Spoluvlastnictvo zbrane

elegant_noether

Spoluvlastnictvo zbrane

Príspevok od používateľa elegant_noether »

Ahojte

chcem sa spytat ci nahodou neviete ako to zo spoluvlastnictvom zbrane kategorie B. ci sa to vobec da. Policajt mi tvrdil ze to nejde. Viem ze sa to da na zbrane kategorie D.

Dakujem
Používateľov profilový obrázok
suigan
prispievateľ
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa suigan »

no tiež viem, že kamarát má D-čko a má spoluvlastníctvo zbrane spolu s otcom, o spoluvlastníctve na B som nikdy nič nepočul a ked sa nad tým zamyslím tak asi bude mať policajt aj pravdu...
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Zákon nepozná pojem spoluvlastníctva zbrane. Umožňuje iba zbraň "zveriť, vypožičať a prenajať" - § 56.
Používateľov profilový obrázok
suigan
prispievateľ
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa suigan »

sice neviem pod akým slovíčkom je to zaškatuľkované - ale čosi ako kvázi spoluvlastníctvo existuje pri skupine D
elegant_noether

Príspevok od používateľa elegant_noether »

inak toto tlacivo som nasiel na oficialnej stranke MV SR

http://www.minv.sk/swift_data/source/po ... potvrd.pdf

A tam je aj skupina B. A co sa tyka toho policajta ten neved ani ako sa vola tak by som sa moc nespoliehal na jeho tvrdenie ze sa nic take neda.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

...nuž len tak zírám!!! To čo je za výtvor aj s pravopisnými chybami??? :shock: Ale aspoň som sa niečo nové dozvedel... i tak še da!
inspiring_hamilton

Príspevok od používateľa inspiring_hamilton »

Chcem sa aj ja pre istotu spýtať, či som pochopila správne, ak budem chcieť použiť mužovu zbraň- musíme to na polícii vybaviť ako spoluvlastníctvo???? Aj na ďalšie zbrane ? event. v prípade manželov žijúcich v jednej domácnosti- oboch s ZP sk.A to tak neplatí???
A ešte podotázočka a čo ak majú manželia zrušené BSM musí byť predsa rozdelené čo je koho - vtedy by som to spoluvlastníctvo aj chápala, alebo to chápem úplne špatne???
Ďakujem za rady.
A ešte ak by sme mohli čo by ste radili - aká malá účinná zbraň pre ženu. Autá a psov - to sa mi páči čo najväčšie :D ale zbraň by som radšej čosi malé a veľmi účinné, bezporuchové .... proste spoľahlivosť.
Ďakujem veľmi pekne.
Používateľov profilový obrázok
romanon
prispievateľ
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa romanon »

ani mne moc spoluvlastnictvo zbrane nejde do hlavy... Zbran ma bud jeden alebo druhy nie? Ako by sa potom rozlisovalo na koho je to pisane? Pokial viem tak
Držiteľ zbrojného preukazu alebo zbrojnej licencie môže vypožičať
alebo prenajať zbraň kategórie B alebo C inému držiteľovi
príslušnej skupiny zbrojného preukazu len spolu s preukazom
zbrane a potvrdením o vypožičaní alebo prenájme zbrane, ktoré
potvrdí policajný útvar, ktorý zbraň eviduje.
O spoluvlastnictve som sa v mudrej knizke nic nedocital
Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Dátum registrácie: 16 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

tak tak, mozes pozicat/prenajat, ale nie na ochranu zdravia, cize na ZP sk. A, ale len na sportovu sterlbu a vykon prava polovnictva, cize ZP sk. D, E.

A co sa tyka zbrane pre zenu, tak moj nazor je: http://taurususa.com/products/product-d ... y=Revolver

ma to tu vyhodu, ze v pripade poterby to moze strielat aj z kabelky v situaciach "naval penazenku; pockajte chvilku, pohladam ju; BUM" samonabijacia pistol sa zasekne po prvom druhom vystrele, a 5 nabojov 38 special by malo stacit. A revolver je "blbovzdorny", co v stresovej situacii nieje na skodu
inspiring_hamilton

Príspevok od používateľa inspiring_hamilton »

Veď práve, ja som na to nikde nenarazila, že by niečo pojednávalo o tom, ak obaja z manželov sú držitelia ZP skA a ako je to s vlastníctvom zbraní. Ak by sme nemali zrušené BSM , tak čo je jeho to je aj moje , nie? ( alebo čo je moje do toho nikoho nič ?).
Verím, že sa niekto nájde, kto nás usmerní :D
sano2
častý prispievateľ
Príspevky: 673
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa sano2 »

v tomto vás rozsúdi asi len Panzer 8)
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Bionda napísal:Veď práve, ja som na to nikde nenarazila, že by niečo pojednávalo o tom, ak obaja z manželov sú držitelia ZP skA a ako je to s vlastníctvom zbraní. Ak by sme nemali zrušené BSM , tak čo je jeho to je aj moje , nie? ( alebo čo je moje do toho nikoho nič ?).
Verím, že sa niekto nájde, kto nás usmerní :D
Bionda

Bezpodielové spoluvlastníctvo sa tejto oblasti netýka , aspoň si to myslím , tiež som nič nenašiel .
PZ sa vydáva :
1.na jednotlivca ako fyzickú osobu a nie osoby
2.alebo sa vydáva aj pre právnickú osobu , tu je to o niečom inom .
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa igoros »

Neexistuje nic take ako spoluvlastnictvo zbrane. Ak je pisana na manzela, nemoze ju bez pritomnosti manzela pouzivat manzelka. A uz vobec nie nosit.
Samozrejme, ze v pripade NO a KN to neplati.
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

igoros napísal:Neexistuje nic take ako spoluvlastnictvo zbrane. Ak je pisana na manzela, nemoze ju bez pritomnosti manzela pouzivat manzelka. A uz vobec nie nosit.
Samozrejme, ze v pripade NO a KN to neplati.
pokial viem tak zbran sa da vypozicat, je na to formular, treba to vyplnit, dat policajtom na podpis a nosit to subezne so zbranou... je to vsak pouzitelne len na sportove ucely
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

igoros: pliz, bez nejakeho sarkazmu, vysvetli mi tento dokument.
http://www.minv.sk/swift_data/source/po ... potvrd.pdf
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"