Ktoré strely sú expanzné?

- technické informácie...
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa igoros »

Ten naboj do komory nevliezol uz pri obtiahnuti, takze bezpredmetne vlastnit take naboje. Ale stalo sa mi to iba pri Kacenke.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

kriznik:
k tej debate FMJ vs. SP som zabudol :oops: na jednu vec - SP ma nizsiu odrazivost nez FMJ.
Takze aj keby ich ucinnost v cieli mala byt +/- rovnaka, tento fakt vravi v prospech SP (ak v zbrani funguje rovnako spolahlivo ako FMJ, samozrejme).
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Viem ze je to trochu OT, ale co tak S&B subsonic? Je tazsia, pomalsia a ma mensiu energiu ako SP. Navyse ma aj plochu strelu. Neznamena to, ze je mensia sanca priestrelu ako pri SP? A ak uz je priestrel, tak nema strela menej zostatkovej energie ako SP? Teraz neriesim otazku spolahliveho podania naboja do komory, M&P9 s tym nema problem.
Blade
prispievateľ
Príspevky: 163
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa Blade »

No tak to by zaujimalo aj mna. Co teda SP ci Subsonic? Kazdopadne obe strely maju znizenu odrazivost kvoli strele v tvare kolmeho kuzela, takze stale lepsie ako klasicke ogivalne FMJ. :?
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Podla mna co sa tyka znizenia moznosti priestrelu s kalibrom 9mm Luger tak z dostupnych moznosti je to naboj s tazkou olovenou strelou v tvare komoleho kuzela. Hmotnost navazky (vyk.faktor) by mala byt niekde tesne nad hranicou kde energia slabsieho spatneho razu dokaze este spolahlivo vyhodit pouzitu nabojnicu a natiahnut novy naboj do komory.
A toto je dost zavisle od pouzitej zbrane. V podstate ide o degradaciu vlastnosti 9mm Luger.
Napr. ARES robi rozne navazky, strely. A ich naboje su naozaj spolahlive.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

No ja nosim od aresa rychle naboje FMJ ale z pologulatou strelou vahy 6,1Gramu.
Skoro sa zastavy(mala vaha), takze nehrozi priestrel,ale vdaka rychlosti rozprskne tkanivo.
A vytvara velku docasnu dutinu. Takze na nosenie dobre.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

skemro ani rychly 9mm Luger (musel by mat od 700 m/s) nema taku rychlost aby sa FMJ strela rozprskla o ludske tkanivo. Mozno na cistej tvrdej kosti (naraz kolmo) by tam mohla byt fragmentacia ale to na takej kosti ako ma diviak na hlave a pod.
S tym nabojom co spominas praveze ludske telo-tkanivo podla mojich "teroretickych" znalosti prestrelis bez problemov.
Aby nastala fragmentacia 9mmLuger na ludskom tkanive musi mat strela aspon 700 m/s.
Ja som sa vybral cestou pomalej, tazkej olovenej strely s "nepeknym" tvarom.
I ked este lepsie by bola pomala, lahka olovena strela s nepeknym tvarom.
Tam uz ale asi budu realne problemy s korektnym vyhodenim-zasunutim nabojnice(maly spatny raz) a strela pri nepeknom tvare komoleho kuzela a pozadovanej nizskej hmotnosti by musela byt kratsia(zle navadzanie do komory) alebo vnutri duta co je samozrejme zakazane a nepripustne.
Pre mna je teda tip numero uno pomala tazka olovena strela v tvare komoleho kuzela.

Ked uz (po 8 mesiacoch) BWARMS dovezie na Slovensko "RugerLCP" tak mojim favoritom bude kaliber 0.380 AUTO co je oproti 9mm Luger "brzdic systemu" a ked bude este v RugerLCP s dlzkou hlavne necelych 7 cm to bude hadam to prave orechove :-)
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Rozpraval som sa so strelcami v rakusku a u nich sa da kupit 9mm Luger EFMJ od Federal.
Nejaky obchod vo Wiedni ich ponuka.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

No chalani strielali do balika mokrych novin (do 3m) Vsetky tazke strely vnikli skoro 10cm hlboko
a strelny kanal bol dierka v ktorej sa otacal projektil. Tak som si strelil aj ja :wink:
Strela vosla okolo 6cm hlboko a strelny kanal bol lievik ktory mal na povrchu
priemer tak 12cm a koncil sa gulkou. Material medzi zaciatkom a projektilom
bol vyhadzany smerom von, takze to spravilo pekny krater.
Tuto municiu vraj dodavaju neakej ozbrojenej zlozke a obcas daco pustia do obehu aby vyplnili objednavku od obchodnika.
Takze si ich objednavam v jednej predajni a ak su,zavolaju mi a ja letim po ne.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

skemro

Mohol by si upresnit, ktory naboj mas na mysli a kde ho kupujes a za kolko? :) Ak to tu nechces velmi rozpysovat tak mozes kludne napisat aj PM, nenahnevam sa. :D

Michal1

Nevies ktory to bol obchod? Mam kolegu z Viedne, ktory sa uz ponukal ze mi pomoze ak budem chciet nieco z Rakuska.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Zistim a dam vediet.
Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Registered for: 16 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

Myslite ze by bol problem doviest tie EFMJ k nam?
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

asi nie.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

9mm EFMJ Strelivo je dostupne aj v Rakusku vo Wiedni.

http://seidler-waffen.at/index.php?id=3

Cena za 50ks balenie je 36 Euro.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Ked ich dakto dovezie, tak aspon 2 by som kupil.
1 na skusku a 2 odlozit ako vzacnost
Napísať odpoveď

Návrat na "Balistika"