Predaj ešte nezaevidovanie zbrane

Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Predaj ešte nezaevidovanie zbrane

Príspevok od používateľa Mesi »

Otváram túto tému, lebo sa mi zdá, že táto polemika tu ešte nie je.

Zoberme si situáciu, človek nadobudne (začnime jednoduchšie) zbraň kat. C, pričom sa rozhodne ju ešte pred uplynutím 7 dňovej lehoty predať. Osobne som nenašiel v zákone nič, čo by tomu zabraňovalo.

Teším sa na diskusiu, prípadne osobné skúsenosti.
steniels
prispievateľ
Príspevky: 320
Registered for: 11 years 1 month

Príspevok od používateľa steniels »

to je taká malá medzera v zákone by som povedal. keď predávam ako osoba inej osobe prepisuje sa to na oddelení. takže ak by takúto čerstvú hračku priniesol že ju chce rovno prepísať tak by sa asi musel dodržať postup. najprv by ju zapísali na neho a hneď nato by ju prepísali na nového. myslím že nie je možné ju rovno zapísať na nového to by chýbali lajstra niektoré. inač túto otázku by bolo zaujímavé nasmerovať priamo na ľudí na oddelení...
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Akurát to čo píšeš tak trošku...teda vôbec nie je pravda. Zbraň kat. C sa neprepisuje na oddelení. Tá sa predáva a nadobúda, pričom pôvodný majiteľ musí jej predaj oznámiť policajnému útvaru, úseku zbraní a streliva kde má trvalý pobyt nadobúdateľ a zároveň musí ísť u seba zbraň odhlásiť.

Ale vráťme sa k pôvodnej téme a teda či je možné previesť zbraň kat. C predtým ako ju predávajúci zaregistruje - teda v lehote 7 dní od nadobudnutia.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Ako si napisal v prvom prispevku, zakon taky postup explicitne nezakazuje. A co nie je zakazane, je povolene. Ja osobne by som vsak takuto zbran ako 3.osoba nekupil, vzdy chcem vidiet preukaz zbrane pred kupou, rozumej vyplatenim cash. Z jednoducheho dovodu : predstav si, ze s tou zbranou 2.majitel, co ju este neprihlasil, picne nacierno jelena, srnu, diviaka a pod. Ak sa ta pytliacina prevali, budu ma tahat po vysluchoch, zbran pojde na balistiku, hrozi odobratie ZP, zbrani. Mal som dost vela kolegov v praci-polovnikov, z tych ich pytliackych pribehov sa mi jezili vsetky chlpy na tele.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Aká diera v zákone? Žiadna tu nie je. Nie v prípade, ktorý Mesi načrtol. Rozhodujúce sú ustanovenia § 12 ods. 2 a § 37 ods. 2 Zákona o zbraniach a strelive. Stačí čítať s porozumením.
:!:
Takže? Nadobudneš - dáš zaevidovať. Až potom môžeš ďalej predávať. Páni, Váš výklad je nielen účelový, ale úplne ignoruje výkladový kánon. Sorry.

EDIT: opravený preklep v čísle odseku. Morap, vďaka za avízo.
steniels
prispievateľ
Príspevky: 320
Registered for: 11 years 1 month

Príspevok od používateľa steniels »

moja chyba, jaksi som si nevšimol to kat C :roll: :roll: :roll:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Pohodka, aspoň WF zase raz splnilo svoj účel. :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"