CZ P-09

jesus667
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa jesus667 »

Kupil som ju. Nelutujem! Je skvelá lepšia strelba ako g17-g4 hlavne presnejšia.Zatial cca 150 SB a 50 federalov. Len neviem kde zohnať zásobník 3tí. a svetlovodné mieridlá.
omega51
prispievateľ
Príspevky: 300
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa omega51 »

Jesus dajú sa na to zohnať nejaké veci?
Neviete niekto či sa dajú na to kúpiť puzdra pre ľaváka?
Našiel som niečo od Fobusu, ale je určené na P07.
Žeby som presedlal z G17 na P09? :lol:
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Puzdro si mozes nechat vyrobit u Bohusa (www.bpholsters.sk), len sa treba dohodnut, zastavit a pockat cca 4 hodiny.
omega51
prispievateľ
Príspevky: 300
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa omega51 »

A už som chcel toho červíka zabiť tým, že sa na to nedá kúpiť púzdro pre ľaváka...
To Messi, no ďakujem pekne. :)
Na stránke Hermesu som čítal toto:
"Ovládače sú obojstranné, otočiteľný je taktiež vypúšťač zásobníka"
Ale záchyt záveru sa prehodiť asi nedá, že?
Nemáte to niekto v okolí BB, ZV, LC? Dať pozrieť a poprípade si vyskúšať streliť 1-2 zásobníky?
omega51
prispievateľ
Príspevky: 300
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa omega51 »

Nenájde sa dobrá duša ktorá by mi dala streliť si z P 09- ky? Chodievam do BA, takže asi niekde tam.
Ďakujem
omega51
prispievateľ
Príspevky: 300
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa omega51 »

Dnes som si bol "pochytať" CZ P 09 a porovnával som ju s HK P30L. Zatiaľ vyhráva P 09.
Na prvý dojem veľmi dobre sedí v ruke (aj keď HK o čosi lepšie). Ovládacie prvky fajn, aj keď HK má prvky obojstranné, na CZ sa dá prehodiť na pravú stranu iba vypúšťanie zásobníka. To je pri tom podľa môjho názoru lepšie ako na Glocku, o HK nejdem písať tu, ale vo vlákne HK. Mieridlá oproti CZ 75 a CZ 97, ktoré som mal podstatne lepšie. Kvalita spracovania zvonku dobrá, zvnútra som nevidel (tu určite na celej čiare vyhráva HK).
Ale spúšť, tá mi pripadá najlepšia. Jemnučká a nie je veľmi dlhá (môj názor). Decocker na oboch stranách zbrane, dobre ovládateľný (+pre CZ).
Keď zoberiem do úvahy aj kapacitu zásobníka (čo nie je pre mňa až také podstatné) 19 oproti 15 HK a dôležitý faktor cena, vychádza mi z toho viac bodov pre CZ ako pre HK.
CZ ta mi jednoducho viac sadla, s tým HK čkom som nevedel čo robiť.
Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Registered for: 16 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

Strielal som s DUTY, a ku spusti dodam ze bola OK, ale mala strasne dlhy reset. Na nosenie asi nevadi, na sport by to chcelo skratit
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Hosi, to nie je nahodou ta pistola, ktorej sa jednehu webforistovi ulomil uzamykaci ozub hlavne?
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

To bola Krupitchova P07 Duty, ale CZ jak CZ :?
omega51
prispievateľ
Príspevky: 300
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa omega51 »

P 09-ka je už doma, cez víkend pôjdem skúsiť. Nemáte niekto odkaz na video ako sa vymieňa ovládanie vypúšťača zásobníka na druhú stranu? Dík.
Edit:
Už som našiel, ak by sa našiel ešte jeden ľavák v republike v SR:
https://www.youtube.com/watch?v=9c8UhvlfQZM
Mne to tak nevyskočilo ako jemu, iba som to spinkou pritlačil, tým sa odistil kolík a kombinačkami som ho vytiahol. Otočil som ovládač naopak, znovu zatlačil spinkou a dotlačil kolík.
Skúšal som aj vymeniť chrbty, najľahšie to ide tak, že som si zaprel spodok pažby do stola, aby som prekonal odpor pružiny, vytlačil kolík a pomaly púšťal a tým pádom nič nevyletí.
Inak napáskovať 19-ty náboj do zásobníka ide dosť ťažko, ale dá sa.
Zajtra pôjdem testnuť na strelnicu, ak to dovolí počasie.
omega51
prispievateľ
Príspevky: 300
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa omega51 »

Pištoľka prvý krát na strelnici. Vystrelených 200 nábojov, absolútne bez náznakov závad (keby bola závada na 200 ranách, tak by som bol véééľmi sklamaný). Strelivo AlsaPro. Na 15 m v stoji bez opory mierenka fajn, posunul som na 25 m a päťranová položka niekoľkokrát za sebou okolo 10 cm, jedna bola 8 cm.
Potom som skúšal trochu dynamickejšiu streľbu, 6 terčov, strieľal som dvojrany (terče vo vzdialenosti 5 a 10 m). Tu to bolo zo začiatku horšie, ale po 150 ranách som začal mať podobné alebo lepšie výsledky ako s Glockom a aj predošlou CZ 97B. Spätný ráz sa mi zdá lepší ako na G-čku, ale môže to byť iba môj pocit, proste je to iné. Spúšť je výborná, mne vyhovuje. Keby bol záchyt záveru aj na pravej strane... :( . Ale zvykol som si na iných zbraniach, zvyknem si aj na tejto. Celkovo mi vychádza, že P09 je fajn piškoľka za primeranú cenu. Potom som som ju rozobral a vyčistil. Nebadám žiadne opotrebovanie ani nejaké stopy po obrábacích strojoch ako som niekde čítal. Rozoberanie a zloženie je oveľa lepšie ako na CZ 75 a 97 B.
Dve negatíva: 1. všimol som si, že dno zásobníka ktorý pri prebíjaní padal na zem je podstatne viac obité ako na Glocku, ktorý mám skoro rok.
2. Po vystrieľaní dvesto nábojov som mal na dlani otlačené ryhy od chrbta. To ryhovanie je fajn v obchode, potom už veľmi nie. Asi suodruzi v uherbrode nerátali s tým, že strieľať sa dá aj bez rukavíc.
Ešte rozumné púzdra, aspoň jedno na nosenie a jedno na strelnicu. Na Glock mám taktické od IMI so zníženým opaskovým závesom, niečo podobné by som chcel aj na toto.
inspiring_johnson

Príspevok od používateľa inspiring_johnson »

Chalani mam na vas otazocku pasiju adapter Kadet .22LR na tento typ P-09-tku ???
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

K stopam po obrabaniu - rozober si spustovku na prvosuciastky a uvidis ... CZ-ty miestami vyzeraju, akoby ich vykusuje z kovu bobor. (trosku hyperbolizujem)

... kazdopadne odihlenie hran na kohute, a dotykovych ploch vyhadzovaca odporucam kazdemu majitelovi novej CZ. Zas tolko roboty to nieje, preto je len na povzdychnutie, ze to lajdaci z Uherobrodu nerobia sami.
Tiez by som odporucil vylestit si hlaven. Neni to tolko roboty a materialove tabulky pre deformaciu materialov hovoria jasnou recou.

PS: ked sa tak zamyslim, hadam je aj dobre, ze to odihlenie nerobia. Pri tych fachmanoch co tam robia, by bola kazda druha CZ-ta samocinna.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

cubitko napísal:... Tiez by som odporucil vylestit si hlaven. Neni to tolko roboty a materialove tabulky pre deformaciu materialov hovoria jasnou recou.
Akym spôsobom odporucas previest lestenie hlavne? Co je najidealnejsie?
elegant_edison

Príspevok od používateľa elegant_edison »

Cubitko
tiez by ma zaujimalo to lestenie hlavne.A chcem sa opytat este nato odihlenie co si spominal.
Vcera som sa stal stastnym majitelom P09 v kalibri .40S&W.
Dakujem :)
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"