CZ 83

volmet
prispievateľ
Príspevky: 110
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa volmet »

Zásobníky pre 9 Mak a 9 Br. sú identické. Skôr sa treba pozrieť či nie sú opotrebované vývodky. Zmeraj si medzeru medzi nimi aspoň na dvoch miestach na oboch zásobníkoch a uvidíš. Tipujem, že ten zlý ju bude mať väčšiu.
friendly_hodgkin

Príspevok od používateľa friendly_hodgkin »

OK skúsim to.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Tiež tipujem na roztiahnuté vývodky... Čo sa týka zásobníkov, tak skutočne 9mmBr.Kr. aj 9mmMak či vz. 82 pasujú do toho istého zásobníka. Ak máš na tom druhom zásobníku miesto skrížených mečíkov dieru, tak to je rovnako vojenský, ale "scivilnený" vŕtačkou :lol:
Bart
občasný prispievateľ
Príspevky: 40
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Bart »

Ahojte znalci, prosim o radu. Mam dve 83-ky, ked obtahujem 9mm 83-ku, kladivko sa pri obtahovani nedotkne udernika, ma taky maly odskok. Pri druhej 83-ke v kalibri 7,65 sa kladivko dotkne a stlaci udernik a s tym by som potreboval poradit, to sa mi nepaci. Mam obavu, ze ak mam naboj v komore a chcem vybit obtiahnutim, mohol by sa naboj v komore odpalit, pretoze je pridrziavany k druhemu koncu uderniku vytahovacom. Nevedeli by ste ako tam spravit odskok ako u 9mm browning?
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa igoros »

V tom by som problem vobec nevydel. Teraz som to pozeral, na mojej sluzobnej 82jke je to tiez tak ako pises. Ale ked s naboj v komore a chces ho vytiahnut obtiahnutim, k nahodnemu vystrelu nepride, pretoze v polohe ked kladivo zatlaci na udernik, zaver je uz o cca 3mm posunuty do zadu, tym padom uz naboj nema kontakt s udernikom bud kludny :wink:
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Bart, aj keby sa zápalník oprel o zápalku, tá sila nie je dostatočná na odpálenie zápalky. Je to iba plynulý tlak, na patričnú deformáciu zápalky je potrebný primerane silný úder pohybujúcim sa kohútom, čo v žiadnom prípade pri obťahovaní nedosiahneš. Skontroluj stopu na zápalke po vyhodení náboja - nemal by si tam mať žiadnu jamku.

P.S.: Ešte mi tak napadlo - nemáš náhodou nejakým amatérskym puškárom upravenú a zospodu zbrúsenú tú kryciu doštičku úderníka? Spodná hrana by mala byť kolmá a zarovno so spodnou hranou záveru. Žiadny šikmý úkos...
Bart
občasný prispievateľ
Príspevky: 40
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Bart »

Dakujem za nazory, skusil som obtiahnut cely zasobnik v DA a na zapaklach nabojov su male (velmi male ale su) skrabance, udernik sa teda dotkol zapalky.

Nemyslim, ze s tou dostickou vzadu za udernikom bolo manipulovane, praveze neviem cim to je, ze na jednej zbrani mam odskok aj pri obtahovani a druhej nie. Vizualne sa to neda poznat.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Pre AHA a prípadných ďalších - poloha nábojov 9mm BrKr vo vývodkách mojich zásobníkov. A som s podávaním celkom spokojný. :lol:
http://img4.rajce.idnes.cz/d0406/6/6003 ... M_1882.jpg
http://img4.rajce.idnes.cz/d0406/6/6003 ... M_1883.jpg
friendly_hodgkin

Príspevok od používateľa friendly_hodgkin »

Igrlik-ďakujem za detailné foto a pomoc cez PM...
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa romen3 »

Caute,

mam otazku, trosku som to tu prehladal, ale nemam jednoznacnu odpoved. su zasobniky 7,65 a 9mm zamenitelne. chcel som kupit a bolo mi povedane, ze sice teraz nemaju, ze su vypredane, ale ze su zamenitelne. nejak sa mi to nezda. Mam 7,65 verziu a dostal som k nej len jeden zasobnik.

Vopred dakujem
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1138
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Oba pasujú do zbrane, dokonca do 9mm napaskuješ aj 7,65, no bude sa ti zasekávať. Zásobníky 7,65 majú po celej svojej dĺžke takú drážku.
http://shop.czub.cz/fotocache/bigorig/P ... -round.jpg
9mm su takéto
http://www.burza.sk/zasobniky-cz-83-9mm ... humb_3.jpg
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa romen3 »

Dakujem mockrat.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

71Jany71 napísal:Oba pasujú do zbrane, dokonca do 9mm napaskuješ aj 7,65...
Nuž neviem, bez stlačenia vývodiek by si to nedokázal, lebo zásobník 9mmBrKr aj 9mmMak má medzeru medzi vývodkami presne takú, že 7,65 neudrží a náboj ako hladko ide dovnútra, rovnako hladko vyskočí von... :wink:

(...a samozrejme vďaka konštrukcii zásobníka vývodky nestlačíš v celej dĺžke, iba vpredu, takže poloha náboja bude absolútne na ... takže to zasekávanie je jasné :mrgreen: )
Vlado64
občasný prispievateľ
Príspevky: 40
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa Vlado64 »

Zdravim,
rozhodol som sa ze ako cerstvy majitel ZP a zaciatocnik v oblasti zbrani a streliva si ako moju prvu zbran kupim CZ83. Mam vyhliadnutu jednu takuto ktorej cena je nieco vyssia ako 130e. (je vo vynikajucom stave,komplet s prislusenstvom..). Ked som bol vcera vybavit na policii nakupne povolenie po rozhovore s pani policajtkou,oboznameni druhu zbrane atd.. mi povedala ze takato suma je privysoka a taketo a podobne pouzivane zbrane sa predavaju max. do 70eur v polovnictvach atd.. ze aby som sa nedal nachytat. Po vybaveni nakupneho som obehal 2 polovnictva a cena nielen CZ ale aj inych zbrani bola daleko cez 100 eur...
Mam dat na slova policajtky a verit ze zozeniem rovnaku zbran o polovicu lacnejsie alebo tie ceny su ozaj primerane?
Vdaka za rady:)
mamaro
prispievateľ
Príspevky: 214
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa mamaro »

Ahoj,130 eur je taká primeraná cena,tiež som mal prvú zbraň cz 83,len pozor na kaliber,keď kúpiš 7,65 br alebo 9br tak tam lacné strelivo nezoženieš.cz 83 a hlavne cz 82 čo je takmer identická zbraň sa robili aj v ráži 9 Makarov a tam možeš zohnať podstatne lacnejšie strelivo.
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"