Nakupne povolenie

bajec
občasný prispievateľ
Príspevky: 58
Registered for: 10 years 5 months

Príspevok od používateľa bajec »

...takže včera vybavené nákupné povolenie...druh zbrane stačilo krátka guľová...dnes idem pre svoju prvú zbraň...a zapísať ju môžem aj dnes s úsmevom mi povedala včera teta nadporučíčka... :D
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 617
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa aparapi »

Chcem sa len uistiť chalani - na nákup Sa. vz. 58 stačí do NP uviesť "dlhá samonabíjacia (guľová)", dôvod - šport. a cvičná streľba + ukázať kartičku od psychológa?
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

gulovnica samonabijacia. ale uz som videl v PZ rozne veci...

potvrdenie od psychologa netreba ukazovat nikde, treba ho mat len pri manipulacii so zbranou, takze si ho zober ked pojdes po zbran.
Turiner
občasný prispievateľ
Príspevky: 5
Registered for: 7 years 10 months

Príspevok od používateľa Turiner »

Zdravím, chcel by som sa informovať ako je to s platnosťou nákupného povolenia, nikde som sa to nedočítal. Príklad: vybavím si NP na ORPZ, koľko času mám na nákup zbrane (rozhodovanie sa aký typ kúpim)? Je tam nejaká pevne stanovená lehota platnosti NP? Vopred ďakujem za info.
shagvantofi
občasný prispievateľ
Príspevky: 71
Registered for: 10 years 2 months

Príspevok od používateľa shagvantofi »

"Okresné riaditeľstvo Policajného zboru vydá nákupné povolenie na čas nevyhnutne potrebný na nadobudnutie vlastníctva zbrane, najdlhšie však na dva mesiace; ak nebolo vlastníctvo zbrane nadobudnuté v tejto lehote, je držiteľ nákupného povolenia povinný nákupné povolenie vrátiť policajnému útvaru, ktorý ho vydal, a to do siedmich dní odo dňa uplynutia doby jeho platnosti."
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

shagvantofi

Si bol rýchlejší... :wink: tak len doplním link.
http://www.minv.sk/?vydanie-nakupneho-povolenia
-------------------
Turiner

Ale dá sa aj inak, presný opak toho, čo spomínaš.
Vyhliadneš železo, zarezervuješ a až potom vybavíš NP.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Len pre info: Stranky ministerstva nemusia byt vzdy aktualne, lepsie je pozriet zakon. Ale nie z ich webu - minule (pol roka?) tam mali verziu spred dvoch noviel....

Slov-lex.sk je dobry zdroj. Oficialny.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Mesi napísal:Len pre info: ...
Hehe...minule som bol na stránke Legisu. Jeden by predpokladal, krk na to dal, podrezal žily, vypil jed, atď.....že tam by malo byť všetko v úúúúplnom poriadku.
Kúúúwa...a nebolo. :roll: Sano po upozornení ďakoval... 8)
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Nastastie pri ziadostiach nejde o krk. Info o nakupkach je v zakone jednoznacne a nemeni sa (aj keby sa v podstate tie papiere zrusit mohli, systemy maju prepojene....)
elegant_tharp

Príspevok od používateľa elegant_tharp »

na kazdu jednu zbran potrebujem povolenie? ci ako to je?
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

dnes uz davaju ZP aj retardovanym?
Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Ferri719 »

Predpokladam, ze dusano ZP este nema a opytat sa na fore povazoval za najmenej namahavu formu zistovania informacii. Tomu sa nehovori retardovany, ale lenivy :twisted: (ak ZP ma a toto nevie, tak to je fakt smutne a zrejme zbran kat B ani nema).
Dusano, pred tym ako si spravis ZP, sa budes musiet naucit zakon 190/2003 o zbraniach a strelive. Tam su uvedene kategorie zbrani ako aj informacia na ktore zbrane je nutne nakupne povolenie (NP). Na nakup zbrane kat. A potrebujes vynimku od minv., NP. Na zbran kat. B alebo aj jej hlavnej casti si musis vybavit nakupne povolenie. Na zbran kat. C staci ZP. Viac info v zakone.
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa pif paf »

A možno sa pýtal na to či potrebuje na každú jednu zbraň jedno nákupné povolenie a teda či nemôže na jedno kúpiť viacej zbraní rovnakého druhu. Nie, nemôže.
Používateľov profilový obrázok
Dudko
občasný prispievateľ
Príspevky: 23
Registered for: 7 years 10 months

Príspevok od používateľa Dudko »

Na každú zbraň zvlášť NP a hlavne ku každému NP priložiť 16,50€ kolok :-)
ipa
občasný prispievateľ
Príspevky: 77
Registered for: 8 years

Príspevok od používateľa ipa »

Ja by som tiež povedal, že na jedno NP len jednu zbraň, ale všimol som si, že na NP je uvedený aj počet kusov. Možno sa to dá tak, že zaplatí dvakrát kolok a môže dostať jedno NP na 2ks rovnakého druhu zbraní. V tom prípade by ich ale musel kúpiť na jednom mieste a nevidím v tom nejakú extra výhodu oproti dvom samostatným NP.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"