Lupara

erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Pani ja som to sem dal ako srandu.....
Nema vyznam o tom polemizovat - na druhej strane si myslim, ze Peterson by ma prijat hodenu rukavicu a nieco podobne zaregistrovat!!!!


P.s. : It´s a joke.... :twisted:
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

8)
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

kto by mal záujem lacno kúpiť materiál na výrobu lupary- dávam do pozornosti tento inzerát:

http://e-zbrane.sk/index.php/inzercia-z ... vé-brokovn

edit: oprava linku. (aj tak ho dalo chybne :evil: )
Naposledy upravil/-a peterson v 16 Mar 2015, 16:20, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

cena dobra, ale to bude asi inak vyhrkane :)
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Nieje to síce lupara, ale je krátka a je to brokovnica http://www.zbranepresov.sk/uzkon-as43-m
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Má ju niekto z vás napísanú na A-čko (ZP)?
Chcel by som niečo podobné (na strelnicu), ale bez nutnosti rozšírenia ZP o skupinu E.
Poraďte mi...
Používateľov profilový obrázok
wronski
prispievateľ
Príspevky: 484
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa wronski »

Tiez som ju mal onoho casu v hladaciku a co som pocul,pri prihlasovani bola dotycnemu odobrata,nasledne zaslana na expertizu kde skonstatovali,ze na A ano.V BA mi to zamietli,tiez nemam E a dalej som sa tym uz nezaoberal.
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Mne by stačila aj na B-čko, ale neviem, či má niekto takúto kombináciu ZP: A + B ...
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

...v inom vlákne sa dočítate že zbrane sa nepíšu na konkrétne skupiny. To čo so zbraňami môžete robiť určujú vaše oprávnenia podľa zákona, nie písmenká v PZ.
zabludeny
občasný prispievateľ
Príspevky: 67
Registered for: 11 years 8 months

Príspevok od používateľa zabludeny »

Zdravím Skúšal som dať si spraviť luparu. Po dlhšom hľadaní som našiel puškára, ktorí bol ochotný sa tým zaoberať. Povedal že sa na to spýtal na KEÚ aj na skúšobni a nie je problém ak mi na to vydajú nákupko. Dostal brokovnicu, ale následne sa mi ozval že to predsa len nejde, pretože mu policajti pohrozili že je to nedovolená úprava zbrane. Opýtal sa preto na PPZ a tam mu to potvrdili s tým, že ak takúto úpravu spraví, príde o licenciu. Vedel by mi niekto poradiť ako pokračovať ďalej alebo sa s tým už nedá robiť nič?
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

pozdravuj puškára a taktiež kolegov z Odd.dokladov. Tvoja dilema bude čoskoro vyriešená aplikáciou znenia novej smernice. Lupary budú preradené do svojej pôvodnej kategorie(dlhá zbraň na šport)
Kto ju má na nosenie- dostane novú kartičku na športové účely alebo zberateľstvo.

Čo sa týka úpravy- nie je pravda ich tvrdenie, že ide o nedovolenú úpravu. Totiž ak odborný subjekt- puškár napíše potvrdenie, že zbraň z technických príčin potrebuje skrátiť hlaveň- je to dôvod, napísať žiadosť na OR PZ o povolenie úpravy. Nakoľko každá zbraň ide pred úpravou na KEÚ- neni dôvod, aby sa zavzdušňovali policajti z Odd.dokladov. Samozrejme je známe, že z brokovnice expertízou zistia tak kulové, ale formálne skúmaná bude.
Tu ide skôr o dlhodobý problém mnohých policajtov z Odd.dokladov a ich nadriadených. Nepoznajú zákony, nerozumejú im a tak radšej všetko zakazujú. (odôvodniť však nevedia)
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 617
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa aparapi »

Aj ja som chcel luparu, ale už som to dávno vzdal :evil:
zabludeny
občasný prispievateľ
Príspevky: 67
Registered for: 11 years 8 months

Príspevok od používateľa zabludeny »

Pre peterson: Ďakujem ešte to teda nevzdám. Nešlo mi o nosenie len o tú srandu. Nevadilo by mi zaradenie do kat. C nosiť mám čo a dlhú brokovnicu tiež.

Pre aparapi: Podobné skúsenosti ako ja? Keď pozriem na Tvoj podpis tak zrovna s čiernoprachou by problém nebol až teda na tú cenu. Tiež mám limity čo som ochotný dať za hračku. Prestavba starej dvojky vychádza lacnejšie.
zabludeny
občasný prispievateľ
Príspevky: 67
Registered for: 11 years 8 months

Príspevok od používateľa zabludeny »

aparapi mas PM
Romadur
občasný prispievateľ
Príspevky: 58
Registered for: 6 years 2 months

Príspevok od používateľa Romadur »

Serus chalani, čo máte niekto info ako je to s luparou momentálne? Našiel som reakcie vraj sa to ľuďom podarilo prihlásiť, viete poradiť kde kúpiť? Jedine co som našiel je http://svetpusiek.sk/categories/2
Viete niekto aj nejakú alternatívu? BA a okolie
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"