CZ 75 D compact - rady a skúsenosti, ovládanie

Používateľov profilový obrázok
jpeky
prispievateľ
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa jpeky »

nechcem sa ta dotklnut ale kam mieris. ???

sportovy strelci maju pistol nastrelenu na spodny okraj cierneho kruhy a moje CZ 75D compact ide tam kam mierim.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Mierim na spodny okraj cierneho.
Ale samozrejme skusal som aj na stred, ale stale je to zle. Stale to pada dole.
Z iných pistoli co mam, to ide pekne ako ma, iba ta CZ mi robi problem. Pravdou vsak je, ze na ostatných pistoliach mam mikrometre, takze som si to doladil podla potreby.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Tu musku co si pred chvilou postol treba doslova doma pred montazou dopilovat: vybranie na priecny kolik. Mne po 5 tis odletela...
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Vdaka za info. To som dal iba ako priklad. Svetlovodne nie su podmienkou.
Pozeram aj na shop CZUB, ale tam je slabsi popis, co sa kompatibilty jednotlivých modelov tyka. Alebo sa mozno uz zameriavaju na novsie modely.
Používateľov profilový obrázok
Venet
prispievateľ
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa Venet »

luco, daj fotku rámu zvnútra...
compact má jeden zub a jedno vybratie. (aspoň čo ja viem)
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

nasiel som jednu fotku dokonca tu z fora čo predával niekto CZ 75 Compact a ta to ma identické ako na mojej

link na foto:
http://img546.imageshack.us/img546/5443/img3147n.jpg

na tom závere je pekne vidieť dve vybratia ako na klasických dlhých 75kách, čo som si všimol na foto z netu tak už novšie Dcompact majú iba jednovybratie.
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

Vedel by mi niekto poradiť s takou vecou že sa mi podarilo na strelnici to, že pri natiahnutom kladive ako som stlačil pomaly spušť mi miesto výstrelu sa kohut presunul na bezpečnostný ozub (odskok), čiže miesto uvolnenie kohuta stlačením spuste nedoslo k vystrelu, ale mi stlačením spušte kohut presiel na ten odskok a musel som ho znova natiahnuť. Nikdy doteraz mi to nespravilo, mam z toho vystrielané cca. 1000 včiel a nechápal som to. Už sa to niekomu stalo? Čím to môže byť, kde je problem? Spravilo mi to cca po 50 ranach 2x, potom cca 150 už bez preblemov...

Jedná sa o CZ 75 Compact.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Moja to robila pri zle dovretom zavere.
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

záver zle dovrety nebol určite, to by som zbadal
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Tušim sa niečo podobne preberalo v teme shadow,ak nieje compakt v zaruke tak mozno bude treba znižit ozub na kladive,ked tvrdsie alebo rychlo mackas spust ti to nerobi?
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

ani ked tvrdo ani ked rýchlo mačkám mi to nerobí, dokonca ani ked pomaly robím mierenku mi to nerobilo, iba teraz mi to prvýkrat spravilo, ale ako vravím potom zase dalším cca150 ran normalka, sám tomu nechápem, preto sa pýtam tu či už niekto mal niečo podobné...
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Takto presne zacinaju problemy s ozubom na kladive. Uz sa ti to bude diat len a len castejsie.
Ak je zbran v zaruke, tak ju treba nechat spravit CZUB. Ak nie, preblemovymi castami moze byt kocka (to je ta cast s pruzinou cez ktoru prechadza poistka a je na nej aj ejector), alebo samotne kladivo.

Najjednoduchsie je vymenit kocku a kladivo za nove kusy.

Zlozitejsie ale lacnejsie, je prehlbit vybranie na kohute (hodinarsky pilnik) a zaroven vymenit vnutornu cast kocky c.11 na scheme (ta mensia cast vlozena co vnutra kocky, ktora drzi v kocke pomocou jedneho kolika a je napruzovana pruzinkou)


PS: kocka nema tvar kocky, skor kvadra s akdejakymi vystupkami.
Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 14 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

luco, poistny ozub je o niečo vyssie, treba ho prebehnut pilnikom aby bol pod urovnou ozubu kladiva, a mal by byt pokoj. Občas sa stane že kladivo "zastane" na tiahle spuste, ale to je zase večinou sposobene samotnym tiahlom pripadne prerušovačom.
stava sa to iby vtedy ked doslova zastanes v pohybe na spusti v memente ked vypusti zachyt kladivo
premeraj si vysku ozbu a vysku poistneho ozubu.

cubitko, ta "kocka" je vyhadzovač
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Ako pozeram schemu tak ano, CZ-ta cely ten blok nazyva vyhadzovacom, aj ked vyhadzovac je len ten kovovy vystupok. Zbytok sluzi ako kontajner pre "sear" (a toto uz vobec neviem prelozit)

ale sme uz OT
Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 14 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

sear je zachyt kladiva
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"