Štúdium balistiky

- technické informácie...
Používateľov profilový obrázok
wizzard160
prispievateľ
Príspevky: 256
Registered for: 13 years 10 months

Štúdium balistiky

Príspevok od používateľa wizzard160 »

Zdravim. Chcel by som sa spytat kde na akej skole (vysokej) na Slovensku sa da studovat odbor balistika ak som civil (policajtom byt nemozem zo zdravotnych dovodov). Momentalne som studentom v.s. ale po skonceni studia by som chcel ist este externe studovat tento odbor no nenasiel som v.s. u nas ktora by to ponukala civilnym osobam.
Za odpovede dakujem.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Skus Brno.
Tam sa to tusim vyucuje.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

viem ze predmety vonkajsia0 balistika a vnutorna balistika boli onehdy aj v Trencine na Specialnej technike, ucili ich docenti a profesor z Brna. Vcul tam ale mozno studovat leda tak sijacie stroje :cry:
Používateľov profilový obrázok
wizzard160
prispievateľ
Príspevky: 256
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa wizzard160 »

hmm :( tak dufal som ze niekde na sk sa to vyucuje ale asi budem musiet za hranice no co uz :(
superflanker
občasný prispievateľ
Príspevky: 15
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa superflanker »

Skus sa poinformovat na TNUAD, tak ako píše gewehr. Pri špecializácii (št.odbore) Konštrukcia a výroba špeciálnej techniky sa balistika vyučovala. Aspon pred 5 rokmi tomu tak bolo. Po nedávnych škandáloch, neviem. Skús sa informovať aj na Akademii Ozbrojených síl v LM, či nemajú nejaký civilný štúdijný program (o tom však pochybujem). Kedysi sa vyučovala ja na Vojenskej leteckej akadémii v KE, ta však bola zrušená a na nastupnickej civilnej LF TU KE sa už nevyučuje. Takže snéď len tie Čechy.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

steniels
prispievateľ
Príspevky: 320
Registered for: 11 years 1 month

Príspevok od používateľa steniels »

V júny 2012 som zoštátnicoval v obore špeciálna strojárska technika. a za celé štúdium štúdium som sa nestretol ani s jediným šijacím strojom. zato som absolvoval skúšky predmetov vnútorná balistika, vonkajšia balistika, rýchlopalné zbrane, munícia a výbušniny, hlavňové zbrane, špeciálna technika, kolesová špeciálna mobilná technika, pásová špeciálna mobilná technika a podobné predmety ako aj základné strojárske predmety.
a ÁNO učí tam dosť profesrov z Brnenskej univerzity obrany daktorý ako externý učielia dokonca aj ako garanti predmetov.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

...len škoda, že Ti to štúdium vytĺklo z hlavy "gramatyku" - žeby pre ňu už nezostalo miesto? (...júny, ...daktorý, ...externý) :evil:
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

tak co som tam relativne nedavno bol pozriet, kvalita studia sa s pociatkami tej fakulty neda zrovnavat, zial to hodne upadlo
steniels
prispievateľ
Príspevky: 320
Registered for: 11 years 1 month

Príspevok od používateľa steniels »

Igrlik napísal:...len škoda, že Ti to štúdium vytĺklo z hlavy "gramatyku" - žeby pre ňu už nezostalo miesto? (...júny, ...daktorý, ...externý) :evil:
nehanbím sa za to že som dysgafik... niekedy neustrážim všetky chyby aj keby si text po sebe prečítam 100 krát. komu ot vadí nech pomne nečíta....
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Sorry, ale nie. Tento argument sem už hodilo celkom dosť ľudí a začína to byť ohrané. Dysgrafia sa prejavuje prí písaní perom, nie pri písaní na počítači to po prvé. Často býva dysgrafia kombinovaná s dyslexiou, pri ktorej by si mal zníženú schopnosť čítať a skontrolovať si po sebe text. Ale keďže tvoj príspevok je bez chýb okrem i/y tak sa nejedná ani o túto poruchu. Mňa tvoja neznalosť pravopisu popravde nezaujíma, ale prosím nevyhováraj sa na poruchu, ktorou niektorí ľudia naozaj trpia.
steniels
prispievateľ
Príspevky: 320
Registered for: 11 years 1 month

Príspevok od používateľa steniels »

ja necítim najmenšiu potrebu tebe dokazovt čo anoa čo nie ver si čomu chceš. a ja ti prajem pekný deň.
Napísať odpoveď

Návrat na "Balistika"