Zbraňová amnestia III

friendly_margulis

Príspevok od používateľa friendly_margulis »

o akom znizeni tu rozpravaju ked sami povedali ze ani z jednou odovzdanou zbranou v predoslych dvoch amnestiach nebol spachany trestny cin
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

To je cista teoria. Ak Jozko odovzda ilegalnu strelnu zbran, tak nou Janka nezastreli, ked sa pohadaju pri dopijani nejakej lavorovice. Ze ho dorazi sekerou, to uz je vedlajsie. Len vytlkaju politicky kapital a maju plnu hubu, ako sa postarali o bezpecnost naroda. A ovce suhlasne becia.
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

Zase na druhej strane, chcelo by to kus riadneho idiota aby šiel odovzdať zbraň, ktorou niečo spáchal...
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

cipik napísal:o akom znizeni tu rozpravaju
Napr. o takomto:
Zbraň, ktorú zákona dbalý občan odovzdá, nebude tou zbraňou, ktorú nájdu u neho za komínom (po požiari/po udaní dobrého suseda/po náhodnej kontrole či udalosti) a za ktorú si vyslúži obvinenie z nedovoleného ozbrojovania.

Že je to de facto len administratívna kriminalita, to nikoho nezaujíma, čiarka je čiarka.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

bus driver napísal: Len vytlkaju politicky kapital a maju plnu hubu, ako sa postarali o bezpecnost naroda. A ovce suhlasne becia.
mas pocit,ze ZA su zbytocne a v buducnosti by sa nemal takto "vytlkat politicky kapital?"

som zvedavy ako budes stekat pri novele ZaS a ver mi ,ze budes
Používateľov profilový obrázok
lubor
prispievateľ
Príspevky: 204
Registered for: 14 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lubor »

Odovzdanie zbrane by malo byt beztrestne kedykolvek a nie pocas dakej amnestie. Tymto len buzeruju slusnych ludi. Ten kto ma za usami ju aj tak nikdy neda lebo ju "potrebuje"
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa romen3 »

Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

Mozno mam znameho, ktory mozno ma nejaku zbran a chcel by ju odovzdat, ale ma obavu z otazok, ktore moze na policii dostat.
Nie je drzitelom ZP a snazil som sa vysvetlit mu ako to bude prebiehat, ale poznam to iba z teorie.
Vie mi niekto poradit co a ako treba povedat aby si clovek nezavaril?

Cely tento prispevok je len moja predstavivost a podobnost s realitou je len zhoda nahod.
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

Je to celé otázka pár minút. Príde, povie že chce odovzdať zbraň. Predloží občiansky a kvér (najlepšie prázdny). Povie rozprávku ako ho mal dedo schovaný za komínom. Policajt sa to bude pýtať iba aby reč nestála, nikde sa to nezapisuje. V podstate jediný problém môže nastať po pár mesiacoch, ak sa zistí, že sa z toho kvéru niekde strieľalo.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

a práve preto sa to volá amnestia, že tú rozprávku o dedovi a komíne dajú do zápisnice v príslušnom trestnom spise. :wink:
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

A aky je jeho plan B? :)
Pockat az amnestia skonci a drzat doma nelegalnu zbran?
Bajku moze povedat aku chce, lebo to zrejme nikto nikdy nebude mat sancu overit.
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

Ak by to bolo na mne, tak to poriesim hned, ale je vyplaseny z toho aby sa do niecoho nenamocil.
Jedna sa podla vsetkeho o nejaky predvojnovy FN Browning, ale to mi povedal len z par obrazkov co som mu ukazal. On sam ju vraj nasiel uz davno na nejakej povale a od vtedy ju ma ulozenu a nepouziva ju. Takze je velmi pravdepodobne, ze nou nebolo nic spachane.
Skusim ho ukecat.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Hektor, postup je jednoduchy. Zbran sa odovzda, urobi sa z toho protokol, zbran ide na expertizu. Pokial zbran nebola pouzita na trestnu cinnost alebo nejaka ukradnuta zbran, nikto sa nic nepyta. O tom ta amnestia je.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Nahody su svina, zhori mu povala, najdu tam zbran a potom moze riesit ako sa do niecoho nenamocit.
Ma perfektnu prilezitost zbavit sa nelegalnej zbrane, ktoru potom moze niekomu predat.
Nieje co riesit :)
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

Postup ovladam, aj vyhody poznam, ale moj znamy ma stale obavu ci sa niekto nebude pytat preco s nou neprisiel uz davno, ako dlho ju ma, co s nou doteraz robil ...
Presviedcal som ho, ze na KE zbraniach su policajti uplne v pohode, ale je to este cerstve a musim na nom popracovat :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"