Trvaly/prechodny pobyt, miesto ulozenia zbrane

d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Trvaly/prechodny pobyt, miesto ulozenia zbrane

Príspevok od používateľa d-s »

Nieco som tu na fore nasiel ale nie som si z toho co som cital uplne isty...
Za pripadne fundovane odpovede vopred dakujem.

Mam trvaly pobyt v zahranici, prechodny pobyt na SK v BA.
Na SK mam ZP AEF na adrese prechodneho pobytu v BA.
Viem v pohode ulozit kratku zbran ked idem mimo SK ale uz iba dost problematicky dlhe. Byt svokrovcov, dat im tam velky trezor, joj...
Tu na fore som ale nasiel ze sa asi da mat miesto ulozenia aj inde, mimo adresy uvedenej v ZP.
Takze otazky...

- Mozem mat zbran registrovanu na ZP E ulozenu na inej adrese nez tej kde mam zbrojak, bez toho aby som mal na tej adrese prechodny pobyt?
- Mozem mat zbran registrovanu na ZP E ulozenu na dlhodobo prenajatej chate, kde nemozem mat prechodny pobyt (je to rekreacna oblast), ak by ulozenie splnalo nalezitosti, t.j. v trezore?
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Ano
Ano
V obidvoch pripadoch potrebujes suhlas vlastnika nehnutelnosti resp preukazat vlastnictvo nehnutelnosti (chata)
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

Vdaka. Problem 1 vyrieseny.

Teraz este presvedcit Rakusanov aby mi podpisali povolenie na (opakovany, docasny) transport SK zbrane do Rakuska a zase naspat... v zakone to maju, mozne to je, len sa im do toho nejak nechce.
Používateľov profilový obrázok
Greenman
občasný prispievateľ
Príspevky: 53
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa Greenman »

roman napísal:Ano
Ano
V obidvoch pripadoch potrebujes suhlas vlastnika nehnutelnosti resp preukazat vlastnictvo nehnutelnosti (chata)
má ten súhlas vlastníka nehnutelnosti nejakú presnú formu resp. je na to nejaké tlačivo ? alebo to stačí napísať aj doma ako napr. čestné vyhlásenie a vlastník nehnutelnosti to iba podpíše ?
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

Stacilo mi
Suhlasim s .... v nehutelnosti ... ktorej som (spolu) vlastníkom.
(Podpis)
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"