Medzirezortné pripomienkovanie novely zákona / r. 2018

aoaia
prispievateľ
Príspevky: 201
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa aoaia »

Tomáš ale o tom by mali byť psychotesty nie?...
Aby vylúčili nespósobilých. Sú predsa aj medzi nimi takí čo napr. živia rodinu... nehádzal by som všetkých do jedného vreca. v 18tich si už zodpovedný za svoje činy a ako taký máš mať aj práva. Prečo by nemali mať možnosť venovať sa povedzme športovej či rekreačnej strelbe? Vlastnenie zbrane považujem za samozrejmosť pre každého kto má záujem a spĺňa VŠETKY podmienky... ale súhlas, zbraň nieje pre pitomcov. To sa ale vraciam k tomu čo som napísal na začiatku- psychotesty...
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1875
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa d-s »

Tam nesuhlasim. Jeho pripomienka je zbytocna a pojde priamo do kosa ale inak ma pravdu.
Zbytocne - ano, dovod na nadavku nie.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa theplaky »

aoaia napísal: .. v 18tich si už zodpovedný za svoje činy a ako taký máš mať aj práva. Prečo by nemali mať možnosť venovať sa povedzme športovej či rekreačnej strelbe? Vlastnenie zbrane považujem za samozrejmosť pre každého kto má záujem a spĺňa VŠETKY podmienky...
OK a smiem sa Ta spytat ake zbrane by mal mat pravo vlastnit ten 18 rocny clovek ktory sa chce venovat rekreacnej strelbe?
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

MacGyver, Aoaia : prosim pokracujte :lol: :lol: :lol:

Taketo veci posuvaju pripomienkove konanie do uplne inej dimenzie :lol: :lol: :lol:
ibibi
občasný prispievateľ
Príspevky: 75
Registered for: 5 years 6 months

Príspevok od používateľa ibibi »

theplaky napísal: OK a smiem sa Ta spytat ake zbrane by mal mat pravo vlastnit ten 18 rocny clovek ktory sa chce venovat rekreacnej strelbe?
Nerf Super Strike :mrgreen:
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 201
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa aoaia »

theplaky napísal:
aoaia napísal: .. v 18tich si už zodpovedný za svoje činy a ako taký máš mať aj práva. Prečo by nemali mať možnosť venovať sa povedzme športovej či rekreačnej strelbe? Vlastnenie zbrane považujem za samozrejmosť pre každého kto má záujem a spĺňa VŠETKY podmienky...
OK a smiem sa Ta spytat ake zbrane by mal mat pravo vlastnit ten 18 rocny clovek ktory sa chce venovat rekreacnej strelbe?
Ale jasne prečo by si sa nemohol...
Odpoviem ti otázkou:
Smiem sa ťa spýtať aké zbrane by nemal vlastniť 18ročný človek ktorý by spĺňal všetky náležitosti?
Jasne začneme tankom, delom a ďalej?
Nechcem sa handrkovať.
Škoda rárožiť vlákno...
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 201
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa aoaia »

erebos napísal:MacGyver, Aoaia : prosim pokracujte :lol: :lol: :lol:

Taketo veci posuvaju pripomienkove konanie do uplne inej dimenzie :lol: :lol: :lol:
Ospravedlňujem sa za názor.
A slubujem že sa Vám už na piesoček hrať nepójdem...
Kde sú tie časy keď som bol ako 18ročný spósobilý vláčiť dragunovku...
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 2 months

Príspevok od používateľa MudMax »

aoaia napísal:Tomáš ale o tom by mali byť psychotesty nie?...
Aby vylúčili nespósobilých. Sú predsa aj medzi nimi takí čo napr. živia rodinu... nehádzal by som všetkých do jedného vreca. v 18tich si už zodpovedný za svoje činy a ako taký máš mať aj práva. Prečo by nemali mať možnosť venovať sa povedzme športovej či rekreačnej strelbe? Vlastnenie zbrane považujem za samozrejmosť pre každého kto má záujem a spĺňa VŠETKY podmienky... ale súhlas, zbraň nieje pre pitomcov. To sa ale vraciam k tomu čo som napísal na začiatku- psychotesty...
Pod toto by som sa podpisal.Ked sa ma na strelnici opyta 19rocny syn(je zivnostnik a popri robote si robi skolu) opyta...:oci,ako tento ...... mohol dostat zbrojak?A ten ...... ma pritom cez 40 a rozhadzuje sa so zbranou ako strasiak vo vetre.Kazda druha veta,:keby popri tercoch siel daky pes,alebo aspon macka:.
Psychace nic neriesia.Alebo len malo.Ked robime psychace ako vodici,tak najlepsie vysledky ma nas najnervoznejsi kolega,ktory sa dokaze nasrat pre kadejaku hovadinu a dokaze si to pripominat cely den.No a dalsia vec.....psychace robia ludia a ludia su len ludia.Takze hocijaky vygumovany debil,ktory ma dost penazi,tie psychace zmakne lavou zadnou.
Ja by som pri tych 18+ dal do zakona nieco podobne tomu,ako maju vodicaky.Urobis len trocha vecsi pruser,ci uz so zbranou,ci s vozidlom a bez pardonu prepadnutie vodicaku a zbrojaku na 3-5? rokov.Myslim,ze by to bol dobry vychovny prostriedok.Ja,ako som urobil zbrojak,som este na pive v krcme nebol.A to mam 18 davno prec.
Mala otazka.Mozu z mojho pc a z tej mojej prihlasovacej adresy na slovlexe podpisat tu pripomienku viaceri?Bude to platne?
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Mudmax : bude to platne neboj nebudes jediny... Aj ked admini Slovlexu maju zabavu z toho ako sa z jednej adresy naraz prihlasuju cele skupiny... :lol: :lol: :lol:
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 2 months

Príspevok od používateľa MudMax »

Netusim,ako si s tym poradia.Len pred chvilou som dofrcal z bruselu a musim cakat na mladeho,kym pride z roboty.On tam potom napise tu pripomienku,lebo ja do toho nechcem vrtat.Chcel som sa tam prihlasit z jedneho pc,ale napisalo,ze to nieje mozne,aj ked odvtedy mi na mail chodia kadejake info z predpisov zo slovlexu.Tak ma mlady prihlasil z druheho pc a ja nechcem daco pototo,tak radsej nanho pockam.Ale by sme to podpisali cela rodina,plus par znamych.....nieco,ako ked sa podpisovala ta peticia predtym a s ktorou nasi zakonodarci urobili to,co myslim si,ze urobia aj s touto pripomienkou. :mrgreen:Ale v kazdom pripade to treba skusit. Tak sa pytam,ci tam budu platne podpisy viacerych ludi z jedneho pc.
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

MudMax, Aoaia.. páni, choďte sa pozrieť na hocktorú strednú školu, prejdite sa po chodbách, poprípade hoďte reč s pedagógmi na túto tému. Oni sa s vami radi podelia o bohaté skúsenosti s 18. ročnými dospelými ľuďmi a do 10. minút vám garantujem že zmeníte názor.. V momente ak by niečo také prešlo do zákona, 99% nie len pedagogických zamestnancov postavíte tak do pozoru, že protesty za Slušné SR boli oproti tomu len odvar.
Som proguns orientovaný, no v tomto som principiálne a zásadne proti.
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 2 months

Príspevok od používateľa MudMax »

Suhlasim s tebou.Parkrat som v takej skole nedavno bol.Z asi 20 automechanikov co sa tam ucili,to bavilo asi len troch,vratane syna.Ostatok boli nepouzitelne tvory,mysliace len nato,kedy budu moct odbehnut na hajzel umotat brko.
Ja som mal ale na mysli 18rocnych,ktori su pouzitelni pre spolocnost.Kolko myslis z tych,co si spominal by bolo ochotnych robit si zbrojak,ked to vyzaduje nejake usilie a aj nejake investicie.Ja si myslim,ze by ich moc nebolo.A keby este mali riziko,ze pri pruseri stratia okrem zbrojaku aj vodicak(toto by som dal do zakona pre vsetkych)....ja si myslim,ze za takychto podmienok by bolo ochotnych robit si zbrojak len par mladochov.Pripadne by sa este mohlo uzakonit,ze nosit by mohli len pod dohladom starsieho vlastnika zp,podobne,ako vodici mladsi 18 rokov.Mozno by to mladych naucilo vecsej discipline a aj vecsej sebakontrole.Ale kludne sa mozem mylit.Ja to beriem podla mojho syna.Vecsina jeho rovesnikov na nejake zbrane sere...teraz u mladych frcia mobily,drogy,sportiaky.....
Este otazocka......myslis si,ze ked ti,co o nich pises,budu ako 21 rocni uz schopni(teda,uz budu na inej urovni) robit zp???
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 2 months

Príspevok od používateľa MudMax »

No,pripomienka poslana.Viac podpisov tam dat nejde,lebo sa to neda(nic sa tam nepodpisuje) a z jedneho pc moze byt poslana len 1 podpora.A este k tomu sa na ten slovlex neda prihlasit z kazdeho pc.To je na .....
Olap
prispievateľ
Príspevky: 255
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa Olap »

Aj ked by to mohlo byt aj v teme “zdennej tlace”, obsahom to pasuje viac tu. mate o tom nejake informacie??? https://www.hlavnespravy.sk/ked-mame-pr ... nu/1610388
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 2 months

Príspevok od používateľa MudMax »

Toto vypada byt lepsie a daleko jednoduhsie, ako to pripomienkovanie na slovlexe.Navyse sa tu mozu podpisovat aj ludia,co sa moc nekamaratia s pc.A da sa z jedneho pc poslat viac podpisov....-presne to,co som potreboval.Akurat znamych bude tazke,ci priam nemozne do toho nahnat.Uz ako keby som pocul.....:joooj,ked tam musim napisat meno.....nech mi slobodu vybojuvavaju ini.Klasicka slovenska mentalita.
Zamknuté

Návrat na "Zákon o zbraniach"