Nadobudaju sa zbrane na konkretnu skupinu ZP?

Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Re: Prebíjanie streliva na zbraň zapisanú na sk. A ZP

Príspevok od používateľa Mesi »

Zas a znova, zbran sa nezapisuje na konkretne skupiny zbrojneho preukazu. Konkretne skupiny zbrojenho preukazu ti umoznuju nadobudnut rozne kategorie zbrani, ale tieto zbrane sa neviazu k jednej ci inej skupine.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Ale áno, viažu sa, napríklad k skupine F - v preukaze zbrane - "Iné záznamy o zbrani: Zberateľské účely" :!:
(zbraň v čase registrácie nemala platné tlakové skúšky)
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

Kombinaciu zbrani D,E by som este pochopil a mam ju osobne tak na niektorych zbraniach, ale kombinacia A,E by bola trosku nezmysel a myslim, ze ani policajt ti to takto nezapise. A co sa tyka toho prebijania, tak mozes to prebijat! :)
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa romen3 »

ja mam pistol na A aj na E, sam hovoril, ze keby mam pistol iba na A, tak sa moze stat, ze ma nepustia s nou k sutazi, lebo potom je oficialne len na obranu a nie na sport. asi sa to nestava na sutaziach, ze tam dakoho kvoli tomu nepustia, ale ocividne to zapisat ide.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Ja mam skoro vsetky kratke na A, E a to najma z dovodu ze ak mas zbran len na A tak ti ju nezapisu do Europskeho zbrojaku (tak mi bolo povedane).
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Hmmm, ja mam vsetky zbrane kategorie "B" aj tie co mam zapisane len na "A" zapisane v Europskom zbrojnom pase.
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

Vychadza mi to tak, ze na Slovensku to je ako na Divokom zapade. Iny kraj, iny Sheriff , ine zakony. :twisted: Asi je to vsetko na rozhodnuti toho, ktoreho prislusnika OR PZ. :roll:
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Zakon mame len jeden. Vyklad je vec druha. Ak najdete v zakone niekde stat, ze zbran sa pise na konkretnu skupinu ZP, dajte vediet. Nie je to totiz tak.

Ked sa bavime o historickej zbrani (zbran vyrobena pred r. 1891), tak z nej sa nemoze strielat ak nema tlakovku.
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

[quote="Mesi"]Zakon mame len jeden. Vyklad je vec druha. Ak najdete v zakone niekde stat, ze zbran sa pise na konkretnu skupinu ZP, dajte vediet. Nie je to totiz tak.

Ak sa kuknes na karticku kazdej zbrane kde mas napisane
1 Meno a priezvisko
2 Rodne cislo
3 Cislo zbrojneho preukazu
4 SKUPINA ZBROJNEHO PREUKAZU ( a v tejto kolonke mas vyznacene k akej skupine ZP sa ta zbran vztahuje) :roll:
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Boze, ty si ale lalo.
ZAlex napísal:( a v tejto kolonke mas vyznacene k akej skupine ZP sa ta zbran vztahuje)

Toto mas z kade? Kde sa to pise?

Neodvadzaj si to, co nikde nie je dane. Pise sa tam skupina(y) ZP.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Mne na zbranovom v mojom kraji vysvetlili, ze ak mam zbran len na A znamena to ze ju mam len na ucel ktory tomu pismenku zodpoveda (+ pripadny trenink na strelnici).
- Na zaklade tejto skutocnosti by mi vraj nemohli zapisat takuto zbran do EU zbrojneho pasu, nakolko mi nemozu povolit "ochranu zdravia, zivota a majetku" strelnou zbranou na uzemi cudzieho statu. Preto mi odporucili aby som si k tomu Acku pridruzil aj Ecko (sportove ucely).
- S DQ/DNS na pretekoch v suvislosti s preukazom zbrane na skupinu A nemam, nakolko po mne na preteku tento doklad zatial nikto nechcel.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Ak mas ZP len sk. A, tak tam moze byt problem s pasom, otazne je, ze ci tuto oporu by nasli prislusnici aj v zakone. Osobne neviem, pasu som sa zatial nemal dovod venovat.
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

Mesi: prosim ta mi vysvetli co teda znamena ta kolonka v tej karte, kde je napisane skupina ZP a vedla nej mam uvedene napr E, alebo D,E :?:
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

theplaky napísal:Ja mam skoro vsetky kratke na A, E a to najma z dovodu ze ak mas zbran len na A tak ti ju nezapisu do Europskeho zbrojaku (tak mi bolo povedane).
Ja mam napriklad zbran E zapisanu aj v Europskom zbrojaku a funguje to. Jedna sa o dlhu zbran. Inac sa dost casto stretavam s realitou, ze v jednom okrese OR PZ bezne funguje to, co vo vedlajsom je nemyslitelne. :roll:
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Ved prave to: na EU zbrojak je zapis dlhej no problem, ked chces kratku, chcu po tebe trosku viac vysvetlovania (aspon u nas je to tak)
- asi moc nechcu aby sa len tak hocikto motal po Prahe s pistolkou na SVK preukaz zbrane pod bundou (a je to pochopitlene)
Zamknuté

Návrat na "Zákon o zbraniach"