Tanerit a ine vybusniny pouzitelne ako strelecke ciele

Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Registered for: 13 years 1 month

Tanerit a ine vybusniny pouzitelne ako strelecke ciele

Príspevok od používateľa Filip »

Neviem kam presne to dat, ale zaujimalo by ma ako je to s vybusnymi tercami na Slovensku. Hladal som nejake linky, ale vsade mi bud vybehava bansky zakon alebo afera s vybusninami co dali do kufra ludom policajti :/

Konkretne, je tanerit (anglicky tannerite) alebo akakolvek jeho obdoba na Slovensku legalny? - v stave ked su to len zlozky, ako aj v stave zmixovanom ked to uz vybuchuje. Pripadne ktory zakon presne upravuje tieto veci. Nie je to urcene ani na banku cinnost, ani to nie je vojensky material tak naozaj neviem.
sano2
častý prispievateľ
Príspevky: 673
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa sano2 »

Zatial bohuzial, bansky zakon, a pokial ma neklamu moje zdroje, tak na dlho.
Používateľov profilový obrázok
Sigarms
prispievateľ
Príspevky: 253
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa Sigarms »

zial na dlhu dobu este stale zakon 51 o vybusninach a jeho novela. Dozoruje to Bansky urad. Teraz sa sice pripravuje novela zakona ktora sa snazi sklbit municiu vybusniny a pyrotechniku. vysledok je neuveritelny paskvil ktory je nepouzitelny...
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Filip »

Dakujem za odpovede, aj ked je situacia aka je.

Napadli ma vpodstate len 2 riesenia ako toto legalne mat ...
- najst niekoho kto predava/dovaza zabavnu pyrotechniku a poziadat urady o klasifikaciu vybusniny do tejto kategorie, toto by teoreticky mohlo prejst, otazka je co by to stalo a ako dlho by to trvalo
- rubnut na srocku aj bansku cinnost, coz je vlastne velka hovadila lebo do toho tak ci tak potom nemozem strielat :/

Holt skoda, naozaj mi pride cudne ze vlastne okrem banskej cinnosti na toto neexistuje ziaden zakon. Spajat to so zakonom o zbraniach a strelive mi vsak pride dost utiahnute za vlasy, kedze zatial jedine zbrane co nase zakony poznaju su strelne a okolo nich su aj koncipovane. Pridat do toho vybusniny si naozaj neviem velmi dobre predstavit...
Používateľov profilový obrázok
Sigarms
prispievateľ
Príspevky: 253
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa Sigarms »

Obidve riesenia su nepriechodne prve je certifikacia podla CE a zaroven nemozes dat vybusninu do zabavnej pyrotechniky to uz samo sebe odporuje.
Druha vec ti nepomoze lebo zas na odber vybusnin potrebujes suhlas Banskeho uradu . Ten to neda bez dovodu pouzitia a taketo uz vobec nedaju lebo by to nepochopili.
Cize technicky legalne to nejde.

Jedine keby si ziskal predmet cinnosti ako je vyvoj a vyskum v tejto oblasti a mozes testovat. Ale co je dolezite Bansky urad je 10x horsi ako cokolvek iny a priprav sa na dlhy boj s papiermi a nepokracujem....radsej.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

co taketo riesenie, na strelnici si sa poranil a dezinfikoval si to jodovym roztokom,
zvisok sa ti vylial na terc kde si si pred tym okyselil caj kyselinou citronovou v prasku a
ked si videl tu spust cistil si to cpavkom a na slnku ti to vyschlo a po zasahu buchlo :wink:
Je aj moznost z cmulavym liekom proti kaslu :lol:
Používateľov profilový obrázok
Sigarms
prispievateľ
Príspevky: 253
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa Sigarms »

No vselico sa da vyrobit tazsie pouzit na strelnici :lol:
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

heh dobre pises skemro ......... a ked to "odoborne podomacky namixuje" tak "zasah taniera" z kosic budu pocut v BA/BL a krater sa bude dat pozorovat volnym okom z mesiaca aj ked bude zamracene :twisted:
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

http://hobby-army.slovenskainzercia.sk/ ... ka-ponuka/ k tomu si kúp kilovku vesuvitu a od ženy nasomruj prázdne plechovičky od nivei... terčíky sa dajú nalepovať.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"