Registrácia zbrane v dvoch krajinách .

Ludwicok
občasný prispievateľ
Príspevky: 16
Registered for: 5 years 4 months

Registrácia zbrane v dvoch krajinách .

Príspevok od používateľa Ludwicok »

Nazdar znalci a skúsenejší vlastníci zbraní . Mám na vás takú ošemetnú otázku . Mám Áčko na Slovensku a aj zbran zaregistrovanú na Slovensku . Žijem v Rakúsku a domov sa nedostávam tak často ako obyčajne . Rád by som sa venoval tréningu aj v rakúsku a to práve s mojou vyšperkovanou kráskou . Napadla ma jedna možnosť , no nemám tušenia či to bude vobec možné a teda by som chcel vedieť vaše názory . Mám možnosť si v rakúsku spraviť zbroják , síce nie na nosenie ale aspon na držanie . Dala by sa tá istá zbraň zaregistrovať v dvoch krajinach súčastne ? Ak by sa to dalo , mám pocit že prekročenie hranice bez zbytočného vybavovania by potom bola možná aj keď asi na hranici zákona pretože pokial by ma kontrolovala slovenská polícia na slovenskej strane , tak mi nič nezmožu pretože mám opraávnenie a na rakúskej strane to isté . Jedine že by som musel zbraň pred hranicou dat do kufríka a muníciu osobitne .Čo vy na to ? Ospravedlňujem sa vopred za komplikovane položenú otázku a možno jej triviálnosť .
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Celkom určite nie je možné jednu zbraň zaregistrovať súčasne v dvoch krajinách.
Ako možnosť by som zvážil Európsky zbrojný pas a patričné odôvodnenie. Pozri legislatívu.
Ludwicok
občasný prispievateľ
Príspevky: 16
Registered for: 5 years 4 months

Príspevok od používateľa Ludwicok »

Existuje nejaké zákonné obmedzenie alebo je to len dohad ? Pretoze ak neexistuje zakon , ktory by to priamo zakazoval , tak by to malo byt mozné , alebo sa mýlim ? A európsky zbrojak mi na A nedaju ani nahodou . O tom tu už vlákno je a 190tka to má celkom podrobne rozobrané .
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Ludwicok napísal:Existuje nejaké zákonné obmedzenie ...
Zákon 190/2003 Z.z. o strelných zbraniach a strelive. Ty si ho nečítal???
Ludwicok
občasný prispievateľ
Príspevky: 16
Registered for: 5 years 4 months

Príspevok od používateľa Ludwicok »

Cital no nic take konkretne som tam nenasiel.
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Vsak sem chodi jeden, co to konkretne v AT ma nejako vybavene a chodi so zbranou bezne cez hranice.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Ale však ono sa to “určite” nedá... :roll:
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

Zaregistrovat v oboch statoch sa neda.
Keby si chcel zaregistrovat slovensku zbran v Rakusku tak ju musis vyviezt (=odregistrovat) na Slovensku.
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Filip »

Ludwicok napísal:Cital no nic take konkretne som tam nenasiel.
Tak to si cital dost zle... paragraf 11 odsek 2 pre zbrane kategorie A a B, pripadne paragraf 12 odsek 1 pre zbran kategorie C.... (a paragrafy 40 a 41 co vysvetluju co to ten trvaly vyvoz znamena)
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"