Field Ops Watch - hodinky s balistickou kalkulackou

- technické informácie...
Používateľov profilový obrázok
NASTY
častý prispievateľ
Príspevky: 840
Registered for: 14 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Field Ops Watch - hodinky s balistickou kalkulackou

Príspevok od používateľa NASTY »

tak pani od vcera su moje, pre tych co nevedia ocom je rec - http://www.511tactical.cz/eshop/detail/102-field-ops/
je to pecka aj ked este sa treba naucit vsetky tie funkcie nu su fakt super dufam ze raz ich budem aj plne vyuzivat --- treba kupit nejaku fajnu snipers gun :twisted:
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

nechcem ti kazit radost,ale udaje z otocneho venca ti za par mesiacov zlezu o remienku ani nehovorim
Používateľov profilový obrázok
NASTY
častý prispievateľ
Príspevky: 840
Registered for: 14 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa NASTY »

electron napísal:nechcem ti kazit radost,ale udaje z otocneho venca ti za par mesiacov zlezu o remienku ani nehovorim
ako vies mas s tym skusenosti????
sano2
častý prispievateľ
Príspevky: 673
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa sano2 »

Nasty: ja ti gratulujem. Podľa mňa to nie je zlá investícia, ako dobrá zbraň. Ostatný, nekazte mu radosť. Dobré hodinky sú dobré hodinky.
Používateľov profilový obrázok
NASTY
častý prispievateľ
Príspevky: 840
Registered for: 14 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa NASTY »

sano2 -- vdaka
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

blahozelam, ja mam od 5.11 tieto:
http://www.milwatches.com/product_info. ... Steel.html
Najpr som bol rozhodnuty pre tieto: http://www.militaeruhren.de/en/511-Tact ... ::228.html
ale zrovna sa mi odporucali moje hodinky na denne nosenie a ta titanova ozruta sa k obleku nehodi. :cry:

Funguju na 100% balisticky kalkulator som uz tiez testoval nema to chybu.
Data z nastrelenia zbrane su ulozene v hodinkach menis uz len vzdialenost, vietor, elevaciu a okamzite dostanes data na naklikanie optiky priamo v klikoch v podobe napr: 0L, 44U - 0left/44up
Používateľov profilový obrázok
NASTY
častý prispievateľ
Príspevky: 840
Registered for: 14 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa NASTY »

Aki -- ako dlho ich mas??? si snimi spokojny???
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

To s tou balistikou na akú vzdialenosť púšťate ?
Nemám prehľad teraz , aké vzdialenosti idú na Slovensku a o zahraničí ani nevravím ...
Je to vôbec ešte tak povediac s takými zariadeniami zábava ......?
tenorista
prispievateľ
Príspevky: 411
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa tenorista »

hlavne s nimi neskáčte do vody!!!utopili sa v metrovom bazéne.inak pravda celkom to funguje
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

Ja mam tie hodinky uz skoro dva roky. Absolvoval som 2 x more pri tom snorchlovanie 3-4 metrova hlbka plus denne tam plavam v mori 1-2km a pri tom pouzivam stopky. Voda sa tam nedostala ani pouzivanim tlacidiel vo vode.
Neviem ci to zvladnu aj plastaky, ale nerezove v pohode.

To BUM: od 5.11 ma viacero veci a je to celkom kvalita. Hodinky som kupoval kvoli tomu balistickemu pocitacu.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

znamy ma "plasťaky" remienok mu po roku a pol praskol.Tiez otocny veniec sa odiera.
Mam hodinky/Luminox/ materialovo zhodne z 5.11,tiez som riesil remienok.
Asi je to dan za plast.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Hmmm, ja ich tiez mam uz cca dva roky (HRT Titanium s ciernym PU remienkom), a zatial som velmo spokojny. Cca pol roka dozadu mi sice dosla baterka (teda presnejsie baterky - su tam dve - velka a mala - vymenil som ich pre istotu obidve a dal to natlakovat/zvodotesnit), ale aj po dvoch rokoch stale vyzeraju ako nove. (AKI: Heh, tiez som mal podobny problem - k obleku sa moc nehodia, ale co uz :roll: :lol: Jedine co mi na nich malicko vadi je ze pretrcajuca cast remienka zachytena slupkou dost pretrca nad ruku (cca 1cm) a rukav kosele sa on niekedy zachyti, ale to je detail (a v tricku clovek nema problem :-)

Starsie modely mali zospodu tusim aj taku uschovnu schranku (na klucik od put), tieto novsie to uz nemaju, a hodinovy mechanizmus je sice Made in China, ale ide vcelku presne (rozhodne presnejsie nez mnohe Swiss Chronometre :-), podsvietenie je dobre (len ten casovy interval by mohol byt dlhsi - trvalo zapnuty zostava automaticky len pri kalkulaciach balistiky, ale po zadani premenlivych a naslednom vypocte uz opat po par sekundach zhasne).

Countdown je dobre spraveny, rovnako ako funkcia dvoch casovych zon (treba si dat pozor na ktoru je nastaveny budik - uz som vdaka tomu parkrat 'prispal' :roll: :lol:

A co sa toho balistickeho pocitaca tyka, soft je od Horusu, cize jeden z tych lepsich, potesilo by sice trochu viac moznosti nastavenia (napr. hmotnost strely a pod., ale da sa to aspon ciastocne vybalancovat pohranim sa s B.C. a ustovou rychlostou - tzv. "B.C. fudging" heh - malicko pozmenis B.C. tak aby ti vypocitane hodnoty sedeli na skutocne).

Problem s balistikou 200m zostava (zatial som nenasiel soft ktory by 200m vedel prepocitat presne, ale rozdiel jedneho clicku nie je az tak vela), a celkovo alebo si to nastavis na vzdialenosti 100-500m alebo 600-900m (ten druhy range musis malicko korigovat lebo len velmi zriedkavo sa podari aby vypocty sedeli v celom rozsahu).

Ja hodinky pouzivam zvycajne len na overenie ked fuka nejaky ozaj nezvycajny vietor, alebo ked sa striela pod uhlom (nechce sa mi to prepocitavat manualne :twisted:


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
NASTY
častý prispievateľ
Príspevky: 840
Registered for: 14 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa NASTY »

electron a kolko stali tvoje luminoxi?????
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

6900.-sk
Používateľov profilový obrázok
NASTY
častý prispievateľ
Príspevky: 840
Registered for: 14 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa NASTY »

electron no vidis a to je dovod preco som kupoval 5:11, ako nic v zlom ale luminoxi nemaju ziadnu funkciu a nechapem co je na nich take drahe podla mna su to obycajne hodinky za prehnanu cenu ak je materialy su kvalitnejsie to ano. ja som dal za 5.11--- 154€ a kolko vydrzia ti poviem potom
Napísať odpoveď

Návrat na "Balistika"