Nadlimitne zasobniky

maco_r
občasný prispievateľ
Príspevky: 11
Registered for: 2 years 2 months

Nadlimitne zasobniky

Príspevok od používateľa maco_r »

Ahojte,
vie niekto opisat/doplnit postup pri podavani ziadosti o vynimku na nadlimitne zasobniky? (cital som prispevky ktore sa toho tykaju, nie su ale kompletne)

Momentalne tomu rozumiem nasledovne:
Priklad:
Mam zbran kategorie B (samonabijacia gulovnica). Predavana bola len s 10r zasobnikom.
Samozrejme som clenom sportoveho klubu (dlhsie ako 12 mesiacov).

Na to aby som mohol pouzivat nadlimitne zasobniky (10+) musim:
1. dostat potvrdenie od klubu, ze som aktivne trenoval 12 a viac mesiacov
2. ziskat 20 EUR "kolok" / QR
3. vyplnit ziadost (netusim ako to presne vyplnit, ked sa jedna o zasobniky): https://www.minv.sk/?zbrane-a-strelivo&subor=445985
NEPLATNE:Predpokladam ze sa to uvadza v casti 4) Druh, popis, prípadne výrobné číslo zakázaného doplnku zbrane a ostatne casti sa vyskrtaju.
4. dat dokopy potvrdenie, ziadost a QR kod a odoslat na Prezidium (Račianska 45, 812 72 Bratislava) alebo oskenovane a podpisane dokumenty zaslat na email prezidia (instrukcie uvedene tu: https://www.minv.sk/?vynimka-kategoria-A)
5. Pride papier s rozhodnutim. Ak mas aktivnu elektronicku schranku, tak do nej. Ak nemas, tak papier domov. Pockas 15 dni, kym bude rozhodnutie pravoplatne. Potom pekne nakluses na OR PZ so zbranou a dokladmi. Oznamis, ze chces zapisat vynimku. Nemusi byt na skodu mat so sebou rozhodnutie, ale hladaju to primarne v el. systeme (kde ho vidia, ak je uz pravoplatne). Skontroluju ti zbran a vymenia preukaz zbrane. Tusim som platil nejaky kolok na mieste (6 eur za zaevidovanie?)

Myslim, ze ked sa to napise takto v jednom vlakne a v bodoch ako postupovat, tak to pomoze v buducnosti aj druhym.

Vyplnenie ziadosti:
Naposledy upravil/-a maco_r v 16 Máj 2023, 13:00, upravené celkom 1 krát.
LAcike
občasný prispievateľ
Príspevky: 11
Registered for: 1 year 10 months

Príspevok od používateľa LAcike »

1. ano
2. ano
3. ano. aj ked neviem, co chces skrtat. proste vypln cast 1, 2, 4, 5, 6, 7
4. ano. ja som posielal oskenovane, funguje to v pohode
5. Pride ti papier s rozhodnutim. Ak mas aktivnu elektronicku schranku, tak do nej. Ak nemas, tak papier domov. Pockas 15 dni, kym bude rozhodnutie pravoplatne. Potom pekne nakluses na OR PZ so zbranou a dokladmi. Oznamis, ze chces zapisat vynimku. Nemusi byt na skodu mat so sebou rozhodnutie, ale hladaju to primarne v el. systeme (kde ho vidia, ak je uz pravoplatne). Skontroluju ti zbran a vymenia preukaz zbrane. Tusim som platil nejaky kolok na mieste (6 eur za zaevidovanie?)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

ad 3 - pointa je v tom, že nežiadaš výnimku na nadlimitné zásobníky. Tých môžeš vlastniť kľudne aj plný fúrik, ak nemáš zbraň, do ktorej by pasovali.

Žiadaš o možnosť používať nadlimitné zásobníky v konkrétnej zbrani, ktorá sa pri ich použití stáva zbraňou kat. A. V tom duchu treba vyplniť tú žiadosť. Takže nie, nejedná sa o zakázaný doplnok zbrane.
maco_r
občasný prispievateľ
Príspevky: 11
Registered for: 2 years 2 months

Príspevok od používateľa maco_r »

Vdaka pani, upravil som prispevok s tym comu som rozumel.
Nech tu ziadost o vynimku citam ako chcem, nevidim tam nikde ani naznak ako naznacit ze vynimka je kvoli zasobnikom. :)

Vyplnil by som 1, 2, 5 aj 7. Tomu nejako rozumiem.
A potom do oddovodnenia (6) co?
Ziadam o udelenie vynimky na drzanie zbrane so zasobovacim zariadenim s kapacitou vyssou ako 10 nabojov?
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Filip »

Ako oddovodnenie môžeš trebárs napisať "ziadosť podľa par. 8 ods. 3 na zbraň podľa par. 4 ods. 2 m/n/o/p" (podľa toho čo sa ťa týka). Tak sa aj dozvedia že vlastne chceš zásobník.
radec
občasný prispievateľ
Príspevky: 91
Registered for: 7 years 3 months

Príspevok od používateľa radec »

Chcem si požiadať o výnimku na nadlimitné zásobníky ale onedlho mi konci zbrojak, pri obnovovani by som musel znova žiadať o výnimku? Neviem ci sa oplatí žiadať teraz alebo počkať a žiadať s novým zbrojakom?
Bamboocha
prispievateľ
Príspevky: 185
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Bamboocha »

riesil som presne toto, ked mi koncil minuly rok zbrojak a som predlzoval. kedze to bolo presne v case, ked nebolo vsetko uplne jasne, lebo je to dost cudne formulovane. Nasledkom toho som si pocas vybavovania zbrojaku nechal vynimku vybrat z karty zbrane a zaziadal na ministerstve o novu vynimku, kde som vysvetlil situaciu, ze mam vynimku koncil zbrojak, mam novy ziadam o novu, to mi bolo zamietnute a mi volala teta z ministerstva, ze to nieje potrebne, ze vynimka by skoncila, len ak by som nepredlzoval.
Co je z mojho pohladu dost nestastna formulacia zakona, lebo je logicke, ze mi skonci vynimka ked mi skonci zbrojak a nemam narok ani na jednu z mojich zbrani. Takze jedine, co to dokazalo, bolo, ze ma to poplietlo a prisiel som o 20 ecky na kolku, ale co uz, aspon som si to poziadal pisomne a mam napapiri.

Takze zjednodusene poivedane, NIE vynimka nekonci ak vsetky ostatne stavy ostavaju, len predlzujes zbrojak.
Po novom sa uz ani cislo ZP nezapisuje do karty zbrane takze mi menili tusim len jednu staru, kde som to este spred 9/10 rokov mal zapisane.
radec
občasný prispievateľ
Príspevky: 91
Registered for: 7 years 3 months

Príspevok od používateľa radec »

Bamboocha vyminku si dostal vramci grandfatheringu alebo si zasobniky kupival az po novele? Lebo vraj je v tom rozdiel pri predlzovani zp
Bamboocha
prispievateľ
Príspevky: 185
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Bamboocha »

nieje v tom rozdiel, mal som aj aj platia obe, ak jediny ukon ktory vykonavas je len predlzenie zbrojaku. Ten cirkus ktory som robil s novou vynimkou som robil kvoli zasobnikovej vynimke, z ministerstva som dostal odpoved, ze zanikom zbrojneho preukazu, ak sa predlzuje dalsim, zasobnikova vynimka nestraca platnost.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"