§ 46 Európsky zbrojný pas

Používateľov profilový obrázok
gereta
prispievateľ
Príspevky: 109
Registered for: 10 years 2 months

§ 46 Európsky zbrojný pas

Príspevok od používateľa gereta »

Poprosil by som o vysvetlenie skúsenejších ako si správne vyložiť hrubo zvýraznené časti, ktoré mi akosi do seba nezapadajú.
Nekameňovať ma, že téma už existuje...niečo je v témach k vz.58, niečo v téme o Európskom zbrojnom preukaze v Ostatné - mimochodom také niečo neexistuje....
Ide mi o procesný postup ako tento prevoz korektne zúradovať. Bavme sa v intenciách, že sú splnené všetky ostatné náležitosti zákona ako skupina ZP E alebo D, zbraň podľa požiadaviek a k tomu pozvanie na súťaž, resp. poľovačku.
(1) Európsky zbrojný pas je verejná listina, ktorá jeho držiteľa oprávňuje pri cestách do iných členských štátov Európskej únie mať so sebou zbraň, ktorá je v ňom zapísaná, a strelivo do tejto zbrane v množstve zodpovedajúcom účelu použitia, ak členský štát Európskej únie, do ktorého alebo cez ktorý cestuje, udelil súhlas na dovoz alebo prevoz tejto zbrane.
(2) Držiteľ európskeho zbrojného pasu môže vyviezť bez predchádzajúceho súhlasu členského štátu Európskej únie pri ceste cez dva alebo viac členských štátov Európskej únie zbraň uvedenú v § 6 ods........... a strelivo do tejto zbrane na účely účasti na podujatí, ktorého súčasťou je športová streľba, ak je táto zbraň zapísaná v európskom zbrojnom pase a ak preukáže účel svojej cesty;
V ods.1 sa vyžaduje súhlas štátu cez ktorý cestuje a potom v ods.2 môže vyviezť bez predchádzajúceho súhlasu členského štátu Európskej únie pri ceste cez dva alebo viac členských štátov

Pr.1 Cesta SK-AT-DE-FR
Pr.2 Cesta SK-AT-IT
Otázka:
1.Čo v ktorom štáte potrebujem?
2.Ako, kde a koho žiadať o udelenie súhlasu na prevoz zbrane?
Používateľov profilový obrázok
gereta
prispievateľ
Príspevky: 109
Registered for: 10 years 2 months

Príspevok od používateľa gereta »

Tak som sa na to trochu vyspal, ale stále sa mi tá formulácia zdá zmätočná... nikto nič ?
Ja si to vysvetľujem tak, že nielen pre prevoz, ale aj pre použitie v danom štáte na podujatí nepotrebujem predchádzajúci súhlas podľa ods.2

Všimol som si však pri porovnávaní odpovede na túto otázku ku skúškam v ZELENEJ KNIHE, že sa súdruhom do zákona vlúdila chybička...
Akosi zabudli, že v novele preklasifikovali v § 5 Zbraň kategórie B písmeno g) samonabíjacia zbraň, ktorá má vzhľad samočinnej zbrane na písmeno f) samonabíjacia zbraň, ktorá má vzhľad samočinnej zbrane, ale v § 46 Európsky zbrojný pas ponechali možnosť pre a-f. To znamená, že podľa platného zákona je možné bez predchádzajúceho súhlasu vyviezť/previezť aj SA vz.58 8) .... Len neviem čo by na to súdruhovia v inom štáte EÚ.... :lol:
Ak by mali moderátori fóra obavy z nevhodnosti zverejnenia vyššie uvedenej informácie, tak túto časť môžu kľudne vymazať...
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

No sudruhovia by na to asi nemohli povedat nic, pretoze strelecke sutaze Puska IPSC sa bezne strielaju prave s tymi zlymi a len na vrazdenie vhodnymi AR-15 / Vz 58 / AK 47 / Hk 416 etc... zbranami.
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

nie priamo k otazke, ale zaujimave - http://eur-lex.europa.eu/legal-content/ ... 543&rid=24
inspiring_hodgkin

Príspevok od používateľa inspiring_hodgkin »

Najviac ma na tom rozsudku pobavila generálna advokátka :mrgreen:
...generálna advokátka: J. K.kott...
Používateľov profilový obrázok
JanWeber
občasný prispievateľ
Príspevky: 42
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa JanWeber »

Dam sem vyklad ako som to pochopil ja (nemusi sa zhodovat s vykladom niekoho povolanejsieho)

Odsek 1) hovori vo vseobecnosti o zbraniach. Nakolko kazdy stat ma pravo si urcit, ake zbrane su na jeho uzemi legalne, ci nelegalne. Moze ist napriklad o zakaz samocinnych dlhych zbrani, pripadne civilnych derivatov vojenskych zbrani. Ide teda o nejaky "zoznam" aku zbran do toho ktoreho statu smies doviest. Beriem to ako predchadzajuci suhlas (zakaz) statu na dovoz.

Odsek 2) potom hovori o konkretnej zbrani zapisanej v EZP. Tu plati len oznamovacia povinnost pred vycestovanim (samozrejme, ak v cielovej alebo tranzitnej krajine nieje takato zbran na ban list-e).

Pripadne vyjadrenie niekoho s pravnickym vzdelanim, ci korekcia mojich domnienok, je vitana.
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa Pena »

A ako si vysvetlujete túto časť paragrafu:

... môže vyviezť bez predchádzajúceho súhlasu členského štátu Európskej únie pri ceste cez dva alebo viac členských štátov Európskej únie ...

Zo Slovenska nejdem na preteky do ČR, MR, Poľska alebo Rakúska cez dva štáty EÚ, takže tam nemôžem zobrať zbraň na základe EZP?
Používateľov profilový obrázok
JanWeber
občasný prispievateľ
Príspevky: 42
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa JanWeber »

Cez dva staty ides aj do susednych krajin. Tu sa berie vzdy aj Slovensko ako jeden zo statov. Musis sa na to pozerat tak, ze to formulovali nejaky uradnici v Bruseli.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Fantazia co sa ja vsetko docitam...

namiesto vypisovana dohadov , co keby ste niekto napisali pekny ofiko list na Policajne prezídium, odbor dokladov a evidencii a vyziadali si stanovisko a potom ho tu zverejnili ??

(nez mi to niekto z otocky vrati, ja na to nemam cas a ani ma to nijako extra netrapi)
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa Vaquero »

Táto debata je úplne bezpredmetná. Z teritoriálneho hľadiska účinky zákona 190/2003 Z.z. končia na hraniciach našej malebnej vlasti a iné členské štáty EÚ majú na háku, čo tam máme napísané. Každý štát kontroluje dovoz, prevoz, použitie atď zbraní suverénne, preto je potrebné pred cestou zistiť, čo musím urobiť, aby som bol so zbraňou na území daného štátu legálne. Berte do úvahy, že aj smernica umožňuje členským štátom prijať prísnejšiu úpravu, než sama obsahuje.
Olap
prispievateľ
Príspevky: 255
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa Olap »

Gereta: je to už nejaký čas čo si sa tu pytal. Maš z toho aj nejaký výsledok?
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"