Skryte nosenie zbrane

Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3697
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

To akoze ju odlozis do kufrika do jeho trezora?
Mizulin
občasný prispievateľ
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Mizulin »

Kapsa na zbran urcena , za kilo navyse budes pri zhyboch vdacny :) Osobne nikdy by som nenechaval zbran v skrinke pre cvicencov ,alebo v neznamej posilke u veduceho pokial ho lepsie nepoznam.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3697
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Chalani, nic v zlom, ale zbran nemozete nechavat nejakym osobam. Podmienky pre zverenie a zapozicanie urcuje zakon.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Mesi ber to ako nezaveznu debatu na "anonymnom" fore :-)
Zakon pozname viac menej vsetci :?
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3697
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Opravim sa: chalani, nerobte si srandu, niekto to tu precita a bude to brat ako svate pismo. :-)
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

telra napísal:tesia ma vase pobavene odpovede, skoda ze nic k veci :-/
Otazka znie jasne, ak nosite aj do fitka, ako to riesite? Ak nechcete do fora, staci SS. Nechate to v skrinke? Napr. FitInn ma zamykatelne 'trezory' ci skor bezecnostne schranky pri recepcii ale ani to sa mi nezda koser aj ked 98% cvicenia na ne vidim.
Alebo nosite nejake nano ktore mate u seba?
Seriozna otazka, ak to neriesite tak staci napisat, ze 'neriesim'
Osobne patrím medzi tých veľmi častých nositeľov, ktorých to ani po rokoch neprešlo, vyhýbam sa kvôli zbrani aj alkoholu, ale na posilku a plávanie som sa už vykašľal aj ja, práve z dôvodov ktoré píšeš. Nechávať si zbraň v šatni v zamknutej skrinke aj keď v relatívne známom prostredí - ee. Cestujem tam aj tak autom, čiže parkujem dosť blízko a vždy si so sebou beriem aspoň ten teleskop.

Na skúšku som už zbraň so sebou v posilke mal, takže možnosti:
1) spomínaná zamknutá skrinka v šatni - pre mňa určite nie, nielen z hľadiska zákona
2) zamknutá v aute - tam mi je prd platná a navyše zas porušenie zákona
3) u vedúceho posilky - tak toto by ma ani vo sne nenapadlo, to by tam musel robiť nejaký známy čo má ZP
4) kapsička ktorú mám stále pri sebe - zas nič pre mňa, koľkokrát sa chcem napiť a zistím, že som si fľašu s vodou nechal pri minulom stroji, s kapsou by to bolo rovnaké
5) na tele - jediná ako tak normálna možnosť, ale zas nie ideálna. Jednak mám stále podvedomú potrebu kontrolovať či zbraň nevidieť. Pri normálnom nosení to riešiť nemusím, ale pri niektorých cvikoch, kde sa mení orientácia tela/kde je hlava nižšie ako nohy a tričko zvykne padať... tam sa to proste stať môže. Plus na páse zavadzia ak si chce dať človek opasok, či už kvôli závažiam na zhyby/tricepsové kľuky alebo opasok na spevnenie brucha pri mŕtvom ťahu či niečom inom. Ostáva možnosť dať si Falco gumenný pás niekam tesne pod prsné svaly, kde relatívne nebude zavadzať, ale zas je tu problém ako sa prezliecť v šatni bez toho aby ťa zrovna niekto videl ako máš na tele gumenný pás s kvérom.

Nosím gumenný pás s Kevinom na beh, ale posilka má v súvislosti s nosením zbrane toľko negatív, že na to som sa aj ja vykašľal.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa vanto »

Zoid: k tej kapsicke ja som to robil tak, ze ked som menil stroj tak vzdy som si ju polozil aj s vodou tak aby som ju mal pri sebe a na ociach. Chce to len isty zvyk.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

vanto: vizualizujem si v hlave posilku a neviem si to popravde moc dobre predstaviť. Napríklad asi najznámejší cvik - bench press. V každej posilke vyzerá veľmi podobne, čiže ty ležíš, pozeráš do stropu a spravidla je lavička umiestnená tak aby sa k nej dalo ísť spredu kde si líhaš aj zozadu, kde ťa pri ťažších váhach niekto istí. Kam presne dáš tu kapsu aby si ju mal na očiach?
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa vanto »

To ano zavesit nad hlavu sa to neda :) Tento cvik som necvicil, nie koli kapsicke jednoduche som netlakoval, cize problem som s tym nemal. Chodil som do fitka, kde vstup je iba na kartu na meno, vsade su kamery chodi tam slusnejsia klientela aj to treba zvazit lebo ako pises na 100% sa to pri vsetkych cvikoch neda mat to na ociach. Ale ked si tak vsimam bezne si ludia nechavaju mobily osobne veci a nikto sa este nikomu vo veciach nesmatral. Nuz zvazit si to musi kazdy po svojom nakoko to vnima ako riziko, mne sa to javilo bezpecne takto, bezpecnejsie ako nechavat to zamknute v skrinke.
Používateľov profilový obrázok
lubor
prispievateľ
Príspevky: 204
Dátum registrácie: 14 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lubor »

3) u vedúceho posilky - tak toto by ma ani vo sne nenapadlo, to by tam musel robiť nejaký známy čo má ZP

Podla mna ani toto nebude koser, mal by mat zbrojnu licenciu az potom by bol opravneny prevziat ci uschovat tvoju zbran, teda ak som to spravne pochopil.
Bola by este moznost ak by si dostal k uschove oba kluce od trezoru (aspon ja som dostal po dva) ale nemas istotu, ze nema treti kluc. Nez pocvicis on moze zbran pouzit, vratit a teba zavru za vrazdu jeho zlej svokry lebo videozaznam s tvojim cvicenim sa strati.
Robte to radsej ako ja, nebeham, necvicim a na bicykli (ziletke) je to tazke na prevazanie tak ma caka doma. :mrgreen:
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Zoidberg37 napísal:vanto: vizualizujem si v hlave posilku a neviem si to popravde moc dobre predstaviť. Napríklad asi najznámejší cvik - bench press. V každej posilke vyzerá veľmi podobne, čiže ty ležíš, pozeráš do stropu a spravidla je lavička umiestnená tak aby sa k nej dalo ísť spredu kde si líhaš aj zozadu, kde ťa pri ťažších váhach niekto istí. Kam presne dáš tu kapsu aby si ju mal na očiach?
Je to jednoduche: tu tasticku si das na tycku namiesto zavazia :)
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

som jediny , koho zarazila predstava Zoidberga vo fitku ?
bajec
občasný prispievateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa bajec »

...tak postavu na to má...:D , Zoid nic v zlom...
Mizulin
občasný prispievateľ
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Mizulin »

Vanto . Ja si pod kapsou predstavujem ladvinku na zbran. Inac podla mna si koledujes o pruser ,ze ju raz zabudnes ,alebo dostane nohy. Si nemysli ,ze nemoze prist nejaky chuligan do posilky ,kde zrovna chodis ty.

Abakan - Ked kapsu da na tycku ,tak ju bude mat z jednej strany nevyvazenu:)
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa vanto »

Vsetko ma svoje negativa, kazdy si to musi zvazit sam.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"