Ide o tlmič výstrelu?

duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

aky vlastne dovod , prečo je u nás odmietany tlmic ? preco je stale tak urptne drzaný v zakazaných doplnkoch ?
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 5 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Lebo medved :twisted:. V 1989 sa zmenil politicky system, ale nie myslenie ludi. Zvlast v silovych rezortoch, kde sa stale nieco nove vymysla ako este viac prikrutit srob. Na zmenu myslenia je potrebna viacgeneracna obmena obyvatelstva. Napr. moj otec sa s policajtom handrkovat nebude, ale ja sa uz handrkovat budem a slusne policajtovi vysvetlim, preco mam na nieco narok. A mladi chlapci daju tomu policajtovi aj po hube. Takze asi tak.
inspiring_cannon

Príspevok od používateľa inspiring_cannon »

Zdravim.Mam otazku.Aky je vyklad zakona na bezhlucne naboje.
Neni to tlmic.ObrázokObrázok
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 5 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Ak je strelivo o-CIP-ovane, mozes ho pouzivat. Na trhu je napr. Aquilla Colibri .22lr, bezne ho pouzivam, v GSG 5 je hluk vystrelu utlmeny cca o 95% oproti beznemu strelivu. Vzduchovka Hatsan Striker 1000 je hlucnejsia.
inspiring_cannon

Príspevok od používateľa inspiring_cannon »

Presiel som si zakon o zbraniach a strelive a nasiel som si to.
Zakazane strelivo.Paragraf 4 ods. 3 pis.e.Specialna strela
Pod tymto pismenom sa moze vikladat vsetko.


bus driver.Aquilla Colibri.22 LR je Mexicky flobert. :D
Naposledy upravil/-a inspiring_cannon v 13 Nov 2012, 00:13, upravené celkom 1 krát.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Je tam špeciálna strela a nie špeciálne strelivo a špeciálna strela má svoju definíciu v danom zákone:

g) špeciálna strela je strela s vlastným pohonom a podkaliberná strela, určená pre guľové zbrane,
inspiring_cannon

Príspevok od používateľa inspiring_cannon »

Vdaka uz som to upravil.
thrash
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa thrash »

málo kto si uvedomuje ze k tlmicu treba aj podzvukove strelivo :) :) a ked pouzijes ten (podla mna nezakonny sposob) s pet flasou a das to na tu 58micku tak urcite zaidny tlmic nedostanes stlmis sice (cistoce) hluk vybuchu plynov v najojnici ale po opusteni hlavne nestlimis hluk ked prekona gulka rychlsot zvuku..
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5178
Registered for: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa lovec »

A uvedomujes si ty, ze to nie je nevyhnutnost? :wink: Pre prakticke vyuzitie v civilnej sfere (lov, sport) by bola idealna kombinacia tlmic a plnovykonovy naboj - tak ako inde v Europe. Uplne utlmena zbran ma vyznam skor pre armadne zlozky alebo LEO.

Mimochodom, ked uz som pri tejto teme. Spolkova republika Bavorsko bude tamojsim polovnikom udelovat vynimky na tlmice na polovne zbrane. V ramci celeho Nemecka plati zakaz, avsak jednotlive spolkove krajiny mozu udelovat vynimky. Prisnost, resp. narocnost udelenia vynimky je na uvazeni danej spolkovej republiky, ako nastavi latku. V Skandinavii to nie je problem, extremne byrokraticky Nemci vyrazne ulahcuju podmienky nadobudnutia... Napr. aj preto sa znama firma Roedale tak velmi angazuje v tejto oblasti, obrovsky nemecky nenasyteny trh bude velmi zaujimavy. Mozno sa aj u nas dockame, pokial sa sa podari zlomit ten nekonecny strach a obavy z nepoznaneho. Argumenty zo zdravotneho uhla pohladu su vsak nepopieratelne, jedno ci sa jedna o sportovu alebo lovecku strelbu.

http://www.wildundhund.de/jagd/9073-sch ... -genehmigt
Používateľov profilový obrázok
dongo
prispievateľ
Príspevky: 323
Registered for: 8 years 8 months

Príspevok od používateľa dongo »

Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

by ma zaujímalo ako ladil zámernú? 8)
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"