Držba "súčasti" zbrane:

Paul68Rageous
občasný prispievateľ
Príspevky: 2
Registered for: 5 years 4 months

Držba "súčasti" zbrane:

Príspevok od používateľa Paul68Rageous »

Zdravim,

Chcem sa opytat ci niekto nevie ako je to s vlastnenim "sucasti" zbrane (sucast zbrane podla Slovenskeho zakona o zbraniach sa rozumie napr telo zbrane a pod... vid nizsie) Telo zbrane sa nepovazuje ako "hlavna cast" zbrane.

Sucast zbrane sa poklada za zbran a podla (1,b) hlavna cast zbrane (napr hlaven) patri do kategrie zbrane z ktorej tato hlaven pochadza. O sucastiach zbrane, a v akej kategorii sa nachadzaju sa nepise a teda usudil by som ze sucasti zbrane su kategoria D
Mam v plane kupit zo zahranicia (EU) telo zbrane (len telo), konkretne z DE, kde sa znehodnocuju len hlavne, zavery a spustove mechanizmy, nie telá. Otazka ak je pravda ze sucasti zbrane su kat. D, a mal by som zaujem kupit si toto telo, muselo by byt znehodnotene, a ak aj nie, potrebujem to telo registrovat na policii?

Zbrojny preukaz nevlastnim.

Dakujem za pomoc :)


(1)Na účely tohto zákona sa rozumie:

a)blabla .........za zbraň sa považuje aj jej hlavná časť, súčasť zbrane replika zbrane ........blabla


b) hlavnou časťou zbrane[/color] hlaveň, nábojová komora, vložná hlaveň, valec revolvera, záver, ktoré sú ako oddelené predmety zahrnuté do kategórie zbraní, na ktoré sú alebo majú byť namontované]


c) súčasťou zbrane prvok alebo náhradný diel osobitne skonštruovaný pre zbraň a podstatný pre jej funkciu vrátane hlavne, rámu, tela, ..........blabla
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

nic nekupuj, bez ZP nic nezaregistrujes a pokial dovezies telo zbrane kat A, B alebo C bez povolenia, dopustas sa TC nedovoleneho ozbrojovania
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Filip »

Ako napisal Roman, nic nenos.

Telo zbrane sice nie je hlavna cast zbrane, ale stale ide o zbran (ostatne si si to sam odcitoval ;) )

Kategoriu zbrane v pripade pochybnosti posudi ministerstvo ( § 3 ods 2), co znamena ze to nepojde pravnikovi, ale na expertizu. A pokial existuje zbran v kategorii A, B alebo C co ma to iste telo, tak aj ten tvoj kus daju okamzite do tej kategorie. To znamena, ze nanho potrebujes v prvom rade zbrojak a potom aj nakupne povolenie + potvrdeny zbrojny sprievodny list ak to nadobudas zo zahranicia. Papiere musis mat v poriadku pred tym ako nieco dovezies, po tom co ta s tym chytia je uz neskoro - minimalna sadzba za nedovolene ozbrojovanie je 3 roky a ta "sranda" za to urcite nestoji.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Pokial tomu rozumiem tak sa jedna o uradne znehodnotenu zbran, tzv. zavarenku ze? S protokolom o znehodnoteni je to zbran. kat. D.
Používateľov profilový obrázok
mabo
častý prispievateľ
Príspevky: 636
Registered for: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa mabo »

vanto...podľa toho ako sa vyjadril, tak to telo zbrane je nedotknuté.... aspoň som to takto pochopil ja...
Paul68Rageous
občasný prispievateľ
Príspevky: 2
Registered for: 5 years 4 months

Príspevok od používateľa Paul68Rageous »

Vdaka za odpovede, a ano toto telo nieje ani zavarene ani prevrtane (v nemecku maju asi menej prisne zakony...) http://www.zib-militaria.de/epages/6143 ... ucts/90393

Takze aby som tomu rozumel, bez ZP nieje mozne vlastnit ani hlavne casti ani sucasti ktore niesu znehodnotene. Aky je potom rozdiel medzi hlavnymi castami a sucastami co sa tyka zakona? Obidve kategorie moze clovek vlastnit len so ZP; alebo aj bez ZP ak su znehodnotene. Z akeho dovodu by to potom rozdelovali na sucasti a hlavne casti?
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

tuto otazku si vacsina z nas kladie uz asi 8 rokov odkedy sa tento skvost dostal do zakona
odpoved je : lebo uradnik

kazdopadne po novele to bude jedno, nakolko z toho vsetkeho budu hlavne casti u nas aj v nemecku
Používateľov profilový obrázok
s0m3body
prispievateľ
Príspevky: 264
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa s0m3body »

Ako je to potom so zasobnikom? Je to predsa prvok ci diel podstatny pre jej funkciu, a teda sucast zbrane, a teda zbran...

Uz som kupoval hodne zasobnikov, ale este po mne nikdy nikto nepytal ZP.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

zasobnik nie je podstatny pre funkciu vystrelis aj bez neho, nie je to hlavna sucast zbrane a teda je na volno.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Z duovky bez zasobniku nevystrelim. :mrgreen:
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

len rypte a ked sa uradnik inspiruje, budete na ZP kupovat aj lepky na terce...
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

... ani tie terče si bez ZP nekúpime! :evil: :roll: :shock:
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

tie si namalujes kruzitkom a ako stredovu desiatku budu benchrestovi strelci obtahovat jednocentovku a my slabsi strelci budeme obtahovat fidorku
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Mám odloženú "lázeňskou oplatku" - moja trieda :lol:
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

zatial sa smejeme, ale sa moze stat, ze sa dosmejeme. Existuju staty, kde je zakazana akakolvek strelba na terc co i len pripominajuca torzo postavy, alebo dynamicka strelba, podla ich definicie „strelba bojovej pripravy“. Tudiz aj IPSC ci nebodaj LOS.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"