Novela zákona č.190/2003 Z.z. 2022 /výnimky a iné zmeny

Používateľov profilový obrázok
mabo
častý prispievateľ
Príspevky: 636
Registered for: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa mabo »

ďakujem Roman....
Presne na toto som myslel, len som sa na fecebooku nepozrel.... (osobne facebook neznášam, tak preto ma to nenapadlo).
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 617
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa aparapi »

Návrh koko.... pardon novely je už vonku a nikto nič? :roll:
Ako... nie je to vyložene katastrofa, mohlo to byť o dosť horšie, ale aj tak je fakt smutné, kam sme sa po 30rokoch demokracie dopracovali... :evil:
Používateľov profilový obrázok
Legis Telum
prispievateľ
Príspevky: 187
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Legis Telum »

https://legistelum.sk/novy-navrh-novely ... verejneny/

https://www.facebook.com/LegisTelum/pho ... 78/?type=3

akonáhle pripravíme hromadnú pripomienku, budeme Vás všetkých informovať
Používateľov profilový obrázok
sundance.kid
prispievateľ
Príspevky: 216
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa sundance.kid »

len tak zbezne:
16. V § 4 ods. 3 písmeno c) znie:
„c) vyrobené strelivo alebo upravené strelivo, ak nejde o dovolenú výrobu alebo dovolenú
úpravu,“.
a sme doprebijali, ci?
macho55
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa macho55 »

Prebijat sa bude dat nadalej:
Držiteľ skupiny D alebo skupiny E zbrojného preukazu môže prebíjať strelivo alebo jeho jednotlivé časti do zbrane, na ktorú mu bol vydaný preukaz zbrane.
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 617
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa aparapi »

Prebíjať sa bude môcť.
Držitelia zlých prerobených samonabíjačiek a ešte horších dlhých zásobníkov budú môcť požiadať o výnimky...
Ale pre kluby KVH (expanzy) a predovkárov je novela vyslovene likvidačná.... :-(
Používateľov profilový obrázok
jedei105
prispievateľ
Príspevky: 352
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa jedei105 »

zacal som to citat a uz penim....
Lovely Equalizer
občasný prispievateľ
Príspevky: 45
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa Lovely Equalizer »

Zdravím všetkých, prečítal som si návrh novely. Vlastním kópiu Winchester 73 s trubicovým zásobníkom(neodnímateľným bez použitia náradia) na 14 nábojov 357 mag. Chcem sa len uistiť - dobré tomu rozumiem, že nebudem po novom vlastniť zakázanú zbraň?


Zakázanou zbraňou je
.
.
p) dlhá opakovacia palná zbraň na strelivo so stredovým zápalom, ktorá umožňuje vystrelenie viac ako 11 nábojov bez dobíjania, ak je do nej vložené zásobovacie zariadenie s kapacitou väčšou ako 10 nábojov,
Používateľov profilový obrázok
s0m3body
prispievateľ
Príspevky: 264
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa s0m3body »

Pridam aj ja jednu otazku...

Kratke brokovnice (pod 30cm hlaven / 60cm celkova dlzka) sa dostavaju pod vlastne pismenko v §5:

20. V §5 ods.1 písmeno f) znie:„f) krátka palná zbraň na strelivo so stredovým zápalom s hladkým vývrtom hlavne,“.

Pre skupinu A / B prichadza v §27 zmena, zbran mozem nadobudnut, ale nesmiem ju nosit:

60. V §27 ods.1 písm. a) sa slová „b) alebo c)“ nahrádzajú slovami „b), c) alebo písm. f) alebo zbraň kategórie C“ a slová „tejto zbrane“ sa nahrádzajú slovami „zbrane kategórie B uvedenej v §5 ods. 1 písm. a) alebo písm. b), ktorej celková dĺžka je menšia ako 280mm alebo zbrane kategórie B uvedenej v §5 ods. 1 písm. c)“.

Ergo majitela takejto zbrane, pokial s nou neblbne po vonku ale ju iba drzi doma pre ten najhorsi pripad, by sa novela nemala nijak zvlast tykat.

Vykladam si to spravne?
Romadur
občasný prispievateľ
Príspevky: 58
Registered for: 6 years 2 months

Príspevok od používateľa Romadur »

S tými brokovnicami to tak vyzerá, som rád, že to nie je ako pôvodne, to bolo o dosť horšie.

Sranda, že ich nenapadlo poriešiť večnú dilemu expanzných striel s vyplnenou dutinkou.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Romadur, a načo? Treba o reštrikciu navyše?
:roll:
Používateľov profilový obrázok
sundance.kid
prispievateľ
Príspevky: 216
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa sundance.kid »

aha.. cize novela neriesi par.27 ods.6, ale co je to potom "vyrobene strelivo" a povolena vyroba a uprava sa mi spaja s licenciou...
druha otazka sa tyka predoviek. po novom par.7 k), stale netreba ZP, ale budu evidovane a vydany PZ? :roll:
mne je jedno, mam aj zp aj predovky, len ci to spravne chapem... kktina strasna...
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

§4, odsek 2, l) samonabíjacia palná zbraň, ktorá bola v základných technických znakoch skonštruovaná rovnakým spôsobom ako samočinná zbraň alebo upravená zo samočinnej zbrane" :?: napr. vsetky samonabijacky strielajuce zo zadnej polohy zaveru ? Alebo vsetky samonabijacie, bo bezpecnostny analytik zadre ze "ved staci vyhodit prerusovac" ?
Používateľov profilový obrázok
jedei105
prispievateľ
Príspevky: 352
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa jedei105 »

na to som aj ja pozeral :shock: neskonci to zakazom ARiek?
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Sportovy strelec bude moct poziadat o vynimku. Ministerstvo moze vyhoviet, ale aj nemusi. Otazne je, kolko bude spravny poplatok, ci sa bude platit za kazdu zakazanu zbran zvlast alebo bude stacit len jedna vynimka na viacero zbrani. Dalej sa tam spomina trezor a aj skrinovy trezor. Terminus technicus jak hovado. Preco tam nie je jasne napisane, ze musi byt bezp. trieda minimalne taka a taka ? Na tych zasadaniach boli tetky z Mileticky, ci co ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"