Medzirezortné pripomienkovanie novely zákona / r. 2018

Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa skemro »

Osobne poznam 3 policajtky od ktorch by som si velmy rad dal posluzit :twisted: :twisted: :twisted:
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Ja osobne som tú MacGyverovu pripomienku nepodporil. Zato ho tu ale nemusia ponižovať. Možno má aj pravdu. No za tým si stojím, táto novela je z dielne PPZ SR. Ide proti mnohým občanom, vlastníkom a držiteľom zbraní. Aj proti bezpečnosti a obranyschopnosti štátu.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

Cobra: by si sa divil, ale slúžim -čo mi sily stačia. Ja nemám dosah na túto novelu. Už som dávnejšie čo-to naznačil, kto všetko stojí v pozadí novely. Gestor je jasný, ale participácia na jednotlivých §§och je o dosť širšia ako si myslíš.
Na tomto fore je dosť ľudí, ktorí môžu povedať, že som im pomohol. Áno sú aj takí, ktorí radšej moje meno nevyslovujú. O tom je život.
Kto ma osobne pozná vie, že nehovorím do vetra. Som ale tvrdý realista a preto silno doporučujem brať moje riadky vážne a nesnívať nereálne predstavy.
Za mojou sarkastickou poznámkou k MacGyverovi si stojím a kľudne to môže moderátor potrestať ak uzná za vhodné.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

nikoho sa nebude trestat,tych 120 + podpisov,je akurat lozkova cast sanatoria ,ktore peterson spominal
/musel som,prepacte :D
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 2 months

Príspevok od používateľa MudMax »

Peterson,ja beriem tvoje myslienky vazne,nesnivam nerealne predstavy,ale niesom ani policajt,ani clen oz a tak mozem o cinoch tvojich nadriadenych aj premyslat.Ty to mas jednoduche...-plnis rozkazy a tym to pre teba hasne.Ale ja sa snazim zistit,kto tie rozkazy dal a aky ma dovod!Trocha som debatil s chlapmi,co sa venuju reenaktorstvu.Vecsina z nich si mysli,ze budu nadalej moct pouzivat svoje kresadlovky,ci expanzy bez papierov....:ich sa vraj nejake obmedzenia netykaju...oni maju predsa Dckove zbrane :lol: :lol: :lol:
Prebudenie bolo krute :mrgreen: ...na vladu nemaju slov.
Takze sa podpisujem pod kazde Cobrovo slovo.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

len toľko, že rovnakú novelu by predložil minister hociktorej inej vlády. Majme na pamäti predovšetkým proeuropske zmýšlanie celej opozície. A vôbec sa netreba spoliehať, že Sulíkovci by to zachránili :wink:
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 2 months

Príspevok od používateľa MudMax »

Ide ale o to,ze novelu predlozil minister tejto vlady,nie nejakej inej.Tu nedebatujeme o tom,co by urobil ten,ci onen,tu debatujeme o tom,ze tento minister siel este nad ramec toho,co ukladala unia a proti tomu,co mu ulozil parlament.A nebola zato vyvedena zodpovednost.Zato nemoze ani Sulik,ani Matovic,ci podobni pajaci deruci sa ku korytu,ale zato moze tato,vlada.Ked bude pri moci ina a urobi podobne svinstvo,bude zato zadpovedna ona.
No a opozicia niesu len sulikovci.
Používateľov profilový obrázok
snajprd
občasný prispievateľ
Príspevky: 91
Registered for: 6 years 4 months

Príspevok od používateľa snajprd »

Včera sme boli na Min. vnútra SR na rozporové konanie s pripomienky CBR Europe, ktoré sú uverejnené na stránke https://info.cbreurope.sk/civicrm/petit ... =6&reset=1
Celkový dojem z toho mám taký, že hoci nám odmietli principiálne návrhy, celkovo sa snažili uvažovať nad návrhmi, ktoré sme predkladali, argumentačne boli pripravení a keď sme mali zlepšujúce návrhy, neboli proti ale sľúbili, že sa na to pozrú. Skrátka uvidíme, všetko bolo na úrovni sľubov.
V skratke, sľúbili napr. že budú povolené civilné noktovízory, tlmič bude na povolenie min. poľnohospodárstva pre poľovníkov, zavedú grandfathering pre zbrane kat. B prerobené zo zb. kat. A (samonabíjacie vz58), ktorý nebude ku dňu prijatia EU Smernice ale ku dňu platnosti našej novely, so zbraňami na ZP sk. F (zberateľstvo) bude možno uskutočňovať cvičnú streľbu, keďže teraz je to zakázané, podmienkou však budú tlakové skúšky a sľúbili, že nové strelivo zavádzané na trh bude zavádzané s informáciou akej kategórie je, aby ako doteraz nevznikali pochybnosti, či je dané strelivo expanznou strelou podľa zákona, alebo nie.
Sám som zvedavý, čo z toho pretavia do návrhu, ktorý pôjde do parlamentu a tiež na to, čo dorozporovali Legis Telum a Grand Power...
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa telra »

MudMax napísal:Ide ale o to,ze novelu predlozil minister tejto vlady
Aby sme boli fer a presny, tuto novelu este ziaden minister nepredlozil. Momentalny navrh znenia novely je cisto pracou PPZtka a jeho uradnikov.
To ako navrh vyzera hovori vela o odbornosti a integrite ludi na PPZ, ktori to spisovali, no nic nehovori o ministerstve.
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Tlakovky budú v akej podobe ? V takej ako si to do pripomienkového konania tretlačili majitelia skúšobní so známosťami?
NO S PÁNOM BOHOM :!: :!: :!:
Používateľov profilový obrázok
VZ93
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Registered for: 6 years 2 months

Príspevok od používateľa VZ93 »

čiže môžem si chytro nakúpiť posledné kúsky do zbierky ? :D
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Kľudne kupuj, ale dnes žiadne garancie nečakaj.
Materiál nebol ešte ani na vláde, nieto v parlamente.
Používateľov profilový obrázok
heisenberg
občasný prispievateľ
Príspevky: 29
Registered for: 5 years 7 months

Príspevok od používateľa heisenberg »

Z akeho dovodu by mali byt tlmice na "vynimku" pre polovnikov ? Fakt chceme, aby niektori jedinci chodili strielat neoficialne do reviru, ved ked su polovacky ja osobne som ani raz nezazil "uzaveru" revira skrze strelby az ked som ju pocul, vtedy mi doslo co sa deje a z lesa som sa pratal, kedze vsetci vieme aki strelci su v radoch polovnikov, cest vynimkam samozrejme.

Otazka platnosti ZP nic? 10 rokov vs 5 rokov ...
Naposledy upravil/-a heisenberg v 18 Jan 2019, 21:37, upravené celkom 1 krát.
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1873
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa d-s »

Otazka platnosti je dana vrchnostou v smernici, to uz u nas v protektorate nezmenime.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Česi napríklad v nadväznosti na Smernicu dali v návrhu nového zákona platnosť Zbrojného oprávnenia "neobmedzene" a každých 5 rokov chcú hodnotiť zdravotnú spôsobilosť. Žeby iný protektorát?
(alebo sa len niekto nepos*al???)
Zamknuté

Návrat na "Zákon o zbraniach"