Kriminalistická balistika

- technické informácie...
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

To, že u nás verejne "nekonštatujú justičné omyly", by som ja osobne nebral ako bernú mincu. U nás sa veľa vecí verejne nekonštatuje.

Nehľadiac na to, že populácia US je vyše 60-násobná.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

yarco: naznačoval som skutočnosť, že naše súdy sa v prvom rade opierajú o iný druh dôkazov ako je tomu v USA. V Amerike to niekto zahrá na porotu a tá zahlasuje. U nás sú v spise dôkazy, ktoré určia mantinely , v ktorých sa dôkazná situácia pohybuje.
Polemizovať môžme o "zásade voľného hodnotenia dôkazov" , ktorú si môže každý OČTK u nás vykladať rôzne. Ale osobne si myslím, že naša justícia je v prvom rade vysoko vzdelaná, máme dobrých odborníkov v tomto smere.
Súdy by sa mali hlavne vyvarovať procesných pochybení, z dôvodu ktorých sa dostávajú zločinci na slobodu. To je vec, ktorá podľa mňa predovšetkým škodí obrazu justícií u nás.
ozon
expert
Príspevky: 353
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa ozon »

ja sam nepovazujem za vhodne rozoberat teorie krim. vied na nete.
kto ma zaujem, nech si kupi ci pozicia knihy a nastuduje komplex.
A napr. peterson by si este mohol pamatat, ako to bolo kedysi riesene a pristupom k istym materialom.

Naozaj netreba polopatizovat niektore veci.
Na temu krim. balistika je dobra kniha z CR, niekde tu alebo na str... uz bola aj spominana.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

podla mna to je zas uplne bezproblemovy napad, toto forum isto nikomu neposluzi ako navod na spachanie dokonaleho tc.
ozon
expert
Príspevky: 353
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa ozon »

kazdy ma pravo na nazor, ale nie vsetci maju aj zodpovedajuce skusenosti.
Napísať odpoveď

Návrat na "Balistika"