CZ52

vigorous_kare

CZ52

Príspevok od používateľa vigorous_kare »

Dobrý deň. Mám CZ 52 v kalibri 7,62x25, avšak chcel by som ju kvôli dosť silnému strelivu prerobiť na pôvodný kal. 9mmLuger. Čo je okrem výmeny hlavne potrebné vymeniť? Týka sa to aj nejakých iných komponentov? Ak áno dajú sa kúpiť a dá sa potom celá zbraň oficiálne prepísať na nové papiere?
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Staci vymenit hlaven. Vsetko ostatne zostava. A hlaven sa kupuje na NP ako hlavna cast zbrane. Mozes si ich potom menit podla nalady a raze streliva co mas k dispoziciji.
vigorous_kare

Príspevok od používateľa vigorous_kare »

A čo zásobník?
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

zasobnik ostava povodny
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

7,62X25 Tokarev ma zakladne rozmery zhodne z 9Lugrom, takze ozaj staci len vymenit hlaven
elegant_faraday

Príspevok od používateľa elegant_faraday »

Jaké máte kdo zkušenosti s touto pistolí, prosím uvádějte pište pouze zkušenosti (viděl jsem, slyšel jsem, četl jsem nejsou hodnotné odpovědi)

Mám ji sice krátce ale první zkušenosti již jsou:
Velmi jednoduchá rozborka pro vyčištění (rozložení cca 15 sekund)
Levné zásobníky, cca 200,-
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Ak rozborka trva ozaj cca 15 s, nazval by som ju len jednoduchou.
Velmi jednoduchu rozborku ma napr. CZ50-ka, u tej to zaberie aj s kontrolou komory odhadom tak 3-5 s.
Sorry za ciastocny OT.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Mr.handy

Trochu špecifikuj , čo by Ťa povedzme , viac zaujímalo , aby som si mozole neuhnal na prstoch :lol: :lol: :lol:
Jaké máte kdo zkušenosti s touto pistolí, prosím uvádějte pište pouze zkušenosti (viděl jsem, slyšel jsem, četl jsem nejsou hodnotné odpovědi)
Ak by Ti stačili 20 ročné skúsenosti , pravidelné zaobchádzanie s ručnými zbraňami armády , možno pomôžem 8) 8) 8)
elegant_faraday

Príspevok od používateľa elegant_faraday »

To Arminius:
Zajímalo by mě všechno, co není obsaženo v manuálech pistole :-). 20-ti leté zkušenosti mi samozřejmě stačí. 8)
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Mr.handy
Zajímalo by mě všechno, co není obsaženo v manuálech pistole
Môžem ťa požiadať o konkrétne otázky :?: ,lepšie by sa mi rozmýšľalo a tým aj odpovedalo .
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

arminius: opýtam sa ak môžem aj ja. Všimol som si že náboje pre vz.52 sú balené v škatulkách s nápisom pištolové. Ide povečšinou o mosadznú hilzňu a projektil niklovaný alebo plátovaný tombakom. Tiež som videl to isté ale v ocelovej nábojnici, projektil povečšinou niklovaný, na škatuli bez názvu "pištolové" Zaujímalo by ma či je možné používať do vz.52 tie ocelové alebo sú určené iba do vz.24/26 ? Vo vz.26 mi totiž mosadzné hilzne, aj origo S&B za 10 korún závadia tak že neobtiahnu záver do krajnej polohy kde je vybranie pre prerušovač (výsledok si domyslíš), ocelové sú pocitovo silnejšie a nemajú problém záver zatlačiť až do zadu. S prebíjanými tiež žiaden problém. Premýšlam nad vz.52 alebo tt33 a nerád by som ich rozflákol silnejším (ocelovým) nábojom. Hlavne po tom čo som sa o vz.52 dočítal že bola projektovaná na 5000 výstrelov vojenským nábojom.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

R
Všimol som si že náboje pre vz.52 sú balené v škatulkách s nápisom pištolové. Ide povečšinou o mosadznú hilzňu a projektil niklovaný alebo plátovaný tombakom. Tiež som videl to isté ale v ocelovej nábojnici, projektil povečšinou niklovaný, na škatuli bez názvu "pištolové" Zaujímalo by ma či je možné používať do vz.52 tie ocelové alebo sú určené iba do vz.24/26 ?
Odpoviem Ti inak.

Pri vývoji tejto zbrane platila určitá zásada. A to, že vtedy už používaný samopal vzor 23 a vzor 25 a budúca nová armádna pištoľ musia používať rovnaký druh streliva, čo určite je známe :!: Podľ niektorých prameňov sa docielilo v konečnej životnosti až 12 000 výstrelov.
Z toho vyplýva, že uvedené náboje, ktoré nesú vojenské / podotýkam /označenie 7,62 - Pi sú kompatibilné s uvedenými zbraňami. Čo sa týka škatuliek a ich značenia, je to vec výrobcu. Keď som si bol po prvýkrát po pravidelné zásobenie,tiež som sa čudoval,čo je to za nóvum :?:
Z mojej praxe však môžem len potvrdiť, že či také alebo onaké včeličky sme bez problémov pukali ostošesť :lol: :lol:
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

A zažil si aj nejakú haváriu vz.52 s týmto strelivom ? V SR je popísaných vela prípadov keď rupol záver, prípadne lauf a že sa neodporúča používať vojenské náboje iba s&b, paradoxne amíci sa nenormálne vytešujú z 52jek a vojenského jadrovaného streliva, že jaká je to fasa zbraň s priebojným nábojom :)
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

R
A zažil si aj nejakú haváriu vz.52 s týmto strelivom ? V SR je popísaných vela prípadov keď rupol záver, prípadne lauf a že sa neodporúča používať vojenské náboje iba s&b, paradoxne amíci sa nenormálne vytešujú z 52jek a vojenského jadrovaného streliva, že jaká je to fasa zbraň s priebojným nábojom
Zo strelivom ani tak nie. Skôr sa vyskytovali a to pravidelne cca 3-5 krát za rok závady na pištoliach. Presne tak, ako vravíš, boli to závady na dvoch miestach pištole a to najmä puknutie alebo úplné urvatie na hlavni v priestoroch nábojovej komory, asi v tých miestach,kde sú uzamykacie valčeky. Druhú najčastejšiu závadu som mal pravidelne, že eblo záver v oblasti vyhadzovača.
Náboje S & B som nemal možnosť probovať, takže NK 8)
Čo sa týka amíkov, je to pravda, niekde som videl, čo dokáže urobiť spomínaný náboj s kevlarom :!: :!: :!:
Veď aj preto je to obľúbený kvér v určitých kruhoch :lol:
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Arminius: na také domáce strielanie ju súdruhovia totálne poddimenzovali, ale v prípade ozbrojeného konfliktu má asi vojak životnosť nižžšiu. Dačo podobné som čítal o druhovojnových 1911, vraj boli projektované do 1000 rán a dôstojník na 500.
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"