Gumové dno zásobníka na CZ 75B

inspiring_hodgkin

Gumové dno zásobníka na CZ 75B

Príspevok od používateľa inspiring_hodgkin »

Ahojte,
minule som si objednal nejaké veci na moju CZ75 z e-shopu CZUB a poslali mi použité gumové dno zásobníka. Ako vidieť na fotke je tam odtlačený obrys z predchádzajúceho zásobníka aj so špinou prachom a sadzami po streľbe. Dosť ma to vytočilo. :evil: Nejde mi ani tak o tých 9,69€, ale o princíp, ako si môže niekto dovoliť poslať evidentne použitý diel a výdávať ho za nový. :?:
Prílohy
Dno zasobnika.jpg
Naposledy upravil/-a inspiring_hodgkin v 12 Aug 2013, 18:16, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

skus im (ak si to nahodou uz neurobil) napisat svoju staznost a poslat fotku. Kazdy eShop su tiez ludia a cierna ovca sa zial najde v kazdej firme. A ak ta poslu do .... tak potom by som pokladal za adekvatne varovat pred takymto eShopom. Celkom by ma zaujimalo co odpisu, ak teda budes toto s nimi riesit.
inspiring_hodgkin

Príspevok od používateľa inspiring_hodgkin »

To som samozrejme už urobil. Písal som im opakovane maily, 5x som s nimi telefonoval.(už som s nimi asi pretelefonoval viac ako stálo to dno zásobníka a preto je to pre mňa už iba otázkou princípu). Najprv mi tvrdili, že sa môže stať, že to dno bolo z nejakej reklamácie"ale nemalo by sa to stávať...". Následne mi v telefóne majiteľ shopu tvrdil, že oni to posielajú tak ako im to pošlú zo CZUB a že mu to tak museli poslať. Idem práve písať do Zbrojovky UB, či ozaj posielajú do toho shopu použité veci. Posielal som tomu človeku fotku na 5 rôznych mailových adries, ktoré má uvedené na e-shope, všetky maily sa mi vrátili ako nedoručené. Poslal som mu tú fotku cez uschovna.cz a opäť mi tvrdil, že to nebolo doručené. Podľa mňa zablokoval môj mail v jeho schránke a o doručení fotky cez uschovna.cz klame. Idem tiež podať podnet na Českú obchodnú inšpekciu pre klamanie spotrebiteľa, nakoľko mi predal použitý diel za cenu nového dielu. Už nakupujem cez e-shopy roky, ale to, aby mi poslali evidentne použitú vec sa mi ešte nestalo. Treba dať takýmto"obchodníkom" vedieť, že im to tak ľahko neprejde. Keď to urobili mne, zrejme to robia aj u iných zákazníkov a s inými tovarmi. Tomuto treba zbrániť.
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

Ok, potom som nic nepovedal, chod do toho. Vela stastia.
inspiring_hodgkin

Príspevok od používateľa inspiring_hodgkin »

Áno, to je on. Práve som im písal do CZUB, že či naozaj posielajú do toho e-shopu použité veci, aby ich mohol ten človek posielať ako nové...Som zvedavý, čo mi odpíšu...
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Palec hore Terex, ako si sa do toho razne pustil. TO ze oficialny eshop CZUB sa takto sprava je hanba nahovado... poskuloval som tam po par nahradnych dieloch do zasoby, ale takto si uz o nich neoprem ani bicykel.
inspiring_hodgkin

Príspevok od používateľa inspiring_hodgkin »

Tak už sa mi ozvali z Českej obchodnej inšpekcie, kde som podal podnet a začnú to prešetrovať. Ako sa aj vyjadril dotyčný inšpektor, nie je možné predávať tovar ako nový, za cenu nového a následne zasielať tovar použitý. Tak uvidím, ako to dopadne... :shock:
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

ja mám s nimi dobré skúsenosti, čo ale nemení nič na tom, že ich poriadne po.eb
inspiring_hodgkin

Príspevok od používateľa inspiring_hodgkin »

Volal mi na základe mojej reklamácie chlapík z CZ UB a povedal mi, že všetky dná zásobníka s také od výroby. Je to dané technológiou, kedy zrejme lisujú ten plech do gumy za horúca a držia to tam nejakým strojom, ktorý tam zanechá tie stopy. Dno zásobníka potom vyzerá ako použité a pritom je v podstate nové. Overil som si to dnes v predajni Hermes, kde mali nové dno zásobníka rovnaké, ako to mne poslané. Týmto sa zároveň ospravedlňujem predajcovi z CZUB e-shopu, ktorý je v tom nevinne... 8)
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"