Prihlasenie zbrane

luxus
občasný prispievateľ
Príspevky: 51
Registered for: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa luxus »

OK. este sa opytam co ste uviedli do nakupneho povolenia? Ochrana osoby a majetku, alebo sportova strelba, alebo aj aj.
a ako by ste reagovali na argument ze strelivo nie je FMJ a tym padom ho nie je mozne pouzit na osobnu ochranu?
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1138
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Do nákupného povolenia píš podľa toho na akú skupinu to chceš mať. Ak na A, tak ochrana osoby......atď. a napíš krátka samonabíjacia (z toho nebudú vedieť, že chceš .22).
Nikde v zákone nie je uvedené, že na obranu smieš použiť len FMJ :!:
Na obranu nesmieš použiť expanzné, ktorého expanzia je spôsobená dutinou v hrote strely.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Jany - na nosenie, nie na obranu...
Na obranu v zmysle nutnej obrany môžeš použiť aj džekitid holou point, aj Dum-Dum, hlavne že Ti zachránia život :twisted: ...ale to už sme ďaleko OT :roll:
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1138
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Hra so slovíčkami.....ale myslím, že sme sa pochopili :wink:
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Trosku ozivim temu hlupou otazkou, kedze som odpoved nikde nenasiel:

V zakone je uvedena lehota 7 dni odo dna nadobudnutia zbrane na evidenciu a predlozenie. Je tato lehota vratane dna zakupenia ci az dalsim dnom?

Tzn. ak zbran zakupim v piatok, mozem ju v zakonnej lehote zaevidovat este dalsi piatok alebo maximalne vo stvrtok? Lebo logika ma nepusti, od piatku do piatku vratane je to uz 8. den.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Mysli sa od nadobudnutia zbrane do 7 dni. Ak je piatok o 7 dni je tiez piatok nie?
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

Ak chces mozes to pocitat na hodiny. 7x24=168 hodin.
Takze ak si kupis zbran v piatok o 13:00 do dalsieho piatku 13:00 by si ju mal zaevidovat :D
Prislusnicke som to podobne vysvetloval pri zmene trvaleho pobytu ked som prisiel podla mna 7. den a podla nej 8. Prijala moju teoriu a urobila zmenu bez pokuty :wink:
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Dik. Radsej si veci overujem, to viete, organ moze mat svoj vyklad :)
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

Orgán aj bude mať svoj výklad, preto treba byť pripravený i na nemožné.
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 617
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa aparapi »

Hlúpa otázka to práveže nie je :wink: Ale platí tu iný kraj - iný mrav. Opýtaj sa svojom ORPZ, aby si si nevyrobil zbytočný problém.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Do jedneho dna = do zajtra. Ako ti chalani uz povedali piatok +7 = piatok o tyzden. Cas vramci dna nerozhoduje. Radsej to ale zbytocne neodsuvaj na poslednu chvilu, aby nenastali neocakavane prekazky na tvojej strane a nasledne tahanice.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Stalo sa mi, že som prišiel v piatok, hodinu pred "záverečnou", úradujúci policajt ma nenechal ani dohovoriť, vyhlásil že má kopu papierovačiek lebo je koniec mesiaca a keď som kúpil v pondelok, do pondelka mám ešte čas... a poslal ma preč! :D
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Igor, ale to chapeme, vsak tiez v piatok ked niektopride pred odchodom z galeji na dvojdnovy raj tak radsej ho poslem :) 8)
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Mesi: rad by som ale kedze mam trvaly pobyt inde ako pracujem a kde zakupim zbran, musim si zobrat dovolenku. Zrejme ale asi pockam s kupou az do dalsieho tyzdna.

Zvycajne som registroval do 3 dni, toto je ale iny pripad.
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

Myslim ze je to individualne okres od okresu. Poznam ORPZ, kde plati pri prihlasovani nasledovne casove obdobie: 1.den sa rata nasledujuci den po kupe zbrane a 7.den do konca pracovnej doby. Vikendy do toho nerataju. Ale este raz vravim, ze inde to nemusi platit takto! Treba sa informovat konkretne doma. :|
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"