Medzirezortné pripomienkovanie novely zákona / r. 2018

Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

to by ti asi pohladkalo dušu, ak by tam zaznelo také konštatovanie, že? A čo by to prinieslo všeobecne?
V relácií boli uvedené aj veci, ktoré sa týkali niektorých legislatívnych úprav a napr.-poplatkov , čo mohla byť užitočná info pre takých, čo nesledujú toto forum alebo fcb.
Za pol hodinu toho veľa zaznieť nemohlo. Neviem, či to bola aktivita RTVS alebo niekoho iného. Myslím, že stále lepšie ako stupídne reklamy.
Používateľov profilový obrázok
tata7474
prispievateľ
Príspevky: 181
Registered for: 7 years

Príspevok od používateľa tata7474 »

Mozno aj pohladkalo ... Popravde som cakal nieco ako osvetu, vseobecne vysvetlenie, preco sa novela deje a co z toho vyplyva nielen pre KVH, lez drzitelov vsebecne. Asi som vsak naivny, to pripustam. Ide mi skor o to, ze laik by si z tejto relacie vzal dva mylne zavery: teba sa to tata netyka, ty nemas henten expanz; ved ti zlati ludia vam davaju zlavu 85€ z poplatku za vynimku ... Ine zavery ani nie su, lebo dama iba citovala paragrafy. Chcel by som vela, ak si myslim, ze radsej mohla napriklad hned na zaciatku povedat: A su zbrane zakazane, napriklad automaticke, B su ostre, napriklad pistole, treba Vam ludkovia nakupne povolenie a ZP, C su zjednodusene napriklad polovne na ZP ... Ale to mozno nebol ciel ...
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2038
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Cesi maju navrh novely zakona. Podla sumaru v SR vyrazne lepsi nez co vyprodukoval PPZ. Co takto ho bez zbytocneho ostychu opisat? Tak ako sme to spravili uz vela krat.
Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 725
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

Odpustite prosím, že som lenivý čítať 40+ strán diskusie, navyse ak sa v ramci pripomienok mohli okolnosti zmenit..

Ako je to s rusenim ZP sk.B? Ak si niekto urobi este teraz B, tak im potom zoberu zbrojaky (lebo na A nebudu mat dovod), alebo naopak, daju im vsetkym A?
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

kedze si necital tych 40 stran.......nezoberu ,budu ich musiet odovzdat
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

Dnes som bol na policii a kvoli nejakym veciam .. spytal som sa aj na rozsirovanie svojho ZP skupiny B, F na A a policajtka mi povedala ze podlanoveho zakona by sa mala zrusit skupina B.. Noo a aj sa vyjadrila ze podla nej asi automaticky zp skupiny B skonvertuju na A automaticky. Ze ona si nevie predstavit ze by to bolo inak ze ved ludia si nedaju zobrat zbrane ze to niesu male peniaze a kopu dalsich dovodov povedala .. len vravim o dnesnej skusenosti ;)
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 617
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa aparapi »

Chválim správny "progun" prístup policajtky :D
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 617
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa aparapi »

Slovenský puškár po roku stále upozorňuje na legislatívnu dieru v otázke slovenských zbraní v rukách teroristov
https://www.armadnymagazin.sk/2020/02/2 ... lMVEw2gUyU
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa MudMax »

Ale sa boji prezradit,ktoremu nemenovanemu politikovi vyvar z toho nieze kvapka,ale tecie do koryta :mrgreen: .
Používateľov profilový obrázok
jedei105
prispievateľ
Príspevky: 352
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa jedei105 »

to by ma zaujimalo, ktoremu
Používateľov profilový obrázok
TeErTe
častý prispievateľ
Príspevky: 510
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa TeErTe »

Prosím o nejakú skúsenosť:
Guľovnica samonabíjacia, novovýroba ako semi-auto, trebárz AR-15 nadobudnutá po novele, napr. 30.5.

Výnimka na nadlimitné zásobníky sa žiada v mieste evidencie alebo na prezídiu s poplatkom 20€ a nutnými prílohami?
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Zamknuté

Návrat na "Zákon o zbraniach"