
čo tak vypadávanie snáď všetkých kolíčkov po pár tisíc ranách
čo tak neustále sa auvolňujúce črienky na pažbičke...

Ako sorry možno máte dobré zbrane, to čo som mal v rukách ja a ludia okolo mňa všetko prešlo opravami v niektorom z VOP. Tie zbrane nič nevydržia (po 5000 ranách sa to zaručene rozpadlo, zväčša aj skôr)

Strielalo sa z toho dobre to ano ale nič viac
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

písal si o CZ.82 , ktoré mali v užívaní prof.vojaci?

No, ak si zažil také závady, ako si uvádzal- zrejme sa ich majitelia "dobre" o ne starali. Je zaujímave, že ja som na služ.zbraniach videl iba závady, ktoré bolo možné pripísať strelivu alebo katastrofálnej ne/údržbe.

Prečo x tisíc ďalších služ.zbraní funguje bez problémov?
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Ono je to asi tým ze nie kazdy ma novu zbran,ja s cz82 strelim 30krat rocne,ale aspon som dostal novu.Pri 83 v razi 7,65 neboli najmensie problémy,len pre porovnanie zbran rovnakej konstrukcie len iny naboj.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

ako pripúšťam, že v skladoch i v službe sú aj nové kusy a aj rozhrkané sračky. Ale je to hlavne na človeku, či sa bude spoliehať na hrkálku, alebo si ju pôjde vymeniť do skladu. Stojí ho to jeden úradný záznam a musia mu dať inú. V skladoch sú tisíce dalších uloženiek- takže neni o čom.
friendly_solomon

Príspevok od používateľa friendly_solomon »

Na margo CZ vz.82

Som vojak. Moje viac ako desaťročné skúsenosti so zariadením Pištoľa vz.82 (Pištoľa vz. 82 taký je jej názov na vojenskom predpise) :

- veľké množstvo závad pri streľbe klasické zádržky, spôsobené pravdepodobne zásobníkmi.
- veľké problémy s výmenami zásobníka v zbrani, mechanizmus uvoľnenia a zaistenia zásobníka v zbrani, ide na mnohých ťažko aj mazaný a čistý, na niektorých len z jednej strany.
- neustále sa uvoľňujúce pažbičky, niekedy citeľne už pri vystrielaní jednoho zásobníka
- stretol som sa ešte so zlomenými zápalníkmi a pružinami záchytu záveru.
- niekedy až nemožné zaistenie a odistenie zbrane

Na margo zlej starostlivosti u vojska o túto zbraň. Zbrane sú vždy po streľbách uložené vyčistené a namazané. Popri ďalších streľbách sú často vyčistené znova pretože niekomu zostane hnedé od oleja na pršteku. Na streľbách väčšina zbraní zabrať nedostane pár nábojov a koniec. Takže Pi vz.82 sú v našich OSSR zväčša len hýčkané.

Na to, že to je pištoľ s dynamickým záverom, čo by mal byť v podstate ešte menej závadový mechanizmus ako uzamknutý mechanizmus tak sa to nejaví. Počet súčiastok na zbrani je tiež dosť vysoký. Ak mi niekto začne argumentovať, že 9mm Makarov lepšie ako 9mm Luger a že Pi vz.82 je lepšie ako Glock a K100 čo ich majú nahradiť tak asi by si mal prasknúť bublinu v ktorej žije.
Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Registered for: 14 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

No lampasáčikovia, plne s vami súhlasím. Ja mám z 82 vystrielané cca 35000 rán. Za ten čas sa mi rozpadlo šesť 82, takže cca 5000 rán na kus. Tak isto súhlasím s tým že 82 je konštrukčne veľmi zložitá zbraň. Kolkí z vás ju už mali rozobratú do súčiastky? a kolkí z vás ju potom skladali? 12 rokov som robil zbrojára v OSSR, zbrane boli nové a čistili sa pravidelne, udržiavali a predsa praskali, vyskakovali kolíky, závadili. Dynamický záver na niektoré druhy makarovov proste nestačí. Nemecké makarovi boli tlakmi ďaleko za použiťeľnosťou v 82jkách. Práve u týchto dochádzalo k rýchlemu rozpadu zbraní. Spriečenie náboja pri podaní nemusí byť len zásobníkom, ale aj vysokou rýchlosťou záveru. Pri použití nových Makarovov to už bolo lepšie.
Peterson, ty robíš v OSSR? Ak nie tak nám tu nehovor aká je jednoduchá vymena osobnej zbrane za novú u bežného útvaru.
Tak isto tvrdiť že tým, ktorím sa zbrane rozpadli sa o ne nestarajú to sú také polopravdy ničim nepotvrdené. CZ 75, K100 som nikdy poriadne nečistil a vydržali mi rádovo 10000 rán.
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"