Spoluvlastnictvo zbrane

Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Dátum registrácie: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Niečo podobné som zosmolil a bolo to nakoniec ok. Pôvodne som tam išiel so zmluvou o spoluvlastníctve, na tom by bolo treba aj NP. Poradil mi celkom ochotne, že ak bude zmluva a spoločnom užívaní, netreba NP. Že výsledok je v podstate ten istý. Navyše čo ja vnímam ako plus, zbrane čo som nadobudol ja do 13.6. teraz neboli nadobudnuté mojou ženou, takže by nemal byť problém. Pre istotu, hoci je vo hviezdach, ako to u nás bude.

Jediné na čom trval, notársky overené. Tak nech, to ma nezabije. Viem aký je na to názor, ale mne to nevadilo. Na oplátku to bolo celé vybavené rýchlo, ochotne a na počkanie. Spokojnosť.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

hornet napísal:Že výsledok je v podstate ten istý.
Nie som si istý.
Jeden z dôvodov, prečo ľudia riešia spoluvlastníctvo zbrane, je ten, aby im v prípade prúseru neboli zadržané všetky zbrane, ale len tie s prúserom súvisiace. Spomenuté to bolo aj na NO/KN prednáške v NR.
A tento "benefit" sa podľa mňa na spoločné užívanie nevzťahuje.

Ak sa mýlim, opravte ma niekto.
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Dátum registrácie: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

No aj pri jednom aj pri druhom by bol zápis v karte zbrane rovnaký. Neviem ako to budú potom riešiť.
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Dátum registrácie: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Ale teda teraz som zneistený a dúfam, že je to tak, že keď je v karte zbrane poznámka "zbraň v spoluvlastníctve/spoludržbe so ZP série..." tak ak bude moja žena takúto zbraň nosiť a naopak, ja nej zbraň tak to bude ok a nejakej hliadke to bude stačiť. (samozrejme pri pištoliach a obaja máme A)
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Prečo by nemalo?
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Dátum registrácie: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Zas sa len trochu chytám slovíčok ako držba a nosenie, ale to môj boj, že to asi moc riešim :D
ander
občasný prispievateľ
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 8 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa ander »

Ja mam v preukaze zbrane napísane: platí aj so ZP č. AAxxxx. Keďže ja aj synovia máme skupinu A a všetky zbrane máme v spoludŕžbe, každý môže zobrať a nosiť ktorúkoľvek zbraň bez obmedzenia.Vysvetlenie policajtov.
Peter_63
občasný prispievateľ
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa Peter_63 »

yarco napísal:
hornet napísal:Že výsledok je v podstate ten istý.
Nie som si istý.
Jeden z dôvodov, prečo ľudia riešia spoluvlastníctvo zbrane, je ten, aby im v prípade prúseru neboli zadržané všetky zbrane, ale len tie s prúserom súvisiace. Spomenuté to bolo aj na NO/KN prednáške v NR.
A tento "benefit" sa podľa mňa na spoločné užívanie nevzťahuje.
Ak sa mýlim, opravte ma niekto.
Ja mám tiež v úmysle riešiť svoje zbrane podobným spôsobom so svojím synom. Druhý dôvod, okrem vyššie spomínaného, je aj to, že - predpokladám - nebude potrebné v prípade úmrtia otca zahrnúť zbrane do dedičského konania (ale možno sa mýlim) a dávať ich do úschovy PZ, keďže syn by bol spoluvlastník.

Podľa Vašich vyjadrení, pri tých žiadostiach na oddeleniach PZ postupujú okresy rôzne. Napríklad ja som dostal odpoveď, že je možné aj spoluvlastníctvo (= notársky overená zmluva a vraj nákupné povolenie na každú zbraň a nové karty zbraní) aj spoludržbu (= iba ich tlačivo, bez NP, poplatok za výmenu kartičiek).

Nejaké vyjadrenie právnika k tomu...? :-)
Komediant1842
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Komediant1842 »

Zdravim pani...
Ako je to s panovanym spoluvlastnictvom zbrani s osobou bez rodinneho vztahu a jedna z nich pride kvoli priestupku o ZP?
Drzitelia niesu pod rovnakym obvodom.
Ide to vobec?
Obaja maju rovnake skupiny ZP.
Teda...aby sa neriesil prepis a viacero NP a teda xy eur.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Peter_63 napísal:
yarco napísal:
hornet napísal:Že výsledok je v podstate ten istý.
Nie som si istý.
Jeden z dôvodov, prečo ľudia riešia spoluvlastníctvo zbrane, je ten, aby im v prípade prúseru neboli zadržané všetky zbrane, ale len tie s prúserom súvisiace. Spomenuté to bolo aj na NO/KN prednáške v NR.
A tento "benefit" sa podľa mňa na spoločné užívanie nevzťahuje.
Ak sa mýlim, opravte ma niekto.
Ja mám tiež v úmysle riešiť svoje zbrane podobným spôsobom so svojím synom. Druhý dôvod, okrem vyššie spomínaného, je aj to, že - predpokladám - nebude potrebné v prípade úmrtia otca zahrnúť zbrane do dedičského konania (ale možno sa mýlim) a dávať ich do úschovy PZ, keďže syn by bol spoluvlastník.

Podľa Vašich vyjadrení, pri tých žiadostiach na oddeleniach PZ postupujú okresy rôzne. Napríklad ja som dostal odpoveď, že je možné aj spoluvlastníctvo (= notársky overená zmluva a vraj nákupné povolenie na každú zbraň a nové karty zbraní) aj spoludržbu (= iba ich tlačivo, bez NP, poplatok za výmenu kartičiek).

Nejaké vyjadrenie právnika k tomu...? :-)
Zle predpokladas...a veru sa mylis.
Do dedicskeho konania sa zahrnuje vsetok majetok.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Riešil by som to závetom, aby to bolo čisté. V úschove by skončiť nemusela, ale v dedičskom konaní by bola (resp. vlastnícke právo k nej, príp. podiel na ňom) zahrnutá ako súčasť majetku, ktorý nebožtík zanechal na tejto planéte.
:wink:
podes
prispievateľ
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa podes »

Ja som to pred viac ako rokom tiež riešil. Predmetné zbrane som prepísal na syna a následne na polícií sa vybavilo potvrdenie o vypožičaní zbrane ( časovo neohraničené). Zbrane používam s týmto potvrdením a kartou zbrane, ale len ja a sú uschované u mňa v trezore. Syn ich môže použiť len na strelnici za mojej prítomnosti. Počas vypožičania som za zbrane zodpovedný ja a nie majiteľ.
V prípade ukončenia vypožičania prídem so synom na políciu so zbraňami a potvrdením kde oddelenie zbraní potvrdí vrátenie zbraní majiteľovi.
Používateľov profilový obrázok
VZ93
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa VZ93 »

Ak to dakomu pomôže, spoluvlastníctvo som nedávno riešil. Na mamine zbrane som spoluvlastník ( v karte zbrane je v poznámke napísane že platí aj s mojím číslom ZP). Prišli sme na políciu, vypísali jedno tlačivo, musel som si dokupiť aj ja nakupne povolenie za 16,5eur a žiadne problemy :wink:
Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

ander napísal:V Michalovciach stačí vypísať dvojmo a podpísať oboma držiteľmi pred policajtmi.
Kedže PDF-ko v Anderovom príspevku bol dosť tmavý scan, prepísal som to na verziu priateľskejšiu k tonerom tlačiarní.
Spoluužívanie zbrane.pdf
(180.21 KiB) 437 stiahnutí
luxus
občasný prispievateľ
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa luxus »

Zdravim,
ako je to prosim zo spoluvlastnictvom/spoludrzbou alebo ako to nazvat zbrane? Je to mozne?
Ked maju obidvaja manzelia zbrojny preukaz a jeden z manzelou chce dat do spoluvlastnictva/spoludrzby zbrane kategorie B a C tomu druhemu tak ako postupovat?
Idealne konkretny paragraf na zaklade ktore to je mozne.
Dakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"