ZP sk. B a nosenie zbrane

Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

tomas120 napísal:Ja si skôr myslím, že ľudia si tu skôr začínajú robiť na pár vecí názory na základe istých námetov. Minimálne môj názor sa začal dnes v niektorých smeroch zásadne meniť.
Šun more...a to si tu registrovaný len rok. :wink: Ale učíš sa rýchlo. 8) :P :mrgreen:
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 806
Dátum registrácie: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

MRBLUE napísal:...Minule ma v starom meste pristavila hliadka koli noziku vo vrecku, vraj to je priestupok...
A to ako vedeli/videli, že máš nožík vo vrecku? Si ho predtým použil na odrezanie si zo slaninky? 8)
Používateľov profilový obrázok
Formaggi
občasný prispievateľ
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa Formaggi »

tak mal ho zacvaknuty viditelne na spone predsa .. tiez ma uz takto raz odchytili .. po tom ako dobodali toho chlapika mesiac do zadu ci kedy maju interny prikaz si na toto davat pozor
Používateľov profilový obrázok
emkac
prispievateľ
Príspevky: 401
Dátum registrácie: 10 years

Príspevok od používateľa emkac »

MRBLUE napísal:A ked idem strielat na druhy koniec Slovenska? Tak sa mozem pohybovat po republike niekolko dni.
dovolim si nesuhlasit... teda plati to len za predpokladu, ze nespis... ak spis, tak ako chces zabezpecit zbran? kde ju budes mat v noci ulozenu? v hotelovom trezore? pod vankusom?
a ak by si nebol B ale E, kde by si mal ulozenu dlhu? lebo pri preprave je B a E totozne

tusim ze jedine mozne riesenie je nechat ju na policajne stanici


co sa tyka prepravy, tak tu nesuhlasim s nazorom viacerych, ze prepravovat na opasku je nemozne...
ale moj nazor je len moj nazor a nejako som nebol presvedceny o tom, ze je nespravny
ba dokonca si myslim, ze by som to ustal aj v spravnom konani

§ 27 (1) ...... držiteľ skupiny A zbrojného preukazu je oprávnený aj na nosenie tejto zbrane v stave, pri ktorom je strelivo v hlavni, v nábojovej komore hlavne, v nábojovej komore valca revolvera, v nábojovej schránke zbrane alebo v zásobníku zbrane, ak je zásobník v zbrani (ďalej len „stav umožňujúci okamžité použitie“)....

cize v zakone sa jasne pise, ze stav umoznujuci okamzite pouzitie je je LEN v pripadoch vymenovanych, cize naboj v zbrani (zjednodusene)

aj ked preprava zbrane resp. samotna drzba zbrane pri preukaze B nema nic v zakone spojene s formulaciou o okamzitom pouziti zbrane, takze pre preukaz B plati pre prepravu len ustanovanie:
§ 27 (1) m) prepravovať zbraň do miest, kde je oprávnený túto zbraň používať, len v stave, pri ktorom nie je strelivo v hlavni, nábojovej komore hlavne, nábojovej komore valca revolvera, nábojovej schránke zbrane a v zásobníku zbrane, ak je zásobník v zbrani, uloženú v puzdre alebo v batožinovom priestore motorového vozidla; to sa nevzťahuje na držiteľa skupiny A zbrojného preukazu,

jeden jediny problem je teda slovo "puzdro", kde moze nastat rozne vysvetlenie roznymi organmi, dobre hovorim?

aby sme predisli diskusii na temu provokovanie a zneuzivanie nejasnosti zakona, rozhodne nesuhlasim a neschvalujem, ak by Beckar nosil zbran po meste v ramci "vsak idem na strelnicu"
a kedze mam A, tak samozrejme neplanujem zakon zneuzivat, dany problem sa ma netyka
fakt mi ide len a len o pravne dolozenie toho, preco je zakonom podla niektorych z vas zakazane mat zbran v opaskovom puzdre pri ceste na strelnicu... lebo zakon hovori jasne a neverim, ze by si to policaj mohol vysvetlit inak, je to napisane pomerne jednoznacne
taktiez prosim nespekulujme o tom, ze su iste nejasne casti zakona ktore sa daju chapat viacvyznamovo a zalezi od organu, v tom sice plne suhlasim, ale k tomuto pripadu to netahajme
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

dovolim si nesuhlasit... teda plati to len za predpokladu, ze nespis... ak spis, tak ako chces zabezpecit zbran? kde ju budes mat v noci ulozenu? v hotelovom trezore? pod vankusom?
a ak by si nebol B ale E, kde by si mal ulozenu dlhu? lebo pri preprave je B a E totozne
"E-zbran"...
V uzamknutom kufri vedla postele? Ako by to porusilo zakon?
Nie je vcelku bezne ze sa so sportovou zbranou chodi na viacdnovu sutaz/trening?
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

emkac napísal:
MRBLUE napísal:A ked idem strielat na druhy koniec Slovenska? Tak sa mozem pohybovat po republike niekolko dni.
dovolim si nesuhlasit... teda plati to len za predpokladu, ze nespis... ak spis, tak ako chces zabezpecit zbran? kde ju budes mat v noci ulozenu? v hotelovom trezore? pod vankusom?
a ak by si nebol B ale E, kde by si mal ulozenu dlhu? lebo pri preprave je B a E totozne

tusim ze jedine mozne riesenie je nechat ju na policajne stanici


co sa tyka prepravy, tak tu nesuhlasim s nazorom viacerych, ze prepravovat na opasku je nemozne...
ale moj nazor je len moj nazor a nejako som nebol presvedceny o tom, ze je nespravny
ba dokonca si myslim, ze by som to ustal aj v spravnom konani
Prepáč ale toto zaváňa naivitou samou o sebe, bol si vôbec účastníkom priestupkového konania :?: :roll: Keď áno, koľkého stupňa, úspešne?
Ešte raz, orgán sa silno prichýli k výkladu zákona v zmysle jeho "ducha" ( a teraz sa určite smejete )...
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

Ja som skor pragmatik.

Keby som mal iba B-cko...
Co by som ziskal nenabitou zbranou v puzdre na opasku? IMHO (skoro) nic.
Co by som tym mohol stratit? Následky priestupku na useku zbrani a streliva su vcelku jasne. A keby som sa aj dokazal obhajit, stalo by to cas, nervy, ...

Velke mozne straty vzhladom k malému/ziadnemu benefitu... tak naco to skusat?
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Niekoho rajtuje ten pocit, že vy***báva (obchádza) zo zákonom. :roll:
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Keď človek ide na strelnicu tak tam ide za športovým (tréningovým) účelom. Ako písali predchodcovia, jediný benefit mať zbraň na opasku postráda zmysel - ak mám sk. B.

Na väčšine strelníc som si v prevádzkovom poriadku prečítal, že zbraň pri pohybe na strelnici mimo tréningu (pohybu počas streľby) musí byť vybitá, bez zásobníka. Potom tu je ďalšia komplikácia, kde si tú zbraň pri nosení mám vlastne vy/nabiť? (Rečnícke otázka, viem ako sa to deje).

O tom, že ako treba chodiť na súťaže a ako vás otočia s DQ ak už máte nabité pred povelom na prvom stage, to je už len taká čerešnička. 8)
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Táto téma bola zrejme "odseparovaná" z nejakej inej diskusie pred cca deviatimi rokmi. Už vtedy bola jej existencia silne na zváženie a čudujem sa tomu, čo sa tu opäť deje...
Je zrejmé že pre držiteľa ZP skupiny B nosenie zbrane v zmysle zákona 190 neprichádza do úvahy. Určite nie je rozhodujúce, či zbraň mimo miesta v ZP určeného je v kufríku, obale, púzdre od huslí či gitary, púzdre na zbraň v batohu či púzdre na opasku. Rozhodujúce je, že mimo miesta určeného v ZP skupiny B ide vždy o prepravu zbrane. A dôvody prepravy sú taxatívne vymedzené v zákone (§28 ods. 2 písm. a - h resp. ods. 3 - s predbežným písomným súhlasom policajného útvaru z iných dôvodov). Rovnako ako stav prepravovanej zbrane vylučujúci možnosť okamžitého použitia. Ten je rovnako špecifikovaný v zákone.
Už samotný názov témy je nezmysel - pretože ZP sk. B a nosenie zbrane je porušením zákona 190 a teda priestupkom na úseku zbraní a streliva.
Myslím, že krútiť sa tu dookola a konštruovať absurdné pokusy o odôvodnenie nezákonného konania je kontraproduktívne a navrhujem zvážiť zamknutie nezmyselnej témy.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Dátum registrácie: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Plne sa stotožňujem z Igrlíkovým názorom a tému dočasne zamykám.
Zamknuté

Návrat na "Zákon o zbraniach"