Zákon a nosenie plynovej zbrane.

vigorous_hertz

Zákon a nosenie plynovej zbrane.

Príspevok od používateľa vigorous_hertz »

dobrý deň pred nedávnom som si kúpil plynovú zbraň umarex walther P22 no mam problém okolo zákona o týchto zbraniach môžete mi poradiť po lopate hlavne v tomto:
nosenie plynovej zbrane na miesta kde je zákaz vstupu so zbraňou : veľmi dôležite nakoľko zbraň mam na ochranu a do prace chodím o 3 ráno a s prace o 00:00 keď je plne mesto podnapitých a akčných skupín dosť často sa stane že sa snažím "utiecť" nakoľko som neni typ ktorý rad ubližuje ľudom som si namiesto obušku kúpil plynovku - radšej odstrašiť pripadne oslepiť na par minút ako zmrzačiť
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Po lopate:
cestou do práce o 3:00 ani cestou z práce o 0:00 je minimálna šanca, že by si narazil na priestory, kam ti zákon zakazuje vstup so zbraňou (napr. súd, parlament).
Väčšina ak nie všetky MHD nejako obmedzujú cestovanie so zbraňou, ale to je na úrovni prepravného poriadku nie zákona.
Súkromné priestory, hromadné kultúrne a športové akcie tu teraz riešiť nebudeme.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

človeku dosť pomôže, ak preventívne eliminuje možnosť, že stretne potencionálneho útočníka. V prítomnosti skupinky frajerov sa treba snažiť nevzbudiť ich zvýšený záujem(ak sa dá). Neni dobré ukazovať, že máš plynovku- môže to chlapcov vyprovokovať k tomu, že budú skúšať, na čo máš guráž.
V neposlednom rade treba povedať, že pokiaľ sa nebudeš nachádzať na mieste, ktoré snímajú nejaké kamery- bude platiť: "kto má viac svedkov-má viac pravdy" Inak povedané- skupinka sa dohodne a usvedčia ťa, že si ich ohrozoval zbraňou.

Ja teda odporúčam veľmi citlivo sa spoliehať na plynovku -čoby účinný obranný prostriedok.
vigorous_hertz

Príspevok od používateľa vigorous_hertz »

Tak páni nejde o machrovanie je to prostriedok na obranu v krajnej medzi typu strel a utekaj len v robote je zákaz vstupu so zbranou podľa mojej úvahy plynovka neni zbraň preto mam dilemu či ju môžem vziať do práce
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

Definícií zbraní je niekoľko, avšak plynovka je definovaná ako zbraň aj v zákone o zbraniach a strelive, takže tvoja úvaha je nesprávna.

PS: osobne nepovažujem plynovku za vhodný prostriedok sebaobrany
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

Ak mas zakaz vstupu so zbranou do prace, tak na co sa vlastne pytas? To nie je otazka zakona, ale interneho predpisu...
elegant_tharp

Príspevok od používateľa elegant_tharp »

tak asi si chcel byt len isty tym
Používateľov profilový obrázok
Wakama
prispievateľ
Príspevky: 204
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa Wakama »

dusano
chápem, že si tu nový ale najprv skús len čítať a až potom písať.
Totiž reagoval si na niečo čo je skoro 2roky staré.Každý príspevok má vpravo hore dátum a čas uverejnenia.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"